برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
لوفی وان پیس
1%
  • 0/10

لوفی وان پیس در حماسه آخر در برابر چه کسانی قرار می‌گیرد؟

آخرین نبردهای داستان وان پیس

لوفی وان پیس در حماسه آخر در برابر چه کسانی قرار می‌گیرد؟ ۰ ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

کارکترهای بسیاری در داستان انیمه وان پیس وجود دارند که هنوز سرنوشتشان به پایان نرسیده است. سوالات بسیاری در رابطه با این کارکترها وجود دارد که هنوز جواب داده نشده‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی شخصیت‌هایی می‌پردازیم که لوفی وان پیس در حماسه آخر در مقابل آن‌ها قرار خواهد گرفت و با آن‌ها می‌جنگد.

داستان انیمه زیبا وان پیس در رابطه با کارکتری به نام مانکی دی لوفی (Monkey D. Luffy) و اعضای تیمش است که با عنوان دزدان دریایی کلاه حصیری (The Straw Hat Pirates) شناخته شده‌اند. دزدان دریایی کلاه حصیری در اقیانوس‌های خطرناک، به کاوش می‌پردازند و در طول ماجراجویی‌های خطرناکی که در پیش می‌گیرند، از جزایر جدید دیدن می‌کنند و در برابر دشمنان توانمندی قرار می‌گیرند و با آن‌ها مبارزه می‌کنند تا بتوانند به گنج افسانه‌ای دست پیدا کنند که در داستان با نام One Piece شناخته شده است. اگرچه خط داستانی این مجموعه جذاب و هیجان انگیز، بیشتر به دلیل دنیای پیچیده، روابط دوستی، دیالوگ‌ها و اتفاقات خنده‌دار خود به شهرت رسیده است، اما با این حال، به طور قطع، حضور کارکترهای تاریک و همچنین، اتفاقات بسیار عجیب و تاریکی نیز که همواره در طی آن رخ می‌دهد، جذابیت داستان را دو چندان کرده‌اند. در کنار همه این‌ها، کارکترهای بسیاری در داستان انیمه بسیار جذاب و فوق العاده دیدنی وان پیس وجود دارند که هنوز سرنوشتشان به پایان نرسیده است. سوالات بسیاری در رابطه با این کارکترها وجود دارد که هنوز جواب داده نشده‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی شخصیت‌هایی می‌پردازیم که لوفی وان پیس در حماسه آخر در مقابل آن‌ها قرار خواهد گرفت و با آن‌ها می‌جنگد.

Shanks

کارکتر «شنکس» (Shanks)، به خاطر توانایی منحصر به فرد خود در رهبری، مهارت‌های استثنائی رزمی و تسلطی که بر هاکی دارد، در میان همه دزدان دریایی داستان وان پیس، شناخته شده است. کارکتر شنکس، همچنین، نقش پررنگی در پایان دادن به جنگ مارینفورد نیز داشت که همین، قدرت دیپلماتیک و توانایی او در تاثیرگذاری بر قدرت‌های بزرگ جهانی را نشان می‌دهد. شنکس همچنین توانست جنگ Paramount را بدون ریخته شدن خون هیچکس متوقف کند. کارکتر Sengoku اعتراف کرد او این تصمیم را تنها به این خاطر گرفت که شنکس از او درخواست کرده بود. کارکتر شنکس از قدرت هیچ میوه شیطانی بهره نبرده است و به همین خاطر نیز، در نبردهای خود تنها به قدرت فیزیکی و توانایی هاکی (Haki) تکیه می‌کند. لازم به ذکر است که این کارکتر به هر سه نوع هاکی دسترسی و تسلط کامل دارد. این کارکتر نیز همانند دیگر دزدان دریایی این داستان جذاب و هیجان انگیز، تمایل خود برای پیدا کردن گنج وان پیس را اعلام کرده است و به همین خاطر نیز، مسلم است در آینده، او و لوفی وان پیس در مقابل یکدیگر قرار خواهند گرفت.

Koby

کارکتر کوبی (Koby) یک کاپیتان نیروی دریایی و یکی از اولین دوستان قهرمان و شخصیت اصلی داستان به شمار می‌رود. کوبی در ابتدا به عنوان یکی از اعضای خدمه دزدان دریایی آلیودا (Alvida)، بر خلاف میل باطنی‌اش، کار می‌کرد. لوفی زمانی که به صورت اتفاقی به کشتی این دزد دریایی راه پیدا کرد، به کوبی کمک کرد تا از آنجا نجات پیدا کند زیرا که مورد آزار و اذیت کاپیتان کشتی قرار می‌گرفت. زمانی که این دو با همدیگر صحبت می‌کردند، کوبی بیان کرد که آرزوی تبدیل شدن به یکی از اعضای نیروی تفنگداران دریایی را در سر می‌پروراند. لوفی نیز با وجود آنکه می‌دانست در آینده قرار است در مقابل یکیگر قرار بگیرند، اما این با این حال، از او برای رسیدن به آرزویش حمایت کرد. علیرغم همه این‌ها، زمانی که کوبی و لوفی در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند، با وجود آنکه برای هم احترام بسیار زیادی قائل هستند، اما بنا بر ارزش‌ها و مسیری عمل می‌کنند که برای خود انتخاب کرده‌اند.

Buggy

کارکتر «باگی» (Buggy) قبل از تشکیل شدن انجمن Cross، بدون هیچگونه دخالتی از طرف دیگران، اعضای خدمه خود را رهبری می‌کرد. باگی به این دلیل توانست رهبری را به دست بگیرد زیرا که خود قویترین عضو خدمه به حساب می‌آمد و به همین خاطر نیز، همه از او می‌ترسیدند و کسی جرات زیر سوال بردن تصمیمات این کارکتر را نداشت. قدرت میوه شیطانی که کارکتر باگی دلقک در اختیار دارد، در داستان با نام Bara Bara no Mi شناخته شده است؛ قدرت این میوه به بدن میزبان خود اجازه می‌دهد تا به تکه‌های کوچکی تقسیم شود؛ به علاوه، میزبان، بر هر یک از این تکه‌ها نیز، کنترل کامل دارد. این قدرت، باگی را از آسیب‌های بسیاری مصون می‌کند. با این حل، لازم به ذکر است که رهبری تصادفی او در فرار از زندان ایمپل داون (Impel Down) و دخالت ناخواسته او در جنگ مارینفورد، باعث افزایش شهرت و پاداش این کارکتر شد. باگی به دلیل داشتن خدمه‌ای ضعیف که از هیچ توانایی خاصی بهره نبرده‌اند، به رقیبی آسان تبدیل شده است که شکست دادن او برای دیگر کاپیتان‌ها، کار چندان دشواری نیست.

Blackbeard

کارکتر ریش سیاه (Blackbeard)، یکی از قدرتمندترین دزدان دریایی و بزرگترین رقیب های لوفی وان پیس به شمار می‌رود که قدرت دو میوه شیطانی بسیار خطرناک را در اختیار دارد. اولین میوه شیطانی به او این اجازه را می‌دهد تا توانایی کنترل کردن تاریکی را در اختیار داشته باشد و دومین میوه شیطانی نیز که در گذشته به ریش سفید تعلق داشت، به او توانایی ایجاد مواج عظیم و کشنده را می‌دهد. او شخصیتی بسیار جاه طلب و بی رحم دارد که باعث می‌شود در مبارزات، بدون هیچ ملاحظه‌ای پیش برود و هر فردی را که بر سر راهش قرار می‌گیرد را بکشد. طرفداران بسیاری بر این باورند که ریش سیاه آخرین حریف لوفی در پیدا کردن گنج وان پیس خواهد بود. ریش سیاه کارکتری بود که Ace، برادر لوفی را، به دولت جهانی تحویل داد و از آن پس، به بزرگترین دشمن لوفی تبدیل شد. اما با در نظر گرفتن آنکه این کارکتر قدرت دو میوه شیطانی را در اختیار دارد، به طور قطع، شکست دادن او به هیج عنوان کار راحتی نخواهد بود. این دو، بدون شک در آینده در مقابل هم قرار خواهند گرفت و نبردی تاریخی با یکدیگر خواهند داشت.

Enel Might

کارکتر Enel، که یکی از تاریک ترین شخصیت های انیمه وان پیس به شمار می‌رود، نقش خدای خودخوانده اسکایپیا (Skypiea) را در این داستان ایفا می‌کرد. این کارکتر، قدرت یکی از خطرناک ترین میوه‌های شیطانی را در اختیار دارد که به او این اجازه را می‌دهد تا خواسته‌های خود را به ساکنان اسکایپیا تحمیل کند. ماهیت تاریک او، زمانی که جزیره فرشته را به نابودی کشید، به وضوح نشان داده شد. این کارکتر، هیچ اعتنایی به زندگی سایر انسان‌ها ندارد و بدون هیچ رحم و مروتی، تا جایی که برایش امکان داشته باشد، به آن‌ها ظلم می‌کند. او باور دارد که یک شخصیت شکست ناپذیر است و همواره تمایل دارد خود را به عنوان یک خدا معرفی کند و به همین خاطر نیز، با در نظر گرفتن توانایی‌های این کارکتر و شخصیت ترسناکی که دارد، نبردی که در حماسه آخر بین لوفی وان پیس و او صورت خواهد گرفت، به هیچ عنوان نبردی آسان نخواهد بود.

Aokiji

در میان دریاسالاران انیمه وان پیس که تا به امروز در داستان حضور پیدا کرده‌اند، تنها تعداد کمی از آن‌ها از قدرت و توانایی‌های بسیار زیادی برخوردار هستند که هر دزد دریایی توان مقابله کردن با ‌آن‌ها را نخواهد داشت. کارکتر شناخته شده با نام Aokii در داستان انیمه وان پیس یکی از آن معدود دریاسالارانی به شمار می‌رود که می‌تواند جنگ را برای دشمنان خود به چالشی شکست ناپذیر تبدیل کند. این دریاسالار بزرگ در تعداد بسیار زیادی از لحظات مهم داستان این انیمه شگفت انگیز حضور داشته است و توانایی‌های خود را به بهترین شکل ممکن به نمایش گذاشته است. علاوه بر همه این‌ها، این کارکتر تنها کسی به شمار می‌رود که پس از آنکه جایگاهش در میان رده‌های دولت جهانی ارتقا یافت، موقعیت خود را زیر پا گذاشت و تبدیل به یک دزد دریایی شد. او به خدمه دزدان دریایی ریش سیاه می‌پیوندد و به این افراد شرور کمک می‌کند تا مربی سابق‌اش، «مانکی دی گارپ» (Monkey D. Garp) را دستگیر کنند. کارکتر آئوکوجی در حال حاضر به عنوان قوی ترین زیردست ریش سیاه معرفی می‌شود که در حماسه آخر قرار ست در مقابل لوفی وان پیس قرار بگیرد و با او بجنگد که به طور قطع، نبرد دشوار و طاقت فرسایی خواهد بود.

Akainu

کارکتر Akainu به خاطر فلسفه افراطی خود که در رابطه با عدالت مطلق دارد، به یکی از تاریک ترین شخصیت‌های انیمه وان پیس تبدیل شده است. او در طول جنگ مارینفورد (Marineford)، کارکتر اسکوارد (Squard) را فریب می‌دهد تا از این طریق بتواند به ریش سفید (Whitebeard) حمله کند. در حادثه اوهارا، به وضوح نشان داده شد که این کارکتر، با ماهیت بی رحمی که دارد، قادر به گرفتن جان هر فردی است که بر سر راهش قرار می‌گیرد و حاضر است برای برقراری صلح، اقدامات افراطی در پیش بگیرد. کارکتر ساکازوکی، قدرت یک میوه شیطانی بسیار قدرتمند را در اختیار دارد. او از قدرت خود، برای مجازات افرادی استفاده می‌کند که از قانون سرپیچی می‌کنند زیرا که نگرشی بسیار بدبینانه به آن‌ها دارد. ساکازوکی دیدگاهی بسیار شرورانه و سازش ناپذیر نسبت به دزدان دریایی یا هر کسی که جرات دارد از اقتدار تفنگداران سرپیچی کند از خود نشان می‌دهد. این کارکتر، در برابر هر فردی که از قانون سرپیچی کند اقدامات افراطی در پیش می‌گیرد و از انجام هیچ کاری برای دستگیری و یا از بین بردن آن‌ها دریغ نمی‌کند.

Kizaru

دریاسالارانی که در داستان انیمه وان پیس معرفی شده‌اند، به عنوان بزرگترین دارایی نظامی کل دولت جهانی به شمار می‌روند و به همین خاطر نیز مسلم است که برخی از بزرگترین مخالفان لوفی وان پیس را در میان خود جای داده‌اند. در میان همه دریاسالارانی که تا به امروز در داستان حضور پیدا کرده‌اند، لوفی با کارکتر شناخته شده به نام «کیزارو» (Kizaru) که میوه شیطانی “Glint Glint” را مصرف کرده است، کمترین میزان تنش را داشته است. اما با این وجود، این دو کارکتر نیز تاریخچه بزرگی را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. در آرک Saboady Archipelago، کارکتر کیزارو نقشی اساسی در جدایی دزدان دریایی کلاه حصیری از همدیگر را ایفا می‌کند و اگر کارکتر «سیلورز رایلی» (Silvers Rayleigh) مداخله نمی‌کرد، به طور قطع، لوفی و اعضای خدمه‌اش به دست او دستگیر می‌شدند. این به تنهایی دلیل موجهی برای این دو کارکتر است تا در حماسه آخر بار دیگر در مقابل یکدیگر قرار بگیرند اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که کیزارو کسی بود که به تسهیل اعدام کارکتر «پورتگاس دی ایس» (Potgas D. Ace) نیز کمک کرد و به همین خاطر نیز، لوفی وان پیس دلایل کافی برای جنگیدن با او و به کار گرفتن تمام توان خود را دارد.

The Five Elders

تا به امروز، پادشاهان و ملکه‌های بسیاری در داستان انیمه وان پیس حضور پیدا کرده‌اند که از قدرت و نفوذ بسیار بالایی برخوردار بوده‌اند؛ اما با این وجود، هیچ یک از این کارکترها از میزان قدرت و نفوذی که طبقه نجیب دولت جهانی به خود اختصاص داده‌اند، برخوردار نیست. این افراد در داستان با عنوان «اژدهایان آسمانی» شناخته شده‌اند. اژدهایان آسمانی تاثیرگذارترین کارکترهای کل این مجموعه به شمار می‌روند که در راس سلسه مراتب آن‌ها، افرادی قرار دارند که بالاترین رتبه و جایگاه دولت جهانی را به خود اختصاص داده‌اند. این افراد در داستان با نام «پنج ریش سفید» (Five Elders) شناخته شده‌اند. در ابتدا، زمانی که این پنج تن برای اولین بار در داستان حضور پیدا کردند، گمان می‌رفت که تنها عضوی از مقامات رسمی دولت باشند و نه سرباز. اما با پیش رفتن داستان، میزان قدرت واقعی این پنج کارکتر به صورت فزاینده‌ای در داستان آشکار می شود که خبر از یک جنگ بسیار بزرگ و پرخطر را میان ‌آن‌ها و لوفی وان پیس در حماسه آخر را به ما می‌دهد. مسلم است که این نبرد نه تنها تعیین کننده سرنوشت بسیاری از کارکترهای فعلی انیمه وان پیس خواهد بود بلکه پاسخگوی سوالات بسیاری که اکنون ذهن مخاطبان را درگیر کرده و جوابی برای آن‌ها در دسترس نیست هم خواهد بود.

Imu

کارکتر Imu یکی دیگر شخصیت‌‌هایی است که سوالات بسیاری در رابطه با او وجود دارد که در داستان به آن‌ها پاسخ داده نشده است. این کارکتر قرن‌ها قبل از خط زمانی فعلی این داستان، بر منطقه خشک آلباستا (Albasta) حکومت می‌کرد. او نیز یکی از بیست حاکمی بود که با همدیگر تصمیم گرفتند متحد شوند تا پادشاهی باستانی (Ancient Kingdom) را از بین ببرند. اما با این حال، اینگونه به نظر می‌رسد که این کارکتر پس از حمایت‌های اولیه خود در رابطه با تصمیمی که گرفته بود، نظر خود را تغییر می‌دهد. با وجود آنکه دلیل واقعی او هنوز به صورت رسمی بیان نشده است، اما با این وجود، برخی از بینندگان بر این باورند که او متوجه نیت واقعی حاکمان دیگر شده است و به همین خاطر نیز، صرف نظر کرده است و Ponegylphs را نیز در تمام دنیا آزاد کرده است. کاری که کارکتر ایمو انجام داد به قدری بزرگ بود که به طور قطع، ناتمام نمی‌ماند.نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments