بهترین سریال های کارآگاهی کره ای
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین سریال های کارآگاهی کره ای

سریال‌هایی بر اساس پرونده قاتلان سریالی واقعی

معرفی و بررسی بهترین سریال های کارآگاهی کره ای ۰ ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ کره‌ای (تلویزیون) کپی لینک

داستان‌های کارآگاهی، همواره ژانری بسیار رایج و همچنین محبوب در سریال‌های کره‌ای بوده است. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین سریال های کارآگاهی کره ای می‌پردازیم که دیدن آن‌ها به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارند.

داستان‌های کارآگاهی، همواره ژانری بسیار رایج و همچنین محبوب در سریال‌های کره‌ای بوده است. در داستان سریال‌های کره‌ای کارآگاهی، گاهی وقت‌ها، از پدیده سفر در زمان برای حل معماهای بدون جواب، پیشبرد داستان‌ها و روابط عاشقانه، و همچنین اضافه کردن اتفاقاتی در خط داستانی استفاده می‌کنند که کنجکاوی بینندگان و البته برخی از کارکترهای دیگر داستان را نیز برمی‌انگیزد. گاهی نیز، در این داستان‌ها، از پدیده‌های روان شناختی، برای حل پرونده‌های مختلف، استفاده می‌شود. از طرفی، تعدادی از این داستان‌ها، بر اساس پرونده‌های جنایی واقعی ساخته شده‌اند و به همین خاطر نیز، تماشای آن‌ها می‌تواند بسیار جذاب و سرگرم کننده باشد. از این رو، اینگونه داستان‌ها، یکی از پرطرفدارترین ژانرها در سریال‌های کره‌ای به شمار می‌رود که موفق به جذب بینندگان بسیاری در سراسر جهان شده است؛ با این حال، مسلم است که همه سریال‌های ساخته شده در این ژانر، مورد استقبال چندانی قرار نگرفته‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین سریال های کارآگاهی کره ای می‌پردازیم که دیدن آن‌ها به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارند.

Watcher

داستان درامای “ناظر” (Watcher) که به عنوان یکی از بهترین سریال های کارآگاهی کره ای به شمار می‌رود، حول محور سه کارکتر با نام‌های دو چی گوانگ (Do Chi-gwang)، کیم یونگ کوون (Kim Young-koon) و هان ته جو (Han Tae-joo) است که زندگی‌شان پس از یک حادثه بسیار دلخراش و غم انگیز، به نابودی کشیده شده است. سه بازیگر بسیار محبوب و شناخته شده با نام‌های هان سوک کیو (Han Su-kyu)، سئو کانگ جون (Seo Kang Joon) و کیم هیون جو (Kim Hyun-joo) نقش شخصیت‌های اصلی را در این سریال ایفا می‌کنند. این سه کارکتر، به عضویت یک تیم تحقیقاتی امور داخلی نیروی پلیس درمی‌آیند تا حقایق مربوط به آن حادثه و اینکه چه کسی مسئول رخ دادن آن بوده است را کشف کنند. دو چی گوانگ در داستان این سریال، یک کارآگاه نخبه است. او همچنین به سابقه خود در دستگیری مجرمان، بسیار افتخار می‌کند. کیم یونگ کوون، یک افسر پلیس پایین رتبه است. این کارکتر با وجود آنکه با دیگران رفتاری سرد دارد اما با این حال، از شخصیتی بسیار مهربان و گرم برخوردار است. این کارکتر، به صورت اتفاقی با دو چی گوانگ ملاقات می‌کند. هان تائه جو نیز، در داستان این سریال، یک وکیل محبوب است. او در گذشته به عنوان دادستان کار می‌کرد اما پس از آنکه درگیر پرونده‌ای شد که جانش را در خطر انداخته بود، شغل خود را به عنوان دادستان ترک کرد و به همین خاطر نیز، اکنون به عنوان یک وکیل کار می‌کند.

My Name

“نام من” (My Name) یکی از بهترین سریال های کارآگاهی کره ای، با نقش آفرینی هان سوهی (Han soo-hee)، ستاره برجسته و بسیار پرطرفدار، به عنوان قهرمان و شخصیت اصلی داستان به شمار می‌رود که تماشای آن به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. این سریال که در سال دوهزار و بیست و یک از شبکه نتفلیکس منتشر شد، یک سریال جنایی و هیجان انگیز است که به دلیل خط داستانی بسیار منحصر به فرد و نقش آفرینی مسحور کننده هان سوهی تنها پس از مدت زمان بسیار کوتاهی، نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان، به صورت گسترده‌ای، شناخته شد و مورد استقبال شمار زیادی از بینندگان خود، قرار گرفت. داستان این سریال در رابطه با دختر جوانی است که در پی گرفتن انتقام مرگ پدرش است. این کارکتر، برای رسیدن به هدفی که در سر دارد، به بزرگترین باند مواد مخدر کره جنوبی می‌پیوندد تا بتواند توانایی‌های خود را توسعه ببخشد. او در ادامه داستان نیز، به عنوان جاسوس این باند، شروع به فعالیت در نیروی پلیس می‌کند تا بتواند حقایق پشت مرگ پدرش را کشف کند.

Life on Mars

یکی دیگر از بهترین سریال‌های کره‌ای که در ژانر کارآگاهی ساخته شده است، سریال زیبا و دیدنی ” زندگی در مریخ” (Life on Mars) است که از این پدیده سفر در زمان، با بهره بردن از سرنخ‌هایی که در طول زمان آشکار می‌شوند، برای حل پرونده‌هایی جنایی استفاده می‌کند. این سریال پلیسی، به خاطر غیرقابل پیش بینی بودن خط داستانی آن و پیچش‌های غیرمنتظره‌ای که در آن جای گرفته است، در جایگاه ویژه‌ای از این لیست برخوردار است، زیرا که نه تنها خط داستانی آن، بلکه نقش آفرینی بازیگران آن نیز، به قدری بی نقص است، که دیدن آن، به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود. داستان این سریال در رابطه با پلیسی است که در حال تحقیق درباره یک پرونده قتل معمولی در سال دوهزار و هجده است. داستان از جایی آغاز می‌شود که او زمانی که از خواب بیدار می‌شود، به این واقعیت پی می‌برد که به سال هزار و نهصد و هشتاد و هفت برگشته است. اکنون تنها راه بازگشت او به سال دوهزار و هجده این است که ابتدا، پرونده یک قتل را حل کند. خط داستانی این سریال، به هیچ عنوان، کند پیش نمی‌رود و به همین خاطر نیز، تماشای آن برای بینندگان می‌تواند بسیار لذت بخش باشد.

Signal

 سریال “سیگنال” (Signal) یکی دیگر از بهترین سریال‌های کره‌ای است که در ژانر کارآگاهی ساخته شده است. این سریال دارای یک خط داستانی بسیار منحصر به فرد است و موضوعاتی را مورد بررسی قرار می‌دهد که به طور معمول، در سریال‌های کره‌ای مطرح نمی‌شوند، اما با این حال، این سریال تنها در مدت زمان کوتاهی، نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان، به صورت گسترده‌ای، شناخته شد و مورد استقبال شمار زیادی از بینندگان قرار گرفت. نکته جالبی که در رابطه با این سریال وجود دارد این است که بر اساس یک داستان جنایی و پرونده قتل واقعی ساخته شده است. در داستان این سریال، دو خط زمانی متفاوت، در همدیگر آمیخته می‌شوند. قهرمان و شخصیت اصلی این داستان، پس از پیدا کردن یک تلفن سیار که متعلق به سال هزار و نهصد و هشتاد و نه است، به این واقعیت پی می‌برد که می‌تواند با استفاده از آن برای مدت زمان کوتاهی، با یک کارآگاه از آن سال ارتباط برقرار کند. با پیش رفتن داستان، این دو کارکتر، با بهره گیری از دانشی که دارند، برای جلوگیری از جنایات فجیع استفاده می‌کنند.

Stranger

سریال جذاب و هیجان انگیز “غریبه” (Stranger) که در ژانر کارآگاهی ساخته شده است، با نقش آفرینی خیره کننده دو بازیگر برجسته و شناخته شده با نام‌های چو سونگ وو (Cho Seung-woo) و بائه دونا (Bae Doona)، به خاطر خط داستانی جذاب خود، تنها پس از مدت زمان کوتاهی، نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان، به صورت گسترده‌ای، شناخته شد. داستان این سریال، حول محور دادستان به ظاهر”عجیبی” است که با ستوان هان یئو (Han ye-oh) برای حل یک سری جنایاتی که در ابتدا، مستقل از همدیگر به نظر می‌رسند، با نیروی پلیس همکاری می‌کنند. اما با پیش رفتن داستان، به تدریج، رشته‌ای که این جنایات را به همدیگر متصل کرده است، روشن‌تر می‌شود. زمانبندی رخ دادن اتفاقات مهم این سریال، یکی از برجسته ترین ویژگی‌های آن است که مخاطب را به طور کامل، درگیر خود می‌کند. به علاوه، سرعت پیش رفتن داستان به هیچ عنوان کند نیست و به همین خاطر نیز، بینندگان خود را در حین تماشای آن، خسته نمی‌کند و تا آخرین دقابق آن نیز همچنان هیجان انگیز باقی می‌ماند. با پیش رفتن داستان، نه تنها معماهایی که در آن نهفته‌اند به آرامی حل می‌شوند، بلکه روابط رو به رشد شخصیت‌ها با یکدیگر و همچنین انگیزه‌های شخصی آن‌ها نیز به بهترین شکل ممکن، نمایان می‌شود.

He is Psychometric

سریال “پسر روان سنج” (He is Psychometric) یکی از بهترین سریال های کارآگاهی کره ای به شمار می‌رود که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. در این سریال، “جینیونگ” (Jinyoung) از گروه کره‌ای محبوب و پرطرفدار Got7، به عنوان قهرمان و شخصیت اصلی داستان، ایفای نقش می‌کند. داستان این سریال جذاب و دیدنی، حول محور کارکتری به نام لی آن است که پس از آنکه والدینش را در طی یک واقعه آتش سوزی از دست می‌دهد، توانایی روان سنجی را به صورت ناخودآگاه به دست می‌آورد. او با استفاده از این توانایی، می‌تواند پس از آنکه یک شخص را لمس می‌کند، گذشته و خاطرات او را در مقابل چشمان خود ببیند. این کارکتر تصمیم می‌گیرد تا از این توانایی خود برای دستگیر کردن افراد مجرم جامعه استفاده کند؛ اما با این حال، او هنوز نمی‌داند که قدرت خود را چگونه باید کنترل کند. علاوه بر این، او با وجود قدرتی که دارد، از هوش بسیار بالایی نیز بهره نبرده است. به همین خاطر نیز نمی‌تواند به نیروی پلیس بپیوندد و در دستگیری افراد مجرم به آن‌ها کمک کند. از طرفی، کارکتر دیگری به نام “یون جائه این” (با نقش آفرینی شین یه ئون {Shin Ye-eun}) در داستان حضور پیدا می‌کند که از یک خاطره دردناکی رنج می‌برد که مربوط به گذشته‌اش است. او که کارکتری بسیار باهوش است، پس از آنکه به صورت اتفاقی لی آن را ملاقات می‌کند، با همدیگر تیمی دو نفره تشکیل می‌دهند تا به حل پرونده‌های جنایی بپردازند.

Beyond Evil

یکی دیگر از بهترین سریال های کارآگاهی کره ای، سریال “فراتر از شیطان” (Beyond Evil) است که در خط داستانی آن، از فیلم جذاب “خاطرات قتل” (Memories of Murder) الهام گرفته شده است. در این سریال، دو بازیگر محبوب و شناخته شده با نام‌های شین هاکیون (Shin Ha-kyun) و یو جین گوو (Yeo Jin-goo)، به صورت بسیار خیره کننده‌ای، به عنوان دو کارآگاه، نقش آفرینی می‌کنند. در داستان این سریال، این دو کارآگاه، بسیار مصمم هستند تا پرونده‌ قتل‌های زنجیره‌ای که در محل زندگیشان در حال رخ دادن است را حل کنند. نکته جالبی که در رابطه با این سریال وجود دارد این است که با جود آنکه، این دو کارآگاه، از شخصیت‌های بسیار متفاوتی برخوردار هستند و همچنین از روش‌های بسیار متفاوتی نیز برای حل پرونده‌های خود استفاده می‌کنند، اما با این حال، دیدن تیم دو نفره آن‌ها، بسیار سرگرم کننده و دلنشین است؛ به گونه‌ای که بینندگان خود را به قدری مجذوب داستان می‌کنند که از همان قسمت‌های اول، به دیدن ادامه آن نیز ترغیب می‌شوند. در طول داستان این سریال، سرنخ‌های گیج کننده‌ای نهفته است که بینندگان را، به کلی درگیر خود می‌کنند و به همین خاطر نیز تماشای آن بسیار هیجان انگیز و نفس گیر است. اما با این حال، در پایان داستان، همه قطعات پازل، به یکباره، به همدیگر وصل می‌شوند و بینندگان خود را متحیر می‌کنند زیرا که به گونه‌ای به نظر می‌رسد که انگار، پاسخ همه سوال‌ها، از همان ابتدا، واضح و روشن بوده است. به همین خاطر نیز، بینندگان این سریال، ترغیب می‌شوند تا بار دیگر، به تماشای این سریال بنشینند.

Through the Darkness

یکی دیگر از بهترین سریال های کارآگاهی کره ای، سریال “از میان تاریکی” (Through the Darkness) است که بر اساس یک پرونده جنایی واقعی ساخته شده است. داستان این سریال، دلخراش اما در عین حال، بسیار جذاب و خیره کننده است که از همان دقایق اول خود، بیننده را به دیدن ادامه آن، ترغیب می‌کند. داستان این سریال، حول محور رابطه منحصر به فرد یک بازپرس با پرونده‌های جنایی است که به حل آن‌ها می‌پردازد. در این سریال، بازیگر سرشناس و برجسته کره‌ای، کیم نام گیل (Kim Nam-gil)، به عنوان قهرمان و شخصیت اصلی داستان، نقش آفرینی می‌کند. این سریال، در طی داستان خود، به تجزیه و تحلیل قاتلان سریالی مختلفی می‌پردازد. با پیش رفتن داستان، رازهایی که در قلب سریال نهفته است باعث می‌شوند که بینندگان، به تدریج، بینش بیشتری در رابطه با پرونده‌های قاتلان سریالی داشته باشند که مردم کره را به وحشت انداخته بودند. به همین خاطر نیز، خط داستانی این سریال، بسیار تفکر برانگیز است و تاثیری ماندگار نیز بر جای می‌گذارد. با وجود آنکه این سریال در ژانر کارآگاهی ساخته شده است، اما داستان آن بسیار هیجان انگیز و نفس گیر نیست، زیرا که در آن، تمرکز بیشتری بر روی تاثیرات عاطفی و روانی است که پرونده‌های جنایی می‌توانند بر روی کارآگاهان داشته باشند. دیدن این سریال به همه کسانی که تا به امروز، آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments