برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
انیمه های تراژدی
1%
  • 10/10

نگاهی به داستان عاشقانه انیمه های تراژدی

پایان دلخراش رابطه کارکتر انیمه‌ها

نگاهی به داستان عاشقانه انیمه های تراژدی ۱ ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

تا به امروز، داستان‌های عاشقانه دلخراش بسیاری در انیمه‌های مختلف روایت شده‌اند که دیدنشان برای بینندگان بسیار ناراحت کننده بوده است. ما نیز در ادامه این مطلب، نگاهی داریم به انیمه های تراژدی که عاشقانه‌های غم انگیزی را در خود جای داده‌اند.

تا به امروز، صنعت انیمه، فضایی را برای بازگو کردن برخی از احساسی‌ترین روایت‌های تاریخ سینما ایجاد کرده است. در میان طرفداران دنیای انیمه، افراد بسیار زیادی وجود دارند که به دیدن انیمه‌های ساخته شده در ژانر شونن، علاقه بسیار زیادی دارند. به همین خاطر نیز، این ژانر به یکی از محبوب‌ترین ژانرهای صنعت انیمه تبدیل شده است. از این رو، ممکن است این مسئله از نظر برخی، به ویژه کسانی که به تازگی وارد دنیای انیمه شده‌اند، عجیب به نظر برسد که در برخی از انیمه‌ها، به مسائل احساسی و مربوط به شرایط واقعی انسان‌ها پرداخته شده است. با این حال، واقعیت این است که تاکنون، انیمه ‌های تراژدی زیادی ساخته شده‌اند که چنین مسائلی را در داستان‌های خود که بسیار غمگین و در عین حال، تفکر برانگیز نیز هستند.

انیمه‌هایی که عاشقانه‌های غم انگیزی را در خود جای داده‌اند، در پشت رنگ‌های شاد بکار گرفته شده و شخصیت‌های منحصر به فردی که به شیوه بانمکی طراحی شده‌اند، داستان‌هایی پر از فقدان، غم و درد را روایت می‌کنند که به طور قطع، اشک همه بینندگان خود را جاری می‌کنند. اینگونه داستان‌ها، روندی بسیار ظریف را طی می‌کنند اما در عین حال، مضامین عمیقی را در خود جای داده‌اند. غم و اندوه این انیمه‌‌ها، به طور معمول، در روابط بین انسان‌ها احساس می‌شود. توجه داشته باشید که این مطلب حاوی اسپویل می‌باشد.

Asuma & Kurenai – Naruto

“آسوما” (Asuma) و “کورنای” (Kurenai) یکی از اولین زوج‌هایی بودند که در داستان فوق العاده شگفت انگیز انیمه ناروتو حضور پیدا کردند. در ابتدا رابطه آن‌ها به صورت رسمی تایید نشده بود؛ اما با این حال، برای طرفداران، به وضوح آشکار بود که این دو کارکتر تنها با همدیگر دوست نیستند و رابطه نزدیک تری با یکدیگر دارند. سپس، وقتی برای اولین بار نشان داده شد که کورنای حامله است، رابطه عاشقانه او با آسوما نیز تایید شد. این موضوع طرفداران بسیاری را به وجد آورد زیرا که هردوی این کارکترها، جزو شخصیت‌های بسیار محبوب و دوست داشتنی این انیمه به شمار می‌رفتند. اما چند قسمت پس از آنکه رابطه‌شان تایید می‌شود، آسوما در مقابل “هیدان” (Hidan) قرار می‌گیرد که یکی از قوی ترین اعضای “اکاتسوکی” (Akatsuki) محسوب می‌شود. او پس از یک مبارزه به شدت طاقت فرسا، به صورت بسیار غم انگیزی جان خود را از دست می‌دهد و اینگونه،  تا آخر داستان این انیمه، کورنای، در سوگ مرگ معشوقش، به تنهایی از دختر کوچکشان مراقبت می‌کند. او در دستان یکی از شاگردانش، شیکامارو (Shikamaru) در حالی نفس‌های آخرش را می‌کشد و یک پیغام رمزگذاری شده در مورد محافظت از شاه برای او به‌جا می‌گذارد، جانش را از دست می‌دهد. شیکامارو پس از اینکه معنی پیغام استادش را متوجه می‌شود، دختر مربی‌اش را به شاگردی می‌گیرد و یاد او را اینگونه در دل نگه می‌دارد.

Kaori & Kousei – Your Lie in April

یکی دیگر از انیمه های تراژدی که رابطه عاشقانه بسیار دلخراش و غم انگیزی را در خود جای داده بود، داستان انیمه شناخته شده با نام دروغ تو در آپریل (Your Lie in April) است. این داستان حول محور پیانیستی به نام کوسی آریما (Kosei Arima) است که پس از مرگ مادرش قادر به شنیدن صدای نوازندگی خود نمی‌باشد. کائوری (Kaori) که یک ویولونیست با استعداد می‌باشد وارد زندگی کوسی می‌شود و به او کمک می‌کند تا دوباره بتواند علاقه‌اش به موسیقی را، کشف کند. همانطور که داستان پیش می‌رود، کوسی مجذوب شخصیت پرجنب و جوش و آزاد کائوری می‌شود که همین باعث می‌شود این دو در نهایت پیوندی عمیق با همدیگر تشکیل دهند. اما در پایان مشخص می‌شود که کائوری یک بیماری لاعلاج دارد. وضعیت جسمی او روز به روز بدتر می‌شود و در نهایت، در قسمت پایانی جان خود را از دست می‌دهد که همین باعث ویران شدن کوسی میشود. مرگ او نشان دهنده پایان مسیر موسیقایی است که این دو باهم طی کردند و به همین خاطر نیز بسیار غم انگیز است.

Jiro & Naoko – The Wind Rises

یکی دیگر از بهترین انیمه های تراژدی که یک رابطه عاطفی فوق العاده دلخراشی را در خود جای داده است، انیمه بسیار زیبا و دیدنی شناخته شده با نام “باد بر می‌خیزد” (The Wind Rises) می‌باشد. داستان این اینمه زیبا که در استودیو جیبلی (Ghibli) نوشته شده است، در رابطه با “جیرو” (Jiro) و “نائوکو” (Naoko) است که در دوران کودکی همدیگر را ملاقات کردند. با پیش رفتن داستان، هر کدام از آن‌ها مسیر زندگی خود را دنبال کرد اما با این حال، در دوران بزرگسالی، آن‌ها بار دیگر یکدیگر را ملاقات کردند. ا با ین دو با یکدیگر وارد یک رابطه سالم و صمیمانه بر پایه عشق و اعتماد می‌شوند. اما با این وجود، این رابطه مدت زمان زیادی به طول نیانجامید زیرا که نائوکو به بیماری سل مبتلا بود. با این وجود، جیرو همواره در کنارش ماند و در طول تمام این مدت، از نائوکو حمایت و مراقبت می‌کرد. چیزی که باعث شد این رابطه پایان بسیار دلخراشی داشته باشد این بود که وقتی جیرو به یک سفر کاری رفته بود، نائوکو جان خود را از دست داد و اینگونه جیرو هرگز نتوانست از همسرش برای آخرین بار، خداحافظی کند.

Takaki & Akari – Five Centimeters Per Second

انیمه جذاب و دیدنی پنج سانتی متر در ثانیه (5 Centimeters per second)، روایت سه بخش به هم پیوسته را بازگو می‌کند. هر کدام از این بخش‌ها، بر زندگی کارکتری به نام تاکاکی تونو (Takaki Tono) متمرکز است. در بخش اول، داستان تاکاکی و نزدیک ترین دوستش بازگو می‌شود. این دو کارکتر، به عنوان نزدیک ترین دوستان هم، با یکدیگر، ارتباط بسیار خوبی برقرار کرده‌اند؛ اما با این حال، در نهایت مجبور می‌شوند از همدیگر جدا شوند زیرا که آکاری (Akari) باید به جایی دیگر نقل مکان کند. با این حال، تاکاکی و آکاری، نهایت تلاش خود را انجام می‌دهند تا ارتباطشان را به هر نحوی، حفظ کنند. اما با گذشت زمان، ارتباط آن‌ها به صورت اجتناب ناپذیری قطع می‌شود. بخش دوم در رابطه با زمانی است که تاکاکی، تنها یک دانش آموز دبیرستانی. زمانی که در بخش سوم، او را به عنوان یک بزرگسال می‌بینیم، اینطور به نظر می‌رسد که اکنون قهرمان داستان، یک زندگی معمولی را بسر می‌برد اما با این حال، در پشت همه کارهایی که انجام می‌دهد، این احساس وجود دارد که انگار قسمت مهمی از خود را از دست داده است و از این رو، در طول کل این داستان، دردی عمیق از جانب این کارکتر احساس می‌شود.

Nana & Nana “Hachi” – Nana

یکی دیگر از بهترین انیمه های تراژدی که یک رابطه عاطفی فوق العاده دلخراشی را در خود جای داده است، انیمه بسیار زیبا و دیدنی شناخته شده با نام “نانا” (Nana) می‌باشد. نانا یکی از بهترین انیمه‌ های قرن 21 است که در ژانر شوجو ساخته و طراحی شده است. دیدن این انیمه به همه کسانی که تا به امروز نیز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. داستان این انیمه در رابطه با دو شخصیت زن به نام نانا (Nana) است که در ظاهر بسیار متفاوت از همدیگر به نظر می‌رسند اما رفته رفته به یکی از نزدیکترین دوستان هم تبدیل می‌شوند. این دو کارکتر، در ابتدای داستان، هیچ شناختی از همدیگر ندارند اما به طرز عجیبی در موقعیت‌های مشابهی قرار می‌گیرند که در نهایت، همین مسئله، باعث نزدیک شدن این دو به همدیگر می‌شود. واضح است که این دو کارکتر چیزی فراتر از دوستی را احساس می‌کنند اما با این حال، تصمیم می‌گیرند تا احساسات واقعی خود را دنبال نکنند و وارد روابط دیگری بشوند. احساسات آن‌ها به یکدیگر، تا پایان داستان نیز، به همان صورت باقی می‌ماند.

Sanji & Pudding – One Piece

“وان پیس” (One Piece) انیمه‌ شوننی است که روابط عاشقانه بسیاری را در خط داستانی خود قرار نداده است. با این حال، روایت روابط عاشقانه‌ای که در آن بازگو شده‌اند، با وجود دلنشین بودنشان، بسیار دلخراش نیز بوده‌اند. یکی از این روابط، رابطه از پیش تعیین شده کارکتر “سانجی” (Sanji) با دختر “بیگ مام” (Big Mom) است که در داستان با عنوان “پودینگ” (Pudding) شناخته شده است. در ابتدا، آشپز دزدان دریایی کلاه حصیری (Straw Hat Pirates) تمایلی به ازدواج با پودینگ نداشت. زیرا که می‌دانست این ازدواج تنها ترفند پدرش برای بازگرداندن او به خانه است. با این حال، این دو با پیش رفتن داستان به یکدیگر علاقه پیدا می‌کنند. همین باعث شد که پودینگ برای نجات معشوق خود، به مادرش خیانت کند. پودینگ یک قدم دیگر فراتر نیز رفت و با قدرتی که در اختیار داشت، خاطرات خود با سانجی را برای همیشه از ذهن او پاک کرد تا مجبور نباشد در کنار او بماند. تماشای این رابطه برای طرفداران انیمه وان پیس بسیار دلخراش و غم انگیز بود.

Mitsuha & Taki – Your Name

داستان انیمه نام تو (Your Name)، در رابطه با دو نوجوان است که یک روز پس از آنکه، از خواب بیدار می‌شوند، با کمال تعجب متوجه می‌شوند که بدنشان متعلق به خودشان نیست و با بدن فرد دیگری که نمی‌شناسند، جابه‌جا شده است. به این ترتیب این دو کارکتر، بدون آنکه بتوانند کاری انجام دهند، در بدن یکدیگر قرار می‌گیرند. تاچیبانا و میامیزو هیچ ایده‌ای ندارد که بدن‌هایی که در آن گرفتار شده‌اند، در اصل به چه کسی تعلق دارد؛ به همین خاطر نیز، سعی می‌کنند یادداشت‌هایی را برای هم به جا بگذارند تا دیگری بتواند آن را بخواند و بر طبق قانون‌هایی پیش برود که برای همدیگر تعیین کرده‌اند، تا زمانی که دوباره در بدن خودشان بیدار شوند. با پیش رفتن داستان، این دو به یکدیگر علاقه مند می‌شوند اما در آخر به این واقعیت دردناک پی می‌برند که در واقع، میتسوها سال‌ها قبل از تجربه این پدیده، جان خود را از دست داده است و او با وارد شدن به بدن میتسوها، در حقیقت به زمان گذشته سفر کرده است.

Ash & Eiji – Banana Fish

یکی دیگر از بهترین انیمه های تراژدی که یک رابطه عاطفی فوق العاده دلخراشی را در خود جای داده است، انیمه بسیار زیبا و دیدنی شناخته شده با نام “بنانا فیش” (Banana Fish) می‌باشد. داستان این انیمه دلخراش در رابطه با کارکتری به نام “اش” (Ash) است که به عنوان برده شخصی “دینو گلزین”، رئیس یکی از خطرناک ترین گروه‌های مافیایی آمریکا، بزرگ می‌شود. پس از آنکه اش یک ماده عجیب و غریب را به دست می‌آورد، به هدف دینو و افرادش تبدیل می‌شود و اینگونه در طول داستان این انیمه، همواره توسط افراد او، تعقیب می‌شود و مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد. در طول این مدت، او با روزنامه نگاری به نام “ایجی” (Eiji) آشنا می‌شود. این دو که علاقه بسیار زیادی به یکدیگرپیدا می‌کنند، سعی می‌کنند تا از افراد دینو فرار کنند؛ اما با این حال، کارکتر اش، در نهایت، توسط آن‌ها کشته می‌شود و اینگونه ایجی نیز تا ابد، در سوگ مرگ او به زندگی خود ادامه می‌دهد.

Tomoyo & Nagisa – After Story

انیمه زیبا و دیدنی شناخته شده با نام “After Story”، یکی دیگر از بهترین انیمه های تراژدی به شمار می‌رود که رابطه عاشقانه بسیار دلخراشی را در خط داستانی خود جای داده است. . دیدن این انیمه نیز به همه کسانی که تا به امروز نیز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. داستان در رابطه با پسری به نام “تومویا” (Tomoya) است که در دوران کودکی، طی یک حادثه، مادرش را به صورت وحشتناکی از دست داد. این تجربه، آسیب روحی بزرگی به پدرش وارد کرد که باعث شد دیگر نتواند با پسرش ارتباط برقرار کند و او را به حال خود رها کرد. تومویا نیز برای مقابله با آسیب‌هایی که مرگ مادر و سهل انگاری پدرش در او به وجود آورده‌ بودند، تبدیل به یک بزهکار شده بود. اما زمانی که “ناگسیا” (Nagisa) را ملاقات کرد، همه چیز دچار تحول شد. آنها با یکدیگر ازدواج کردند اما همسرش در حین زایمان به دلیل بیماری که داشت، جان خود را از دست داد. به این ترتیب، تومویا به تنهایی از فرزندشان مراقبت می‌کرد تا زمانی که فرزندش نیز به دلیل همان بیماری در سن بسیار کم، جان خود را از دست.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments