تماشا کنید: اولین تریلر سریال بیمکس اسپین آف Big Hero 6 از راه رسید

ماجراجویی ربات دلسوز ادامه دارد

استودیو انیمیشن والت دیزنی و سرویس استریم دیزنی پلاس به تازگی اولین تریلر سریال بیمکس را در وب سایت یوتیوب قرار داده‌اند.

کمیک‌های مارول شخصیت‌های زیادی را در خود جای داده‌اند. برخی از آن‌ها مانند کاپیتان آمریکا و مرد عنکبوتی در میان مخاطبان عام سینما شناخته‌شده هستند و برخی دیگر مانند بیمکس چندان شهرت ندارند. این شخصیت به واسطه شماره یک کمیک Sunfire & Big Hero 6 (سپتامبر ۱۹۹۸) میلادی معرفی شد. اگرچه نتوانست به محبوبیت دیگر کاراکترها برسد، والت دیزنی تصمیم گرفت شش قهرمان بزرگ را به انیمیشنی سینمایی تبدیل کرده و راهی سالن‌های نمایش کند. این اثر نهایتا در سال ۲۰۱۴ میلادی اکران شد و نه تنها بازخوردهای مثبتی از سوی کارشناسان دریافت کرد، بلکه در جلب توجه کودکان و نوجوانان موفق ظاهر شد. Big Hero 6 همچنین رقم قابل‌توجهی را در باکس آفیس جهانی به ثبت رساند.

از آنجایی که Big Hero 6 موفق شده بود انتظارات را برآورده کند، استودیو انیمیشن والت دیزنی ادامه‌اش را در قالب سریال ساخت و از طریق شبکه‌های Disney Channel و Disney XD روی آنتن برد. Big Hero 6: The Series به مدت چهار سال پخش شد و حالا نوبت به سریال دیگری رسیده تا خودنمایی کند: Baymax. این اثر تنها روی ربات دلسوز و مهربان تمرکز داشته و ماجراجویی‌های او در سن فرانسیسکو پس از Big Hero 6 و Big Hero 6: The Series را نشان می‌دهد.

بخش انیمشین والت دیزنی و دیزنی پلاس در جریان رویداد Disney Plus Day اولین تریلر سریال بیمکس را پخش کردند. این ویدیو بیش از یک دقیقه زمان داشته و در ابتدا ملاقات پروتاگونیست و یک زن پیر را نشان می‌دهد که گوش‌هایش سنگین بوده و نمی‌تواند جملات ربات را به خوبی بشنود. بخش دوم ویدیو، روی حضور بیمکس در مدرسه و آموزش نحوه استفاده از چسب زخم به کودکان تمرکز داشته و بخش سوم هم تلاش‌ها برای مدیریت یک کافه را به تصویر می‌کشد؛ زیرا صاحب آنجا از ناحیه مچ پا صدمه دیده و نمی‌تواند سفارش‌ها را آماده کند. بدین ترتیب، ربات دلسوز مسئولیت را بر عهده می‌گیرد.

Big Hero 6 تنها انیمیشن والت دیزنی نیست که در آینده نزدیک سریال تلویزیونی خود را دریافت می‌کند. استودیو آمریکایی در حال حاضر روی سریال‌های Zootopia و Moana هم کار می‌کند. سریال زوتوپیا تحت عنوان Zootopia Plus شناخته شده و بخشی از زندگی شخصی‌های فرعی انیمیشن سینمایی مانند فرو فرو، گزل و فلش را به تصویر می‌کشد. Moana, The Series روی شخصیت اصلی انیمیشن تمرکز داشته و ماجراجویی‌های جدیدش را نشان می‌دهد. در حال حاضر نمی‌دانیم او با چه چالشی روبرو است. به این موارد باید Cars on the Road را اضافه کرد که اسپین آفی برای سری انیمیشن‌های ماشین‌ها بوده و حول محور مک کویین و ماتر می‌چرخد که قصد دارند سفری به سراسر کشور را آغاز کنند.

دلیل ساخت انیمیشن‌های متعدد بر اساس انیمیشن‌های موفق را باید در رقابت میان سرویس‌های استریم جستجو کرد که هر روز تنگاتنگتر از قبل می‌شود. به هر حال، استریم یک بازار بزرگ بوده و هر شرکتی می‌خواهد سهمی در آن داشته باشند. در صورتی که سرویس‌های چینی را نادیده بگیریم، نتفلیکس، پرایم ویدیو (متعلق به آمازون) و دیزنی پلاس از لحاظ تعداد مشترک رتبه‌های اول الی سوم را در اختیار دارند.

تعداد قسمت‌های سریال بیمکس مشخص نبوده و تنها می‌دانیم در تاریخ نامشخصی از سال آینده میلادی منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا