برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
بی رحم ترین شرورهای انیمه
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بی رحم ترین شرورهای انیمه ای

وحشتناک ترین شخصیت‌های انیمه‌ای

معرفی و بررسی بی رحم ترین شرورهای انیمه ای ۳۹ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

کارهایی که برخی از کارکترهای منفی انجام داده‌اند به قدری بی رحمانه بوده است که می‌توانند جایگاهی را در میان وحشتناک ترین شخصیت‌های انیمه‌ای به خود اختصاص دهند؛ به این ترتیب، ما نیز در ادامه این مطلب به معرفی و بررسی بی رحم ترین شرورهای انیمه ای ساخته شده در تمام دوران‌ها می‌پردازیم.

انیمه رسانه‌ای است که شخصیت‌های بسیاری را در خود جای داده است. برخی از این کارکترها به گونه‌ای رفتار می‌کنند که مورد پسند جامعه قرار می‌گیرند؛ اما از طرفی افکار برخی دیگر از کارکترهای انیمه ای به گونه‌ای بحث برانگیز اما در عین حال، قابل تامل هستند. این شخصیت‌ها به طور معمول در قالب کارکترهای منفی داستان ظاهر می‌شوند؛ از طرفی، داستان سرایی انیمه‌ها نیز به شیوه‌ای بیان می‌شوند که تشخیص خوب یا بد بودن این افراد شرور را برای بینندگان کمی سخت می‌کند زیرا در برخی از موارد نمی‌توان با اطمینان گفت که آیا این فرد از ماهیتی شرور برخوردار است و یا شرایط جامعه باعث به وجود آمدن چنین هیولایی شده است. به این ترتیب، گاهی اوقات نمی‌توان به راحتی تشخیص داد چه کسی را باید مقصر دانست و آیا اصلا مقصری وجود دارد یا نه؟ نکته دیگری که در رابطه با شخصیت‌های شرور داستان انیمه‌ها وجود دارد این است که همواره به قهرمانان و شخصیت‌های اصلی داستان انگیزه می‌دهند تا بتوانند در طول داستان رشد کنند و خود را از هر نظر، توسعه دهند. درست است که در تعداد کثیری از انیمه‌هایی که تا به امروز ساخته و طراحی شده است، شخصیت‌های شرور به طور معمول، در اجرای نقشه های بزرگ خود و رسیدن به اهدافشان شکست خورده‌اند؛ اما با این وجود، کارهایی که برخی از آن‌ها در طول خط داستانی انیمه انجام داده‌اند به قدری بی رحمانه بوده است که می‌توانند جایگاهی را در میان وحشتناک ترین شخصیت‌های انیمه‌ای به خود اختصاص دهند؛ به این ترتیب، ما نیز در ادامه این مطلب به معرفی و بررسی بی رحم ترین شرورهای انیمه ای ساخته شده در تمام دوران‌ها می‌پردازیم.

نکته جالب در رابطه با انیمه‌ها این است که برخی از شخصیت‌های شروری که در طی داستان های خود به تصویر می‌کشند، در چارچوب‌هایی که برای یک نقش منفی تعیین می‌شود، به طور معمول، قرار نمی‌گیرند و از آن‌ها سرپیچی می‌کنند. بی رحم ترین شرورهای انیمه ای می توانند کارکترهایی باشند که همواره به مخاطب خود یادآوری می‌کنند، هیچ فردی نمی‌تواند خوب و یا بد مطلق باشد. درست است که این شخصیت‌ها در مقابل قهرمانان داستان قرار می‌گیرند و گاهی هدفشان نابودی آن‌ها است؛ اما در عین حال، در بسیاری از موارد، کارکترهایی هستند که گذشته غمگین و دردناکی داشته‌اند. مخاطب با پیش رفتن داستان می‌تواند به دلیل انجام کارهایشان پی ببرد و زمانی که این اتفاق رخ می‌دهد، درک کردن آنها نمی‌تواند بسیار دور از انتظار باشد. گاهی اوقات، این کارکترها، که با عنوان بی رحم ترین شخصیت انیمه ها شناخته می‌شوند، از روی شفقت و حسن نیتشان به شخصیت منفی داستان‌ها تبدیل می‌شوند. گاهی اوقات، انگیزه‌های آن‌ها، از سر عشق، عدالت و یا تمایل واقعی آنها برای ساختن دنیایی بهتر، سرچشمه می‌گیرد.

بی رحم ترین شرورهای انیمه ای ساخته شده در تمام دوران‌ها، همواره شیطان‌هایی مطلق نیستند و لحظاتی از همدردی و مهربانی را نیز از خود نشان می‌دهند. این کارکترها، مرزهایی که بین قهرمان و شخصیت اصلی منفی داستان وجود دارد را از بین می‌برند و بینندگان خود را به چالش می‌کشند تا ماهیت اخلاق و عدالت را زیر سوال ببرند. به همین خاطر است که گاهی، شخصیت‌های منفی اصلی چنین داستان‌هایی، در بین طرفداران، از محبوبیت بسیار زیادی برخوردارند و از دید آنها، شایسته احترام هستند.

Bondrewd (Made in Abyss)

کارکتر شناخته شده با نام Bondrewd شخصیتی است که در نقطه ای از زندگی‌ خود برای  کشف اعجاب و حقایق مربوط به Abyss مجبور شد تا اخلاقیات را کنار بگذارد و مسیر خود را طی کند که می دانست مورد قبول همه قرار نخواهد گرفت. او به جایی رسید که حتی از انسان‌ها برای انجام آزمایش‌های خود استفاده می کرد و بر این باور بود که این آزمایش‌ها با وجود قربانی‌هایی که می دهد در نهایت به سود همه خواهد بود. شاید بتوان گفت که بی رحمانه ترین کاری که این شخصیت در طول خط داستانی انیمه Made in Abyss انجام داد، ساختن بسته‌های به خصوصی بود که به او کمک می کرد تا با نفرین‌های موجود در Abyss مبارزه کند. این مسئله برای این کارکتر بسیار حیاتی و ضروری بود زیرا که او در عمیق ترین نقطه این مکان زندگی خود را به سر می‌برد. نکته وحشتناکی که در رابطه با این بسته‌های به خصوص وجود دارد این است که آن‌ها در واقع از مغز، ستون فقرات و دیگر اندام‌های کودکان ربوده شده ساخته شده‌اند که او را به یکی از بی رحم ترین شرورهای انیمه ای تمام دوران ها تبدیل می‌کند.

Eren Yeager (Attack on Titan)

بدون شک، داستان زیبا و شگفت انگیز شناخته شده با نام تایتان مهاجم / حمله به تایتان (Attack on Titan) نامی بزرگ در تاریخ انیمه به حساب می‌آید و یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین انیمه‌ها در سراسر جهان است. همه طرفداران انیمه نام آن را شنیده‌اند و بسیاری از بینندگان از همان ابتدا مجذوب خط داستانی آن و کارکترهایش شدند. قهرمان اصلی داستان، ارن یائگر (Eren Yeager) نیز در ابتدا یکی از کارکترهای دوست داشتنی این انیمه بود که طرفداران زیادی را به خود جذب کرد. اما با این حال، با پیش رفتن داستان، این موضوع دچار تحول شد. ارن در ابتدا به عنوان یک پسر جوان و امیدوار در داستان ظاهر شد که برای محافظت از جان عزیزان خود از انجام هیچ کاری دریغ نمی‌کرد. اما پس از مدتی او به یک شخصیت نامطلوب و منفور تبدیل شد. برخی از فجیع‌ترین جنایات این انیمه به دست او انجام می‌شوند. از نظر برخی از طرفداران دلایل او برای انجام همه آن جنایت‌ها، می‌تواند توجیه پذیر و قابل درک باشد اما با این حال، هرچقدر داستان بیشتر پیش می‌رود، درصد بیشتری از بینندگان نیز به این موضوع شک می‌کنند که آیا او واقعا قهرمان است و یا باید به عنوان شرور داستان معرفی شود؟

Shou Talker (Fullmetal Alchemist)

با وجود آنکه قسمت اول از انیمه محبوب و پرطرفدار شناخته شده با نام Fullmetal Alchemist: Brotherhood در سال دوهزار و نه منتشر شد، اما هنوز هم طرفداران این انیمه با فکر کردن به کارکتر شو تاکر (Shou Tucker) و جنایاتی که مرتکب شده است به خود می‌لرزند. او یک کیمیاگر دولتی است. زمانی که این کارکتر به این واقعیت پی می‌برد که نمی‌تواند به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کند، تصمیماتی می‌گیرد که به قیمت جان خانواده‌ خود تمام می‌شود. شو تاکر پروانه کار خود را با استفاده از دوختن یک حیوان به بدن همسرش به دست آورد. این کار او به قدری وحشتانک بود که در نهایت، موجودی که خلق کرده بود برای مردن به او التماس می‌کرد. پس از گذشت چند سال، شو دختر دوست داشتنی خود، نینا (Nina) را نیز با سگشان ترکیب کرد که ادوارد (Edward) و آلفونس (Alphonse) را به وحشت انداخت. جنایاتی که او در طول خط داستانی این انیمه مرتکب شده است بسیار نابخشودنی بوده‌اند و به همین خاطر نیز این کارکتر به طور قطع، در لیست بی رحم ترین شرورهای انیمه ای ساخته شده در تمام دوران‌ها به شمار می‌رود.

Ryomen Sukuna (Jujutsu Kaisen)

بدون شک، سوکونا در انیمه جوجوتسو کایسن، یکی از قدرتمندترین شخصیت‌هایی است که تا به حال در دنیای جوجوتسو زندگی کرده است. او که به عنوان قوی‌ترین جادوگر تاریخ شناخته شده است، بارها و بارها در طول داستان این انیمه فوق العاده جذاب و دیدنی، موفق به ثابت کردن توانایی‌های خود شده است. این کارکتر، تهدیدی بسیار بزرگ و خطرناک برای همه قهرمانان و شخصیت‌های اصلی داستان به شمار می‌رود و به همین خاطر است که موفق به اختصاص دادن عنوان پادشاه نفرین‌ها به خود شده است. قدرت او با اختلاف، بیشتر از شخصیت‌های دیگر داستان انیمه جوجوتسو کایسن است. در طی داستان انیمه جوجوتسو کایسن، کارکتر سوکونا در چندین مبارزه شگفت انگیز شرکت داشته است. در طول همه این مبارزه‌ها، طرفداران شاهد قدرت و توانایی‌های خارق العاده این کارکتر به عنوان یک مبارز بوده‌اند. با این وجود، هنوز پتانسیل واقعی سوکونا در انیمه، آشکار نشده است. اما همه ما می‌دانیم که این کارکتر، در حال حاضر هم بیشتر از چیزی که باید و شاید از خود ارائه داده است و در نبردهای فوق العاده شگفت انگیزی جنگیده است. این کارکتر، فوق العاده‌ باهوش است و می‌تواند ذهن افراد را دستکاری کند.

Light Yagami (Death Note)

کارکتر لایت یاگامی (Light Yagami) در انیمه دفترچه مرگ (Death Note) نمونه بارزی از یک قهرمان و شخصیت اصلی شرور است. او در ابتدای این انیمه، به عنوان شخصیتی بسیار جذاب و دیدنی ظاهر می‌شود. واضح است که او در ابتدای داستان تنها شخصیتی نوجوان بود که ره خود را گم کرده بود. با این حال، او پس از مدت زمان کوتاهی به طور کلی در تاریکی فرو می‌رود و همانطور که داستان پیش می‌رود، از خود یک شخصیت بی رحم تر و شرورتر نیز می‌سازد. در پایان داستان این انیمه جذاب و دیدنی، لایت از یک شخصیت ضد قهرمان به یک کارکتر شرور تمام عیار تبدیل می‌شود. برخی از اقداماتی که او در طول داستان انجام می‌دهد به قدری وحشتناک هستند که به طور کامل او را به یک شخصیت منفور تبدیل می‌کند. اکنون، با اینکه سال‌های زیادی از پایان انیمه دفترچه مرگ گذشته است، اما هنوز فکر کردن به جنایاتی که لایت در طول داستان مرتکب شد، طرفداران را به خشم می‌آورد و به همین خاطر نیز، نام لایت به طور قطع در لیست بی رحم ترین شرورهای انیمه ای قرار می گیرد.

Griffith (Berserk)

کارکتر Griffith در انیمه زیبا و دیدنی Berserk، در ابتدا تنها کودکی فقیر و در عین حال، جاه طلب بود که آرزوی پادشاه شدن را در سر می‌پروراند. این آرزو تا بزرگسالی هم در ذهن او باقی ماند و هیچگاه به فراموشی سپرده نشد. با پیش رفتن داستان، این کارکتر برای تحقق اهداف خود، گروه شاهین‌ها را تاسیس کرد و رفتاری سلطنتی در پیش گرفت. اما گریفیث، به طور مداوم، خواسته‌های خود راهمواره  در اولویت قرار می‌داد و برای دوستانش هیچ اهمیتی قائل نبود. در ادامه داستان، نداشتن هیچ گونه وابستگی عاطفی به دوستانش و بی تفاوتی بیش از حد او نسبت به دیگران، باعث می‌شدد که او تصمیم بگیرد از آن‌ها در مسیر رسیدن به خواسته‌های خود استفاده کند و به این ترتیب، تا جایی که برایش امکان داشت، ذهن افراد را دستکاری می‌کرد تا در نهایت بتواند به جایگاهی که همواره آرزویش را داشته است، دست پیدا کند؛ حتی اگر به دست آوردن این جایگاه، به قیمت قربانی کردن دوستان خود تمام می‌شد و به همین خاطر، این کارکتر نیز به طور قطع در لیست بی رحم ترین شرورهای انیمه ای جایگاهی ویژه را به خود اختصاص می‌دهد.

Johan Liebert (Monster)

یکی دیگر از بی رحم ترین شرور های انیمه ای ساخته شده در تمام دوران‌ها، کارکتر یوهان لایبرت (Johan Liebert) است که در انیمه جذاب و دیدنی هیولا (Monster) نقش داشته است. این کارکتر، ذهن هر فردی را که ملاقت می‌کند، آنگونه که خود می‌خواهد، شستشو می‌دهد و اینگونه همه کارکترهای دیگر را تحت کنترل خود در می‌آورد. هنوز مشخص نیست که آیا این اقدامات او نتیجه آزمایشات دوران کودکی است که بر روی او و خواهرش نینا (Nina) انجام شده است و یا اینکه خود از ماهیتی شوم برخوردار است. اما با این حال، هر زمان که این کارکتر شروع به صحبت کردن با شخصیتی دیگر می‌کند، او را به طور قطع تحت کنترل خود در می‌آورد. کارکتر یوهان، بدون آنکه هیچ تلاشی بکند، یک فرقه را مجبور می‌کند تا از دستورات او پیروی کنند؛ او همچنین، کودکان را نیز به گونه‌ای تحت تاثیر خود قرار می‌دهد تا به صورت خود خواسته، خود را برای رسیدن به اهداف او، قربانی کنند و یک الکلی بهبود یافته را نیز، تنها برای سرگرمی خود، به اعتیاد باز می‌گرداند.

Lil’ Slugger (Paranoia Agent)

این مسئله خود به تنهایی می‌تواند بسیار وحشتناک باشد که افراد یک جامعه به صورت مداوم ترس کشته شدن توسط یک قاتل سریالی را داشته باشند. اما وحشتناک تر از آن هم این است که افراد یک جامعه از قاتلی بترسند که حتی مطمئن نیستند که آیا به راستی وجود دارد یا نه. داستان این انیمه از جایی آغاز می‌شود که یک پسر نوجوان با چوبدستی خود به یک زن حمله می کند. این پسر نوجوان با پیش رفتن داستان Lil’ slugger نامیده می‌شود که در واقع یکی دیگر از بی رحم ترین شرور های انیمه ای تمام دوران‌ها به شمار می‌رود. پس از این حمله، این کارکتر به افراد مختلف دیگری در شرایط گوناگونی حمله می‌کند. اما نکته جالبی که وجود دارد این است که در ادامه داستان مشخص می‌شود که این کارکتر شرور چیزی بیشتر از توهمات زن اولی نیست که به او حمله شده بود. این کارکتر به دلیل آنکه وارد ذهن افراد مختلف می‌شد و به صورت مستقیم حجم زیادی از فشار روانی را به آن‌ها وارد می‌کرد به عنوان یک شخصیت منفی بسیار بی رحم شناخته شده است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

39 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments