برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین کارآگاه ها در انیمه های تمام دوران‌ها

داستان‌های رمزآلود

معرفی و بررسی بهترین کارآگاه ها در انیمه های تمام دوران‌ها ۵ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

داستان‌های کارآگاهی، همواره ژانری بسیار رایج و همچنین محبوب در انیمه‌ها بوده است. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین کارآگاه ها در انیمه های ساخته شده در تمام دوران‌ها می‌پردازیم که دیدن آن‌ها به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارند.

داستان‌های کارآگاهی، همواره ژانری بسیار رایج و همچنین محبوب در انیمه‌ها بوده است. در داستان‌های کارآگاهی، گاهی وقت‌ها، از پدیده سفر در زمان برای حل معماهای بدون جواب، پیشبرد داستان‌ها و روابط عاشقانه، و همچنین اضافه کردن اتفاقاتی در خط داستانی استفاده می‌کنند که کنجکاوی بینندگان و البته برخی از کارکترهای دیگر داستان را نیز برمی‌انگیزد. گاهی نیز، در این داستان‌ها، از پدیده‌های روان شناختی، برای حل پرونده‌های مختلف، استفاده می‌شود. از این رو، اینگونه داستان‌ها، یکی از پرطرفدارترین ژانرها در انیمه‌ها به شمار می‌رود که موفق به جذب بینندگان بسیاری، نه تنها در ژاپن بلکه در سراسر جهان شده است. با وجود آنکه تعداد کثیری از انیمه‌هایی که تا به امروز ساخته شده‌اند از سبک هنری معصومانه ای استفاده شده است، اما با این وجود در عین حال می‌توانند از خط داستانی بسیار هیجان انگیز و نفس گیری برخوردار باشند. علاوه بر این، همه ما می‌دانیم که یک داستان جنایی و هیجان انگیز جذاب و دیدنی، بدون وجود یک کارآگاه که معماهای مرموز را حل کند به هیچ عنوان نمی‌تواند آنقدری که باید و شاید بینندگان را به خود جذب کند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین کارآگاه‌ ها در انیمه های ساخته شده در تمام دوران‌ها می‌پردازیم که دیدن آن‌ها به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارند.

Dan Morihiko (Detective School Q)

با وجود آنکه کارکتر شناخته شده با نام «کیو رنجو» (Kyu Renjo) قهرمان و شخصیت اصلی انیمه Detective School Q می‌باشد، اما با این وجود هیچ یک از ماجراجویی‌های کلاس Q بدون وجود «دان موریهیکو» (Dan Morihiko) به نتیجه نمی‌رسید. دان در داستان این انیمه به عنوان یک کارآگاه افسانه‌ای شناخته شده است. این کارکتر تنها کارآگاه خصوصی کشور ژاپن به شمار می‌رود که مجوز حمل و استفاده از اسلحه را دارد. او از شغل خود به عنوان یک افر پلیس استعفا داد تا بتواند حرفه خود را به عنوان یک کارآگاه خصوصی ادامه دهد و به این ترتیب، در ادامه داستان پرونده‌های متعدد بسیاری را تقبل کرد و آن‌ها را به نتیجه رساند. اما نکته غم انگیزی که در رابطه با این کارکتر وجود دارد این است که او متاسفانه نتوانست کارکتر «پلوتو» (Pluto) را شکست دهد و به این خاطر نیز مجبور شد تا بقیه عمرش را بر روی ویلچر سپری کند. این اتفاق به او انگیزه‌ی این را داد تا یک مدرسه خصوصی را تاسیس کند که در آن به تعلیم افراد دیگر می‌پرداخت تا ادامه رو راه او باشند.

Sakurako Kujo (Beautiful Bones: Sakurako’s Investigation)

در برخی از داستان‌های انیمه‌ای، کاراگاه‌ها با توانایی‌های عجیب و منحصر به فردی به تصویر کشیده شده‌اند که می‌توانند در نظر بسیاری از بینندگان بحث برانگیز باشند. کارآگاه داستان انیمه جذاب و دیدنی شناخته شده با نام Beautiful Bones: Sakurako’s Investigation نیز به همین صورت است. کارکتر «ساکوراکو کوجو» (Sakurako Kujo) شخصیتی است که علاقه زیادی به استخوان‌ها از خود نشان می‌دهد. این کارکتر به جمع آوری و بازسازی استخوان حیوانات مرده بسیار علاقه دارد که به همین خاطر نیز در بزرگسالی در رشته استخوان شناسی تحصیل کرد و تبدیل به یک متخصص در این زمینه شد. با پیش رفتن داستان، او با فردی به نام «شوتارو تاتواکی» (Shotaro Tatewaki)‌ملاقات می‌کند و در ادامه به عنوان دستیار او کار می‌کند. ماجراجویی‌های این دو کارکتر، در بسیاری از موارد، منجر به حل شدن یک پرونده قتل می‌شود. علاوه بر همه این‌ها، او از سطح هوشی بسیار بالایی نیز برخوردار است. علاقه او به استخوان‌ها و سطح هوشی او با همدیگر باعث شده‌اند تا بتواند متوجه جزئیاتی بشود که به طور معمول در طی تحقیقات به نظر نمی‌رسند.

Sakon Tachibana (Karakurizoshi Ayatsuri Sakon)

یکی دیگر از بهترین کارآگاه ها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها، کارکتر شناخته شده با نام «ساکون تاچیبانا» (Sakon Tachibana) در انیمه بسیار جذاب و دیدنی Karakurizoshi Ayatsuri Sakon می‌باشد. این کارکتر در نگاه اول تنها همانند یک پسر بسیار خجالتی و درونگرا به نظر می‌رسد. اما نکته‌ای که در رابطه با این کارکتر وجود دارد این است که او به عروسک و عروسک گردانی علاقه بسیار زیادی دارد. با پیش رفتن داستان، او عروسک صد ساله خود را که «اوکن» (Ukon) نام دارد وارد خط داستانی می‌کند و به این ترتیب، به دلایلی، با وجود آن عروسک، تبدیل به شخصیتی دقیق و حسابگر می‌شود. از آن پس، این کارکتر با شخصیت دوگانه خود به ماجراجویی‌های هیجان انگیز بسیاری می‌رود و در طی سفرهای خود پرونده‌های متعددی را به نتیجه می‌رساند. جنایتکارن در بیشتر مواقع، به دلیل سن کم و ظاهر ساکون، به دیده‌ی تحقیر به او می‌نگرند. اما با این حال، او با بینش دقیق و مهارت‌های منحصر به فرد خود، همواره آن‌ها را بهت زده می‌کند.

Keith Kazama Flick (B: The Beginning, B: The Succession)

یکی دیگر از بهترین کارآگاه ها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها، کارکتر شناخته شده با نام «کیت کازاما» (Keith Kazama) در انیمه جذاب و هیجان انگیز B: The Beginning, B: The Succession می باشد. داستان این انیمه در رابطه با مجمع الجزایری است که جرایم بسیار زیادی در آن رخ می‌دهد. علاوه بر این، قاتلان سریالی بسیاری نیز در این جزایر به سر می‌برند که معروف ترین آن‌ها با نام “Killer B” شناخته شده است. داستان از جایی آغاز می‌شود که هرج و مرج گسترده در سطح شهر، سرویس تحقیقات سلطنتی را وا می‌دارد تا از خمات کارآگاه کیت کازاما فلیک برای دستگیری این قاتل سریالی و جلوگیری از قتل‌های بیشتر استفاده کنند. نکته جالبی که در رابطه با این کارکتر وجود دارد این است که در نگاه اول همانند فردی غیر قابل اعتنا به نظر می‌رسد؛ اما با این وجود، این کارآگاه از توانایی‌های بسیار منحصر به فردی برخوردار است که منجر به نتیجه رسیدن پرونده‌های بزرگی متععد زیادی می‌شود.

Taichi Hiraga-Keaton (Master Keaton)

انیمه شناخته شده با نام Master Keaton، یک انیمه رازآلود بسیار هیجان انگیز است که دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز نیز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن ارزش تماشا کردن را دارد. جالب است بدانید که کارکتری که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت، یک کارآگاه نیست؛ او در واقع باستان شناسی است که در دانشگاه آکسفورد تحصیل کرده است. اما با این حال، به دلیل توانایی‌های منحصر به فرد خود، در نهایت به عنوان بازرس بیمه در لویدز لندن، جایی که به خاطر تکنیک‌های تحقیقاتی عجیب و غریب خود شناخته شده است، شروع به کار می‌کند. اشتیاق او به یادگیری در کنار استعداد خود در مهارت‌های تحیلی و استنباط عمیق، در انجام تحقیقات و به نتیجه رساندن آن‌ها کمک بسیار بزرگی می‌کند. او پس از آنکه دوره آموزش‌های نظامی را نیز می‌گذراند، قادر می‌شود تا در طی حل پرونده‌های بزرگ، متوجه نکاتی بشود که دیگر افراد تیم، آن‌ها را از دست داده‌اند.

Oriki Hotaru (Hyouka)

یکی دیگر از بهترین کارآگاه ها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها، کارآگاه شناخته شده با نام «اوریکی هوتارو» (Oriki Hotaru) در انیمه جذاب و دیدنی Hyouka می‌باشد. جالب است بدانید که برخلاف دیگر مجموعه‌های پلیسی، این انیمه به اندازه‌ای که ممکن است انتظارش را داشته باشید، هیجان انگیز و نفس گیر نیست. علاوه بر آن، صحنه‌های ترسناک بسیاری را نیز در خود جای نداده است. داستان این انیمه دوست داشتنی در رابطه با کارکتری به نام هوتارو است که خواهر بزرگترش او را متقاعد می‌کند تا به باشگاه ادبیات کلاسیک بپیوندد. دلیل او برای انجام این کار این بود که از بسته و منحل شدن این باشگاه جلوگیری کند. در ادامه داستان، سه نفر دیگر به این باشگاه ملحق می‌شوند که یک زندگی مدرسه‌ای معمولی دارند؛ اما با این حال، با پیش رفتن داستان، این چند نفر متوجه حقایق عجیبی پیرامون این باشگاه می‌شوند. دیدن این انیمه نیز به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن ارزش تماشا کردن را دارد.

Hajime Kindaichi (The Kindaichi Case Files)

کارکتر شناخته شده با نام «هاجیمه کیندایچی» (Hajime Kindaichi) یکی دیگر از بهترین کاراگاه ها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها به شمار می‌رود که جالب است بدانید در نگاه اول، همانند فردی تنبل، دست و پا چلفتی و حتی بی خیال به نظر می‌رسد. با این حال، او در واقع پدربزرگ کارگاه شناخته شده، «کوسوکه کیندایچی» (Kosuke Kindaichi)‌ است و به همین خاطر نیز در طی داستان انیمه The Kindaichi Case Files، همواره به گونه ای، در حل پرونده‌های جنایی مختلف همکاری می‌کند. این کارکتر از توانایی‌های منحصر به فردی برخوردار است که به او در حل و به نتیجه رساندن پرونده‌های بزرگ بسیاری کمک می‌کند. هاجیمه برخلاف آنچه که می‌نمایاند، از نمره آیکیوی صد و هشتاد برخوردار است که باعث می‌شود تا قادر باشد مجرمان را حتی در حین ارتکاب جرم دستگیر کند و به همین علت نیز، نام او به طور قطع جایگاه به خصوصی را در این لیست به خود اختصاص می‌دهد.

Conan Edogawa (Detective Conan)

کارآگاه شناخته شده با نام «کونان اودیگاوا» (Conan Edogawa) در انیمه بسیار جذاب و دیدنی Detective Conan، کارکتری است که به دلایلی در بدن یک کودک شش تا هفت ساله زندگی می‌کند. او که با نام مستعار کونان ادوگاوا شناخته شده است، از مهارت‌های خود آموخته خود برای حل پرونده‌های قتل و معماهایی استفاده می‌کند که بی نتیجه مانده‌اند. با وجود اینکه این کارآگاه از ماهیتی بسیار بامه و دوست داشتنی برخوردار است و دیالوگ‌هایی دارد که بینندگان خود را به خنده می اندازد، اما با این حال، نبوغ محض او در حل پرونده‌های متعدد بسیاری در طول داستان این انیمه به بینندگان ثابت می‌شود. او سرنخ‌های مختلف و جزئی را کشف می‌کند، انگیزه مجرمان را به صورت دقیق استنتاج می‌کند و صحنه‌های جرم را با وجود دانش اندک و خود آموخته خود، به بهترین شکل ممکن بازسازی می‌کند که در به نتیجه رساندن پرونده‌ها، کمک بزرگی به او می‌کنند.

Near (Death Note)

انیمه دفترچه مرگ (Death Note) به خاطر شخصیت‌های منفی که دارد بسیار شناخته شده است. اما پس از اینکه لایت (Light) کارآگاه نابغه و قهرمان داستان یعنی ال (L) را شکست می‌دهد، داستان وارد قسمت دوم خودش می‌شود که طرفداران آن را به اندازه پارت اول، چندان دوست نداشتند. کارآگاه Near که به عنوان جایگزین L وارد داستان شده بود، یکی دیگر از بهترین کارآگاه ها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها به شمار می‌رود. جالب است بدانید که او با اینکه از بسیاری جهات به کارکتر L شباهت داشت اما بسیاری از طرفداران بر این باور بودند که هرگز نتوانست به خوبی او عمل کند. بسیاری معتقدند که اگر Near در یک انیمه دیگر ظاهر می‌شد می‌توانست کارکتری بسیار دوست داشتنی باشد اما چون بعد از مرگ L به عنوان شخصیتی که می‌خواست راه او را ادامه دهد در این انیمه ظاهر شد، مورد انتقاد شدیدی قرار گرفت.

L (Death Note)

یک شینیگامی (خدای مرگ) می‌تواند جان هر کسی را که می‌خواهد بگیر و اینگونه بقیه سال‌هایی را که آن فرد می‌توانست زنده بماند را به عمر خود اضافه کند. همه این ها تا زمانی است که این شینیگامی‌ها نام فرد مورد نظر خود و تصویری از چهره‌شان را که در ذهن دارند در یک دفترچه به نام دفترچه مرگ بنویسند. آنها حتی می‌توانند چگونگی مرگ فرد را نیز مشخص کنند. یکی از این دفترچه‌ها که عنوان انیمه نیز از آن گرفته شده است به دست لایت یاگامی (Light Yagami) می‌رسد. او نیز با کمک آن تلاش می‌کند که یک ورژن از دنیای ایده‌آلی که در ذهنش دارد بسازد. داستان این انیمه در ژانر روانشختی است. در این انیمه، یک گروه مخفی پلیس به رهبری نابغه مرموز که با عنوان ال (L) شناخته شده است، سعی می‌کنند لایت یاگامی را ردیابی کنند زیرا او با کشتن افراد به طور آشکار قانون را زیر پا گذاشته است. این کارآگاه، به طور قطع، یکی دیگر از بهترین کارآگاه ها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها به شمار می‌رود که توانست منجر به دستگیر شدن بزرگترین قاتل سریالی دنیای انیمه دفترچه مرگ بشود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments