برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
بهترین انیمه های کمدی ترسناک
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین انیمه های کمدی ترسناک

ترکیب دو ژانر متضاد

معرفی و بررسی بهترین انیمه های کمدی ترسناک ۳ ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

با نگاهی کلی به داستان‌هایی که در ژانر ترسناک و یا کمدی ساخته شده‌اند، ممکن است به اشتباه فکر کنیم که این دو ژانر نمی‌توانند با همدیگر ترکیب شوند. اما با این حال، ما در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه‌ های کمدی ترسناک ساخته شده در تمام دوران‌ها می‌پردازیم.

با نگاهی کلی به فیلم، سریال و انیمه‌هایی که در ژانر ترسناک و یا کمدی ساخته شده‌اند، ممکن است به اشتباه فکر کنیم که این دو ژانر هیچگاه نمی‌توانند با همدیگر ترکیب شوند. داستان های ترسناک، به طور معمول، روایت‌هایی را برای مخاطبان خود بازگو می کنند که دارای موضوعات تاریک و بیمارگونه‌ای هستند که به هدف ترساندن مخاطبان ساخته شده‌اند. از طرفی، داستان‌های کمدی به آن دست از روایت‌هایی گفته می شود که به طور معمول، بدون دنبال کردن موضوعات جدی، زندگی روزمره کارکترها را به نمایش می‌گذارند و اتفاقات و دیالوگ‌های داستان را به گونه‌ای به تصویر می‌کشند تا از نظر مخاطبان خنده دار و سرگرم کننده به نظر برسد. با این حال، تا به امروز روایت‌های بسیاری بازگو شده‌اند که در خط داستانی خود، به صورت ماهرانه‌ای، دو ژانر ترسناک و کمدی را با یکدیگر ترکیب کرده‌اند. برای درصدی از مردم که هیچگاه چنین داستان‌هایی را ندیده‌اند، ترکیب این دو ژانر متضاد با یکدیگر، ممکن است به هیچ عنوان جالب به نظر نرسد. اما با این حال، ما در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه‌ های کمدی ترسناک ساخته شده در تمام دوران‌ها می‌پردازیم که دیدن آن‌ها به همه کسانی که تا به امروز نیز آن‌ها را مشاهدده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیر که هر لحظه از آن‌ها ارزش تماشا کردن را دارد.

The Human Crazy University

داستان انیمه جالب و دیدنی شناخته شده با نام “The Human Crazy University” که به طور قطع، یکی از بهترین انیمه های کمدی ترسناک به شمار می‌رود، در رابطه با مردی به نام هیروفومی ساتاکه (Hirofumi Satake) می‌باشد. داستان از جایی شروع می‌شود که قهرمان و شخصیت اصلی انیمه به اتهام قتل نامزدش محکوم به اعدام می‌شود. با پیش رفتن داستان، این کارکتر به صورت معجزه آسایی از اعدام خود جان سالم به در می‌برد. سپس، او به نزد استادی می‌رود که در رابطه با پدیده‌های عجیب و غریب زندگی مطالعه و تحقیق می‌کند؛ پدیده‌هایی که نمی توان هیچ پاسخ منطقی برای آن‌ها پیدا کرد. با گذشت زمان، این دو کارکتر با یکدیگر ارتباط می گیرند و با همدیگر در مورد چیزهای مختلفی صحبت می کنند. در همین حین، به تدریج، راز پشت جنایت هیروفومی نیز کم کم برملا می‌شود.

انیمه The Human Crazy University یک مجوعه کمدی ترسناک است که داستان آن حول محور تعدادی از افسانه‌های محلی قدیمی است که به خاطر عجیب و غریب بودن خود شناخته شده‌اند. این داستان با وجود آنکه ممکن است در ابتدا همانند یک روایت معمولی به نظر برسد، اما با این حال، در عمق خود، به موضوعات تاریکی همچون قاتلان زنجیره‌ای، شکنجه و قتل می‌پردازد که می تواند از نظر مخاطبان بسیاری ترسناک به نظر برسد.

Princess Resurrection

یکی دیگر از بهترین انیمه های کمدی ترسناک که دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن ارزش تماشا کردن را دارد، انیمه جذاب و دیدنی شناخته شده با نام “Princess Resurrection” می‌باشد. «شاهزاده رستاخیز» یک کمدی ترسناک با عناصری جزئی از رام کام است که صحنه های اکشن بسیاری را نیز در خود جای داده است. داستان این انیمه زیبا و هیجان انگیز در رابطه با کارکتری به نام هیرو هیوریمی (Hiro Hiyorimi) می‌باشد. داستان از جایی آغاز می‌شود که قهرمان و شخصیت اصلی این داستان جان خود را برا زنی جوان فدا می‌کند تا او را از تصادف با یک ماشین نجات دهد. اما اتفاق عجیبی که رخ می دهد این است که او به صورت کامل جان خود را از دست نمی‌دهد و به عنوان یک مرده به زندگی بازمی‌گردد.

 دلیل به زندگی برگشتن قهرمان داستان هم به قدرت فراطبیعی کارکترهیمه (Hime)، همان زنی که نجات داده شد، مربوط است. در واقع کارکتر هیمه یکی از چندین جانشین تاج و تخت پادشاهی هیولاهاست. پس از اتفاقاتی که در ابتدای انیمه رخ می‌دهد، هیرو موظف می‌شود تا از هیمه در برابر قاتلانی محافظت کند که برادران و خواهران او بر سر راهش قرار می‌دهند تا خود عنوان پادشاهی را به دست بیاورند.

Mieruko Chan

یکی دیگر از بهترین انیمه های کمدی ترسناک که به صورت بسیار ماهرانه‌ای، دو ژانر ترسناک و کمدی را با یکدیگر ترکیب کرده است، انیمه شناخته شده با نام «میروکو چان» (Mieruko Chan) می‌باشد که به طور قطع، ارزش تماشا کردن را دارد. داستان این انیمه جذاب و دیدنی در رابطه با کارکتری است که میکو یوتسویا (Miko Yotsuya) نام دارد. در ابتدای این انیمه، قهرمان و شخصیت اصلی داستان، یک زندگی معمولی همانند دیگر هم سن و سالان خود را به سر می‌برد. اما با این حال، همه چیز زمانی دچار تحول می‌شود که این کارکتر قدرت دیدن ارواح مختلف را به دست می‌آورد. پس از اینکه این اتفاق رخ می‌دهد، هیولاهای بسیاری زندگی او را تحت شعاع خود قرار می‌دهند که برخی از آن‌ها وحشت آور و برخی دیگر، بسیار خنده دار هستند. تنها کاری که میکو نیز برای مقابله کردن با آن‌ها می‌تواند انجام دهد این است که تا جایی که قادر است، از این موجودات دوری کند و آن‌ها را نادیده بگیرد.

داستان انیمه فوق العاده جذاب و دیدنی «میروکو چان» یک مجموعه انیمه‌ای خوش ساخت ترسناک و در عین حال کمدی است که با وجود فضای تاریک خود، عناصری از برشی از زندگی را نیز در خط داستانی خود جای داده است و به این ترتیب، دیدن آن می‌تواند برای مخاطبان بسیار سرگرم کننده و در عین حال، بسیار هیجان انگیز باشد.

Hell Teacher Nube

انیمه زیبا و سرگرم کننده شناخته شده با نام “Mieruko Chan” یکی از انیمه‌هایی به شمار می‌رود که به دلیل خط داستانی جذاب خود، تنها در مدت زمان کمی، موفق به جذب طرفداران بسیاری، نه تنها در ژاپن، بلکه در سرار جهان شد و به این ترتریب، به صورت گسترده‌ای شناخته شده است. داستان این انیمه در رابطه با کارکتری به نام «میسوکه نوئه‌نو» (Meisuke Nueno) می‌باشد. این کارکتر یک معلم ساده است که به خاطر شخصیت دوست داشتنی و شوخ خود، در میان دانش آموزان، از محبوبیت بسیاری برخوردار است. این کارکتر که در کلاس‌های آموزشی با نام مستعار “Nube” نیز شناخته شده است، یک شغل دیگر نیز دارد. قهرمان و شخصیت اصلی این داستان، زمانی را که در کلاس درسی نمی‌گذراند، به عنوان یک مبارز ارواح ماهر کار می کند. هدف او از انجام این کار مبارزه با ارواح شیطانی است که سعی در مختل کردن دنیای زندگان دارند. با پیش رفتن داستان، برای دانش موزان نوبه مشکلاتی به وجود می‌آید که او به عنوان قهرمان داستان، همواره در شرایطی قرار می‌گیرد که مجبور می‌شود برای محافظت کردن از دانش آمزان خود از دست شیطانی استفاده کند که به بازوی چپ او متصل است تا قادر باشد با شیاطن و هیولاها مبارزه کند و ان‌ها را از بین ببرد.

Sankarea

یکی دیگر از بهترین انیمه های کمدی ترسناک که دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن ارزش تماشا کردن دارد، انیمه جذاب و دیدنی شناخته شده با نام “Sankarea” می‌باشد. داستان این انیمه زیبا و سرگرم کننده در رابطه با کارکتری به نام چیهیرو فورویا (Chihiro Furuya) است. با شروع خط داستانی این انیمه، مخاطبان به این واقعیت پی می‌برند که قهرمان و شخصیت اصلی داستان علاقه بسیاری به دنیای مردگان زنده شده دارد. از این رو، چیهیرو تلاش می‌کند تا با به کار بردن معجعون های مرموز رستاخیز، گربه خود که به تازگی کشته شده است را به زندگی بازگرداند.

با پیش رفتن داستان، قهرمان و شخصیت اصلی داستان با دختری زیبا به نام ریا سانکا (Rea Sanka) آشنا می‌شود. در پی آشنایی این دو با همدیگر، کارکتر ریا به صورت اتفاقی معجون رستاخیز را می‌نوشد. در ابتدا اینگونه به نظر می رسد که معجون هیچ تاثیری بر روی او نگذاشته است؛ اما زمانی می رسد که او در حال فرار از پدر خود است؛ در این حین، او به یکباره پایش لیز می‌خورد و از صخره سقوط می‌کند. اما اتفاق عجیبی که رخ می دهد این است که او به جای از دست دادن جان خود، به عنوان یک مرده به زندگی بازمی گردد.

Zom 100: Bucket List of The Dead

داستان انیمه Zom 100 درباره زندگی کارمند جوان اداره‌ای به نام آکیرا تندو (Akira Tendo) است که زندگی‌اش بدون هیچ پیشرفت و ترقی جلو می‌رود و برنامه زندگی روزمره‌اش شور و شعف زندگی را از او رفته است. برای او اینگونه به نظر می‌رسد که انگار بقیه روزهای عمرش را نیز قرار است به همان صورت زندگی کند. اما همه چیز زمانی که یک جنگ افزار میکروبی بر روی توکیو اثر می‌گذارد و باعث به وجود آمدن حادثه‌ای می‌شود که توسط مردگانی که زنده شدند خسارت و ویرانی بزرگی به بار بیاید. اکنون این زامبی‌ها بزرگترین فاجعه شهر به حساب می‌آیند زیرا قصد دارند جان تک تک افراد زنده شهر را بگیرند.

همانطور که از ظاهر این اتفاق پیدا بود، تهدید قریب الوقوع خورده شدن توسط زامبی‌ها، باعث ایجاد آدرنالین در زندگی افسره آکیرا می‌شود. وقوع این اتفاق، باعث شد آکیرا به خود بیاید و انگیزه این را پیدا کند تا بخواهد به زندگی خود سر و سامان دهد. آکیرا به همراه دوستش کنچو (Kencho) قبل از اینکه ناگزیر، قربانی انبوهی از مردگان بشوند که زنده شده بودند، تصمیم می‌گیرند لیستی از کارهایی که می‌خواهند انجام دهند مانند ریش گذاشتن، تبدیل شدن به استند آپ کمدین و خرید تلویزیون با صفحه تخت تهیه کنند و انجامشان دهند.

GeGeGe no Kitaro

انیمه شناخته شده با نام GeGeGe no Kitaro، یکی دیگر از بهترین انیمه های کمدی ترسناک ساخته شده در تمام دوران‌ها به شمار می‌رود که دیدن آن می‌تواند از نظر بسیاری از مخاطبانی که آن را مشاهده می‌کنند، جذاب و سرگرم کننده تلقی شود. انیمه GeGeGe no Kitaro یک مجموعه ترسناک کلاسیک است که برای اولین بار در دهه ۶۰ به نمایش گذاشته شد. هرچند پس از آن نیز نسخه‌های به روز شده‌ی دیگری از آن نیز عرضه شد. داستان این انیمه جذاب و دیدنی در رابطه با کارکتر به نام کیتارو (Kitaro) می‌باشد. قهرمان و شخصیت اصلی داستان این انیمه در واقع، آخرین عضو قبیله شناخته شده با نام «روح» (Ghost)‌ به حساب می‌آید و به همین خاطر نیز، این کارکتر، با شروع داستان تبدیل به یک “Yokai” می‌شود.

کیتارو یک پسر بسیار مهربان و خوش قلب است که آرزو دارد تا انسان ها و یوکای‌ها بتوانند به صورت مسالمت آمیز در کنار یکدیگر زندگی کنند. در خط داستانی این انیمه، کیتارو به ماجراجووی‌های بسیاری می‌رود که در حین آن‌ها، مجبور به ملاقات و یا مقابله کردن با هیولاهای متعددی می‌شود. جالب است بدانید که درصد بسیاری از هیولاهایی که در این داستان به تصویر کشیده شده‌اند، موجوداتی هستند که در افسانه‌های قدیمی ژاپنی از آن‌ها صحبت شده است.

Dorehedoro

انیمه دوروهه‌دورو (Dorohedoro) در رابطه با دنیایی عجیب و غریب است. مسئله‌ای که در رابطه با این انیمه وجود دارد این است که تنها زمانی که به سیر وقوع اتفاقاتی که در این دنیا رخ می‌دهند به خوبی دقت داشته باشید می‌توانید آنها را درک کنید؛ در غیر این صورت، ارتباط گرفتن با خط داستانی آن ممکن است برای برخی از افراد دشوار باشد. در داستان این انیمه، یک کارکتر مرد به نام Caiman که سری مارمولک مانند دارد، در جستجوی یک جادوگر است. داستان از جایی آغاز می‌شود که قهرمان و ششخصیت اصلی این داستان، به جادوگری حمله می‌کند که سعی دارد جادوی خود را بر روی انسان های معمولی آزمایش کند.

جادوگران همواره در شهرهایی با محلات پرجمعیت و فقیرنشین ظاهر می‌شوند تا بتوانند جادوهای خود را بر روی ساکنان آن مناطق اجرا کنند. هر زمانی هم که این جادوگران بر سر راه Caiman قرار می‌گیرند، این کارکتر مارمولک مانند، آنها را می‌گیرد تا سرشان را داخل دهانش بگذارد. زمانی که این جادوگران در داخل دهانش قرار گرفته‌اند، مجبور می‌شوند به صورت یک انسان نگاه کنند تا وقتی که آن انسان بگوید آیا او همان جادوگری است که به دنبالش می‌گردد یا نه. قهرمان و شخصیت اصلی این داستان قصد دارد به انجام دادن این کار خود تا زمانی ادامه دهد که فرد مورد نظرش را پیدا کند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments