برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
انیمه های دانشگاهی
1%
  • 5/10

معرفی و بررسی بهترین انیمه های دانشگاهی

داستان‌های برای قشر جوان

معرفی و بررسی بهترین انیمه های دانشگاهی ۱ ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

در سال‌های اخیر، از ساخت انیمه‌هایی که داستان واقع گرایانه‌ای دارند و در محیط‌هایی اتفاق می‌افتند که برای بینندگان قابل درک است نیز، به صورت گسترده‌ای، استقبال شده است. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه های دانشگاهی می‌پردازیم.

در سال‌های اخیر، محبوبیت انیمه به صورت بی سابقه‌ای، در سراسر جهان، افزایش یافته است. صنعت انیمه موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی در جهان شده است و با خطوط داستانی‌ پیچیده، جهان‌های گیرا و جذاب، شخصیت‌های متنوع، انیمیشن و کیفیت جلوه‌های بصری، مردم را ترغیب به دیدن داستان‌های خود کرده است. این داستان‌ها نه تنها در ژانرهای متفاوتی ساخته می‌شوند، بلکه برخی از آن‌ها، با ترکیب ژانرهای متعدد در خطوط داستانی خود، به گونه‌ای نوشته شده‌اند که همه مردم بتوانند در سنین مختلف و با سلیقه‌های متفاوت، از دیدن آن‌ها لذت ببرند. علاوه بر این، در داستان انیمه‌ها، همواره کارکترهایی قرار می‌گیرند که چه از نظر ظاهری و چه از نظر شخصیتی، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بینندگان را مجذوب خود می‌کنند.  با این حال، داستان بسیاری از مجموعه‌های انیمه‌ای محبوب امروزه، در محیط‌های دبیرستانی اتفاق می‌افتند. درصد بیشتری از علاقه مندان به دنیای انیمه، مجذوب اینگونه داستان‌ها می‌شوند، زیرا این داستان‌ها، تجربیات زندگی مشابهی را به تصویر می‌کشند که بینندگان می‌توانند با آن‌ها به خوبی ارتباط برقرار کنند. اما با این وجود، این امکان نیز وجود دارد که مخاطبان بزرگسال و بالغ تر انیمه‌ها، از دیدن چنین داستان‌هایی لذت نبرند. اما در سال‌های اخیر، انیمه‌هایی نیز ساخته شده‌اند که کارکترهای بزرگسال را در محیط‌های دانشگاهی به تصویر می‌کشند که تماشای آن‌ها می‌تواند برای بینندگان بالغ تر، بسیار سرگرم کننده و لذت بخش باشد. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه های دانشگاهی می‌پردازیم.

Nodame Cantabile

یکی از بهترین انیمه های دانشگاهی که البته در ژانر موزیکال نیز ساخته شده است، انیمه Nodame Cantabile می‌باشد که تماشای آن، به ویژه به علاقه مندان این ژانر به خصوص، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. داستان این انیمه در رابطه با یک نوازنده پیانو و ویولن بسیار با استعداد اما در عین حال مغروری است که در داستان با نام شینچی چیاکی (Shinchi Chiaki) شناخته شده است. آرزوی این نوازنده این است که روزی بتواند به همراه نخبگان موسیقی در اروپا بنوازد. از طرفی، پیانیست دیگری به نام مگومی نودا (Megumi Noda) در داستان حضور پیدا می‌کند که شخصیتی بی خیال دارد. شخصیت‌های متضاد این دو کارکتر اصلی در داستان، همانند یک سمفونی با همدیگر هماهنگ می‌شوند و جهتی بسیار زیبا و دیدنی به داستان می‌دهند که می‌توانند برای بینندگان این مجموعه، بسیار لذت بخش و سرگرم کننده باشند.

Ai Yori Aoshi

انیمه بسیار جذاب و سرگرم کننده شناخته شده با نام Ai Yori Aoshi یکی از بهترین انیمه های دانشگاهی به شمار می‌رود که دیدن آن به همه کسانی که تا به مروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن ارزش تماشا کردن را دارد. این انیمه در رابطه با دو قهرمان و شخصیت اصلی داستان است که از دوران کودکی با همدیگر دوست بوده‌اند و با پیش رفتن خط داستانی، با همدیگر نامزد می‌کنند. اما با این وجود، نامزدی آن‌ها به ازدواج ختم نمی‌شود زیرا که یکی از این کارکترها، با خانواده خود به مشکل برمی‌خورد و به همین خاطر نیز، تصمیم می‌گیرد خانه را ترک کند و به دانشگاه برود تا بتواند رویاهای خود را دنبال کند. با وجود آنکه برنامه این دو کارکتر برای ازدواج منتفی می‌شود، اما با این حال، احساسات آن‌ها به همان صورت، باقی می‌ماند. اکنون این دو باید تصمیم بگیرند که آیا می‌توانند رابطه‌شان را از سر بگیرند و یا اینکه باید همدیگر را فراموش کنند.

Run With the Wind

انیمه بسیار جذاب و دیدنی شناخته شده با نام Run With the Wind، یکی دیگر از بهترین انیمه های دانشگاهی به شمار می‌رود که دیدن آن به ویژه به علاقه مندان داستان‌های ورزشی، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. داستان این انیمه در رابطه با گروهی از دوندگان است که همگی رویای ورود به ماراتن هاکونه اکیدن (Hakone Ekiden Marathon) را در سر می‌پرورانند. قهرمان و شخصیت اصلی این داستان که با نام «کاکرو کوراهارا» (Kakeru Kurahara) شناخته شده است، دوره دبیرستان، در زمینه دو کار کرده است. او که اکنون به دانشگاه ژاپن راه پیدا کرده است، با خود تصمیم گرفته است تا به عنوان یکی از دوندگان این دانشگاه نام خود را ثبت کند و در مسابقات بین دانشجویان شرکت داشته باشد. زمانی که کاکرو به این واقعیت پی می‌برد که بسیاری از دیگر دوندگان این دانشگاه، هدفی مشابه با او دارند، آن‌ها در یکی از اتاق‌های خوابگاه گردم هم می‌آورد تا با یکدیگر یک تیم تشکیل دهند.

Moyashimon

داستان انیمه بسیار سرگرم کننده و لذت بخش شناخته شده با نام Moyashimon، داستان دانشجویی را روایت می‌کند که برای اولین بار در یک دانشکده کشاورزی حضور پیدا می‌کند. این قهرمان و شخصیت اصلی که با نام «تادایاسو ساواکی» (Tadayasu Sawaki) شناخته شده است، به همراه یکی از بهترین دوستان خود به نام «کی یوکی» (Kei Yuki) به دانشگاه راه پیدا می‌کند. قهرمان این داستان تنها پس از مدت زمان کوتاهی، در میان دیگر دانشجویان، به صورت گسترده‌ای شناخته می‌شود و دلیل آن هم این است که این کارکتر، از یک استعداد ذاتی بهره برده است که باعث معروفیت او می‌شود. این استعداد به تادایاسو اجازه می‌دهد تا توانایی دیدن میکروب‌ها، در اندازه‌ها بزرگ و از فاصله بسیار نزدیک را داشته باشد. این در حالی است که همکلاسی‌های او، می‌توانند میکروب‌های کوچک را تنها در زیر میکروسکوپ مشاهده کنند. با وجود آنکه راز پشت این توانایی نه تنها بر دیگر دانشجویان، بلکه برای خود تادایاسو نیز، پنهان است، اما خوشبختانه، یکی از استادان دانشگاه، با این استعداد و نحوه عملکرد آن آشنایی دارد.

Number 24

یکی دیگر از بهترین انیمه های دانشگاهی، انیمه شناخته شده با نام «شماره 24» (Number 24) می‌باشد که به طور قطع، هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. داستان این انیمه که در ژانر ورزشی ساخته شده است، در رابطه با دانشجویی به نام «ناتسوسا یوزوکی» (Natsusa Yuzuki) می‌باشد که علاقه بسیار زیادی به ورزش راگبی دارد. زمانی که او به دانشگاه راه پیدا می‌کند، برای خود هدفی تعیین کرده و تصمیم گرفت تا به بهترین بازیکن ورزش راگبی در جهان تبدیل شود. اما با این حال، طی یک حادثه ناگوار، رویاهای این کارکتر، به کلی درهم می‌شکند زیرا در شرایطی قرار گرفت که دیگر قادر به بازی کردن نمی‌باشد. اما او هنوز نیز دوست دارد تا با این ورزش، به نحوی ارتباط خود را حفظ کند و به همین خاطر نیز، تصمیم می‌گیرد تا به عنوان مدیر برنامه باشگاه راگبی دانشگاه، مشغول به کار شود. با پیش رفتن داستان، تیم راگبی، با وجود تخصص ناتسوسا و اراده بازیکنان دانشگاه، همواره به مراحل بالاتری دست می‌یابد.

Golden Time

بانری تادا (Banri Tada) که یک دانشجوی کالج است، خاطرات گذشته خود را پس از سقوط از یک پل، به طور کلی از دست می‌دهد. او که امتحانات ورودی و یک سال کامل از مدرسه حقوقی خود را از دست می‌دهد، تصمیم می‌گیرد تا زندگی خود را از نو در کالج آغاز کند. داستان از جایی شروع می‌شود که او در کالج، فرد بسیار زیبایی را به نام کوکو کاگا (Koko Kaga) ملاقات می‌کند. این کارکتر، علاقه‌ای شدید به قهرمان و شخصیت اصلی داستان پیدا می‌کند و آن را در مسیری ناسالم رشد می‌دهد؛ اما با پیش رفتن داستان، رابطه آنها به صورت چشمگیری توسعه پیدا می‌کند. در ادامه، بانری نیز با علاقه‌مند شدن به کوکو، کم کم موفق به بازیابی خاطرات گذشته‌اش می‌شود. خط داستانی این انیمه، بسیار جذاب و دلنشین است و به همین خاطر نیز، تماشای آن به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش دیدن را دارد.

Maison Ikkoku

انیمه جذاب و دیدنی شناخته شده با نام “Maison Ikkoku”، یکی از بهترین انیمه های سینن عاشقانه به شمار می‌رود که دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. این انیمه کلاسیک بسیار دوست داشتنی بر اساس مانگای نویسنده معروف، “رومیکو تاکاهاشی” (Rumiko Takahashi) ساخته شده است. داستان آن نیز حول محور یک رابطه عاشقانه بالغانه است که از فضای دبیرستان و مدرسه فاصله گرفته است. قهرمان و شخصت اصلی این انیمه که در داستان با نام “یوساکو گودای” (Yosaku Godai) شناخته شده است، عاشق فردی به نام “کیوکو اوتوناشی” (Kyoko Otonashi) شده است که دو سال از او بزرگتر است و همچنین به تازگی نیز، همسرش را از دست داده و برای مرگ او سوگوار است. این پسر بیست ساله به دلیل عدم اعتماد به نفس و با در نظر گرفتن این واقعیت که هنوز یک دانشجو است، نمی‌تواند به خود اجازه اعتراف دادن را بدهد. در عین حال، کیوتو نیز همچنان به همسر متوفی خود احساس تعهد دارد و به همین خاطر نیز، نمی‌تواند به راحتی نسبت به کسی دیگر احساس داشته باشد.

Honey & Clover

به طور قطع، یکی از بهترین انیمه های دانشگاهی که دیدن آن به همه کسانی پیشنهاد می‌شود که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، انیمه شناخته شده با نام Honey & Clover می‌باشد که هر لحظه از آن ارزش تماشا کردن را دارد. خط داستانی این انیمه جذاب به گونه‌ای نوشته شده است که به ویژه برای مخاطبان بزرگسال، می‌تواند بسیار قابل درک باشد. داستان این انیمه در رابطه با پنج دانشجو است که سعی دارند کار، دانشگاه و مسائل دیگر زندگی شخصی خود را به صورت همزمان، مدیریت کنند. آن‌ها که در یک دانشکده هنر مشغول به تحصیل هستند، همواره به این مسئله فکر می‌کنند که در آینده و پس از آنکه فارغ التحصیل شدند، باید به انجام چه کاری بپردازند. با وجود آنکه این پنج کارکتر نگرانی‌های بسیاری در رابطه با آینده خود در سر دارند، اما با این حال، تمام تلاش خود را می‌کنند تا با یکدیگر از این مرحله از زندگیشان عبور کنند و در عین حال، از آن، لذت کافی را نیز، ببرند.

Steins; Gate

انیمه شناخته شده با عنوان دروازه اشتاینز (Steins;Gate) که در رابطه با گروهی از دانشجویان کنجکاو است، یکی از محبوب‌ترین انیمه های سفر در زمان به شمار می‌رود. رینتارو اوکابه (Rintaro Okabe) به گفته خودش، یک دانشمند دیوانه است. او به همراه گروهی از دوستانش، آزمایشات علمی انجام می‌دهد. با این حال، یک روز این دانشمند دیوانه، متوجه می‌شود که به طور تصادفی یک ماشین زمان ایجاد کرده است. رینتارو اوکابه به زودی پی می‌برد که با استفاده از این ماشین می‌تواند پیام‌ها و اشیای دیگری را به گذشته ارسال کند. او حتی توانایی این را پیدا می‌کند که با استفاده از آن ماشین زمان، خودآگاه خود را نیز به زمان گذشته ارسال کند. اما مشکلات زمانی شروع می‌شوند که سازمانی به نام SERN، سازمانی که در همان زمان بر روی فرآیند سفر در زمان تحقیق می‌کند، این فناوری را می‌دزدد و جان یکی از دوستان رینتارو اوکابه را در حین این فرآیند می‌گیرد. برای جلوگیری از رخ دادن این اتفاق و به دنبال آن، یک سری اتفاق‌های ناگوار دیگر، رینتارو اوکابه در زمان سفر می‌کند و یک پارادوکس زمانی ایجاد میکند که قابل درست شدن نیست.

The Tatami Galaxy

انیمه The Ttatami Galaxy که یکی دیگر از بهترین انیمه های دانشگاهی به شمار می‌رود، از سبک هنری بسیار خاصی برخوردار است و نگاهی منحصر به فرد به تاثیر جهان‌های موازی در زندگی افراد مختلف، دارد. این داستان در رابطه با یک دانشجوی بی نام است که در دانشگا کیوتو (Kyoto) توکیو، مشغول به تحصیل می‌باشد. این دانشجو، به دلیل آنکه از وضعیت فعلی خود به هیچ عنوان رضایتی ندارد، بارها و بارها، خود را در سناریوهای غیرواقعی تصور می‌کند که در باشگاه‌های مختلف دانشگاه شرکت کرده و عضو آنها می‌شود؛ اما با این حال، در نهایت هربار مجبور می‌شود تا به دنیای واقعی خود بازگردد و با مسائل حقیقی دست و پنجه نرم کند. داستان انیمه The Tatami Galaxy در رابطه با این مسئله است که چگونه هر کدام از تصمیمات افراد، می‌تواند به نحوی بسیار متفاوت، زندگی آن فرد را تحت تاثیر خود قرار دهند و نتیجه‌ای را به دنبال داشته باشند که زندگی فرد را به طور کلی، دچار تحول کند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments