مدت زمان گیم‌پلی Biomutant مشخص شد

تجربه‌ای چند ۱۰ ساعته در یک دنیای آخرالزمانی

مدت زمان گیم‌پلی Biomutant مشخص شد سورنا رضایی ۰ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
مدت زمان گیم‌پلی Biomutant

استفن لیونگ‌کویست از اعضا اکسپریمنت 101 در مصاحبه اخیر خود با وب سایت Gaming Bolt مدت زمان گیم‌پلی Biomutant را اعلام کرده است.

آوالانچ، یک استودیو بازیسازی سوئدی است که در سال ۲۰۰۳ میلادی تاسیس شد و طی دو دهه گذشته عمده تمرکزش روی مجموعه Just Cause قرار داشته است. تعدادی از کارمندان که می‌خواستند روی محصولی متفاوت کار کنند، تصمیم گرفتند از مجموعه جدا شده و یک استودیو جدید و مستقل بسازند. نتیجه اتخاذ چنین تصمیمی، اکسپریمنت 101 بود که کار خود را در سال ۲۰۱۵ آغاز کرد. اعضا تیم که تعدادشان زیاد نبود، اولین پروژه را استارت زده و طی مدت دو سال توانستند اولین محصولشان، یعنی Biomutant را در سکوت خبری تکمیل کنند. این بازی نهایتا در جریان گیمزکام معرفی شد.

کارمندان اکسپریمنت 101 در مصاحبه‌های خود تاکید داشتند توسعه Biomutant از لحاظ محتوا به اتمام رسیده و تنها ایجاد تعادل میان سیستم‌های مختلف باقی مانده است. پس از این، تیم در سکوت خبری فرو رفت و هیچ گونه اطلاعات یا ویدیویی را به اشتراک نگذاشت؛ موضوعی که برای طرفداران بازی‌های نقش‌آفرینی نگران‌کننده بود. با گذشت چند سال، بایومیوتنت به مرکز توجه‌ها بازگشت و حالا هم در لیست انتظار بسیاری از کاربران فضای مجازی قرار دارد. این بازی در یک آینده آخرالزمانی جریان داشته و حول محور یک موجود هیبرید می‌چرخد. برخلاف کلیشه‌ها، جهان بازی نه تنها تخریب شده نیست بلکه از زیبایی‌های بصری زیادی برخوردار است.

استفن لیونگ‌کویست (Stefan Ljungqvist) از کارمندان اکسپریمنت 101 است. او چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Gaming Bolt انجام داد و در جریان آن، مدت زمان گیم‌پلی Biomutant را فاش کرد. طبق گفته او، در صورتی که کاربر همه ماموریت‌های فرعی را نادیده بگیرد، تمام تمرکزش را روی پیش بردن داستان بگذارد و حتی دیالوگ‌ها را بدون گوش کردن رد کند، پس از ۱۲ الی ۱۵ ساعت به تیتراژ پایانی می‌رسد. با این حال، لیونگ‌کویست تاکید داشت کاربران عجله نکرده و از زمان حضور در دنیای بازی به بهترین شکل ممکن استفاده کنند. در این صورت، اتمام بازی نزدیک ۶۵ ساعت زمان می‌برد:

تخمین ما اینکه تجربه بازی به منظور تمام کردنش بین ۱۲ الی ۱۵ ساعت زمان می‌برد. این یعنی: تمام تمرکز روی داستان قرار داشته باشد، از دیالوگ‌ها رد شوید، در محیط به گشت و گذار نپردازید و ماموریت‌های فرعی را نادیده بگیرید. در مقابل، یکی از کارمندان ما تصمیم گرفت تجربه‌ای کامل از بایومیوتنت داشته باشد. او هنوز بازی را تمام نکرده اما تا به اینجای کار ۶۵ ساعت زمان برایش صرف کرده است. بنابراین، مدت زمان گیم‌پلی به این بستگی دارد که شما چه نوع گیمری هستید.

کاربر به واسطه سیستمی که ابتدا Biomutant در اختیارش قرار می‌گیرد، قادر است ویژگی‌های شخصیت اصلی را مطابق با سلیقه‌اش تغییر دهد؛ تغییراتی که روی گیم‌پلی تاثیرات مستقیمی می‌گذارد. کاراکتری که وزن زیادی داشته باشد، از قدرت فیزیکی زیادی برخوردار است اما در مقایسه با دیگر کاراکترها چابکی کمتری دارد. علاوه بر این، مبارزات تنها به استفاده از شمشیر یا ابزارهای مشابه خلاصه نشده و شامل استفاده از سلاح‌ها‌ی گرم هم می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا