کار آیرون هارت در فیلم Black Panther 2 ماجرای کایپتان آمریکا را عجیب می‌کند

قانون حمل وایبرنیوم چیست؟!

کار آیرون هارت در فیلم Black Panther 2 - کایپتان آمریکا

ریری ویلیامز یا همان آیرون هارت در فیلم Black Panther 2 اخیرا به بخشی از جزئیات زره جدید کاپیتان آمریکا اشاره دارد که کمی موضوع مربوطه را پیچیده می‌کند.

مدتی است که از انتشار فیلم Black Panther 2 می‌گذرد؛ اثری که ظاهرا با نظرات عجیبی از سوی طرفداران همراه شده و برخی از افراد، با روند داستانی آن برای رد شدن از مرگ تی چالا (T’Challa) و چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) موافق نبودند. با این وجود،‌ این اثر سینمایی به دنبال منفور شدن عنوان Thor 4 و همچنین سریالی مانند She-Hulk، عملکرد خوبی را به نمایش گذاشت و توانست فاز چهارم دنیای سینمایی مارول را با رضایت اکثریت طرفداران به پایان برساند. این در حالی است که بخشی از داستان این فیلم، متاسفانه یک قانون بزرگ واکاندا در دنیای سنیمایی مارول را زیر سوال می‌برد.

در فیلم Black Panther 2 می‌بینیم که ریری ویلیامز (Riri Williams)، در نقش شخصیتی حاضر می‌شود که برای ساخت یک زره شبیه به مرد آهنی (Iron Man) تلاش می‌کند،‌ اما هنوز مطمئن نیست که چطور باید این کار را به درستی انجام دهد. با این وجود، با نزدیک شدن به اتفاقات و وقایع پایانی داستان فیلم، می‌بینیم که او توسط نیروهای ویژه واکاندا و تیم طراحی آن‌ها، یک زره خاص از جنس وایبرنیوم (Vibranium) را دریافت می‌کند! چیزی که کاملا برخلاف قوانین قلمرو واکاندا بوده و هست.

در واقع این فیلم نشان می‌دهد که پس از مرگ تی چالا، چطور سایر دولت‌ها تلاش می کنند تا با به دست آوردن منابع وایبرنیوم، واکاندا را تحت فشار قرار دهند و از تاکتیک‌های نظامی خاصی برای گرفتن آن استفاده کنند. با این وجود مردم این قلمرو با این موضوع مخالف هستند و از طرفی، سران آن نیز اجازه چنین کاری را نمی‌دهند. به همین دلیل نیز پس از اتمام جنگ، ریری مجبور می‌شود تا زره وایبرنیومی خود را به اهالی واکاندا پس بدهد. اما اگر چنین چیزی باشد، پس چطور کاپیتان آمریکا (Captain America) و وینتر سولجر (Winter Soldier) از وایبرنیوم استفاده می‌کنند و حتی خود دولت واکاندا تجهیزات آن‌ها را تامین کرده است؟

علت کنار گذاشتن زره وایبرنیومی آیرون هارت در فیلم Black Panther 2

دلیل اصلی که استودیو مارول این کار را انجام داده (فارق از جزئیات داستانی و قوانین ضد و نقیض واکاندا)، این است که ریری ویلیامز روایت خاص خود را در سریال Iron Heart داشته باشد. عملا یکی از دلایلی که ریری می‌تواند جایگاه خود را از رد پای تونی استارک (Tony Stark) جدا کند، این است که او اصلا فرد پولداری نیست و از یک خانواده ثروتمند زاده نشده است. به همین دلیل نیز تجهیزات بسیار محدودی دارد و باید سعی کند تا با همین روند سخت، برای خود یک زره کارآمد بسازد. این باعث می‌شود تا رشد شخصیت او فوق‌العاده هیچان‌انگیزتر باشد و دیگر نبینیم که همان اول کار، او یک زره وایبرنیومی درجه ۱ دارد!

با این وجود حال اگر از این موضوع گذر کنیم، باز هم جای سوال است که استودیو مارول چطور این تصمیم را گرفته که از واکاندا وایبرنیوم خارج شود؛ آن هم برای کایپتان آمریکا جدید که سم ویلسون (Sam Wilson) است. در جواب به این سوال، باید گفت که کایپتان آمریکا ابرقهرمان شناخته شده و فوق‌العاده متفاوتی از یک دختر نوجوان است که به تازگی قصد ساخت یک زره را برای خود دارد. همچنین سپر کاپیتان آمریکا از قبل از تمامی این جریان‌ها از جنس وایبرنیوم بوده و موضوع تازه‌ای نیست. همچنین در نظر داشته باشید که ساخت بال‌های وایبرنیومی کاپیتان آمریکا جدید، به درخواست باکی بارنز (Bucky Barnes) انجام شده بود؛ کسی که شوری و اهالی واکاندا کاملا به او اعتماد دارند.

با این حال یک مورد دیگر که درباره این جریان باید در نظر داشته باشید این است که ریری ویلیامز در حال حاضر هم درخواست‌هایی از دولت آمریکا را رد کرده و پس از اقداماتی که در قالب آیرون هارت در فیلم Black Panther 2 انجام داد، در سریال Iron Heart حتما خواهیم دید که او با مشکلات بسیار زیادی مواجه شود. به همین ترتیب نیز اصلا منطقی نبود که اهالی واکاندا اجازه بدهند که او زره فوق‌العاده قدرتمند وایبرنیومی خود را به آمریکا ببرد و به همین راحتی از آن استفاده کند.

اما نظر شما درباره شخصیت ریری ویلیامز و نقش‌آفرینی او در نقش آیرون هارت در فیلم Black Panther 2 چیست؟

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا