ویدیو جدید از فیلم سینمایی Black Panther 2 تخت پادشاهی واکاندا را نشان می‌دهد

با همان شکوه سابق

فیلم سینمایی Black Panther 2

اخیرا ویدیویی بسیار کوتاه از صحنه فیلمبرداری فیلم سینمایی Black Panther 2 منتشر شده که در واقع مکان قرار گرفتن تخت پادشاهی قلمرو واکاندا را نشان می‌دهد.

در سال ۲۰۱۸ بود که فیلم Black Panther با هنرنمایی چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) توانست فروشی ۲۰۲ میلیون دلاری را به ثبت رسانده و عملا به موفق‌ترین فیلم تکی در دنیای سینمایی مارول تبدیل شود که در آن، روایتی تازه از قلمرو پنهان واکاندا بیان می‌شد. در واقع این فیلم درباره به تاج و تخت رسیدن تی چالا (T’Chala) شاهزاده واکاندا بود که پس از مدتی به سرزمین اجدادی خود بازگشته و حال باید با چالش‌های تازه‌ای رو به رو شود.

به هر حال سرزمین واکاندا هم در دنیای کمیک و هم در دنیای سینمایی مارول، جایگاه بسیار ویژه‌ای به واسطه متفاوت بودن آن با سایر کشورهای روی زمین دارد و از همین جهت نیز موفقیت عنوان اول، اشتیاق طرفداران را برای مشاهده دنباله این فیلم بالاتر برده است. همچنین در فیلم Avengers: Infinity War یکبار دیگر شاهد این قلمرو بودیم که جنگ ابدیت در آن اتفاق افتاد؛ این یعنی اهمیت این قلمرو برای خود سازندگان نیز تا حد بسیاری بالا بوده و از همین جهت نیز ارزش خاصی را دارد. با این وجود، هنگامی که خبر ساخت عنوان دنباله این فیلم، یعنی Black Panther 2 اعلام شد، طولی نکشید تا خبر فوت شدن ستاره بی چون و چرا آن، چادویک بوزمن را دریافت کردیم. با این حساب، همه چیز برای داستان و روند ساخت این اثر بهم ریخت تا یک تغییر مسیر کلی در فیلمبرداری عنوانی که حال آن را با نام Wakanda Forever می‌شناسیم ایجاد شود.

کلیپ کوتاه از طراحی صحنه فیلمبرداری فیلم سینمایی Black Panther 2

در واقع اینکه چطور سازندگان قرار است تا با پروسه چیدن وقایع داستانی فیلم سینمایی Black Panther 2 بدون چادویک بوزمن کنار بیایند مسئله مهمی است، اما اینکه چطور تخت پادشاهی واکاندا را خالی تصور کنیم، دشواری‌های تازه‌ای را بر این چالش اضافه می‌کند!

در ویدیو منتشر شده توسط عوامل پشت صحنه فیلم Black Panther: Wakanda Forever می‌توانید اتاقی را ببینید که تی چالا در آن به عنوان پادشاه بر حق واکاندا حکمرانی می‌کرد. در حالی که در این اثر جدید، دیگر خبری از پادشاه جوان واکاندا نیست؛ بلکه با درگذشت بوزمن، اعلام شده که هرگز قرار نخواهد بود که کسی را جایگزین آن کنند. در نتیجه پادشاهی هم برای واکاندا وجود نخواهد داشت؛ یا حداقل بهتر است بگوییم که فعلا از اوضاع سیاسی واکاندا اطلاعی نداریم! چراکه درباره داستان این فیلم، فعلا استودیو مارول هیچ جزئیاتی را بیان نکرده و مشخص نیست که در ادامه ماجراهای این قلمرو وایبرنیومی، چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

این در حالی است که به دور از اطلاعات رسمی، شایعات فراوانی به جنگ بزرگ بین دو قلمرو آتلانتیس و واکاندا اشاره دارند. در دنیای کمیک، این دو قلمرو هر دو از دید سایر جوامع و کشورها پنهان هستند و به نحوی به صورت مخفیانه زندگی می‌کنند تا سلاح پیشرفته آن‌ها، به دست افراد نا لایق نیوفتد. با این وجود اگر جنگی بین این دو قلمرو رخ بدهد، قطعا بر سر فلز وایبرنیوم و همچنین قدرت‌طلبی نیمور، یکی از شخصیت‌های منفی و ساکنین آتلانتیس خواهد بود که قصد دارد تا با فتح واکاندا، بر تکنولوژی پیشرفته آن‌ها غالب شود.

به هر حال اینکه داستان پس از درگذشت بوزمن به چه شکلی روایت می‌شود تا هم میراث این بازیگر حفظ شده و هم از طرفی کیفیت کار پایین نباشد، هنوز مشخص نیست. اما حداقل می‌دانیم که فیلم Black Panther سال ۲۰۱۸ اسکار بهترین طراحی صحنه را گرفت و همان صحنه، احتمالا با جزئیات بیشتر دوباره روی پرده سینما نمایش داده خواهد شد. همچنین حتی پس از اکران این فیلم در سال ۲۰۲۲، یک مجموعه سریالی از ماجراهای واکاندا در شبکه استریم دیزنی پلاس پخش خواهد شد تا بیشتر درباره آداب و رسوم و همچنین دشمنان این قلمرو بدانیم.

فیلم سینمایی Black Panther 2 با عنوان Wakanda For Ever در تاریخ ۱۷ تیر ۱۴۰۱ (۸ جولای ۲۰۲۲) اکران خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا