بهترین انیمه های ورزشی

معرفی بهترین انیمه های ورزشی

از هایکیو تا یوری بر روی یخ

یک انیمه برای همه و یک ورزش نیز برای همه وجود دارد. ژانر انیمه ورزشی این دو را با همدیگر ترکیب کرده است و اکنون این ژانر در صنعت انیمه از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. بهترین انیمه های ورزشی با تمرکز بر انواع مختلفی از ورزش‌ها از جمله بازی‌های تنیس، فوتبال، تیراندازی با کمان و … ساخته شده‌اند.

برخی از انیمه‌های ورزشی، صحنه‌های اکشن جذاب و خط داستانی شگفت انگیزی در خود جای داده‌اند. این نوع انیمه‌ها، زمان بیشتری را برای توسعه شخصیت‌ کارکترها و نشان دادن مهارت‌های آنها صرف می‌کنند. همچنین کارکتر اصلی را در مسیرهایی قرار می‌دهند که در رشد کرده و در زمینه ورزشی خود تخصص پیدا می‌کند. در این انیمه‌ها، ورزش تمرکز اصلی داستان نیست بلکه تنها چیزی است که داستان انیمه را بهتر می‌کند. ما نیز در ادامه این مقاله به معرفی بهترین انیمه های ورزشی می‌پردازیم که ارزش تماشا کردن را دارند.

Aim for the Ace

ورزش: تنیس

انیمه Aim for the Ace در رابطه با دانش آموز دبیرستانی به نام هیرومی اوکا است که پس از الهام گرفتن از دانش آموز دیگری به نام ریکا ریوزاکی، تصمیم میگیرد مهارت‌های تنیس خود را بهبود بخشد. هیرومی با کمک مربی، دوستانش و نگرشی که به خود در توانایی موفق شدن در این زمینه داشت، قادر می‌شود مهارتهای خود را توسعه دهد و رشد کند. با اینکه 50 سال از پخش آخرین قسمت این انیمه گذشته است، اما بازهم از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و روز به روز به طرفدارانش اضافه می‌شود.

Ace of Diamond

ورزش: بیسبال

داستان انیمه Ace of Diamond در رابطه با ایجون ساوامورا، بازیکن مشتاق بیسبال است که به خاطر سبک منحصر به فرد خود در یکی از بهترین مدرسه‌های بیسبال استخدام میشود. ساوامورا با توانایی و عزم خود برای کمک به موفقیت تیمش، باعث پیروزی آنها در طول تورنمنت‌ها می‌شود. این انیمه یکی از بهترین انیمه های ورزشی به شمار می‌آید که موفق به کسب جوایز زیادی هم شده است.

Yowamushi Pedal

ورزش: دوچرخه سواری

انیمه Yowamushi Pedal در رابطه با داستان پسری به نام ساکامیچی اونودا، یک اوتاکو است که با امید پیدا کردن دوست از طریق باشگاه انیمه مدرسه، دوره دبیرستان خود را شروع می‌کند. اما باشگاه انیمه منحل می‌شود. اونودا که از این اتفاق بسیار ناراحت شده است، توجه شونسوکه ایمایزومی و شوکوچی ناروکو را به خود جلب میکند و آنها را به عضویت در باشگاه دوچرخه سواری دعوت می‌کند. اونودا علیرغم اینکه تجربه خاصی در این زمینه ندارد اما به کمک استعداد ذاتی و شجاعتش، خیلی زود به یکی از اعضای ارزشمند تیم تبدیل می‌شود. این انیمه به دلیل شخصیت پردازی‌ و صدا پردازی شگفت انگیز، ضمن ارائه یک داستان خوب، مورد ستایش قرار گرفته شده است.

Yuri!!! On Ice

ورزش: رقص روی یخ

داستان انیمه Yuri!!! On Ice در رابطه با یک اسکیت باز ژاپنی به نام یوری کاتسوکی است که پس از شکست در مسابقات دچار تردید می‌شود و تصمیم می‌گیرد که دیگر در این زمینه فعالیتی نداشته باشد. اما پس از اینکه دوستش مخفیانه از اجرای او فیلم می‌گیرد و آن را در فضای مجازی منتشر میکند، اسکیت باز روسی، ویکتور نیکیفوروف، که آیدل یوری نیز هست، این فیلم را می‌بیند و به او پشنهاد مربیگری می‌دهد. این انیمه به خاطر تصویر واقعی که از رقص روی یخ ارائه داده است و همچنین خط داستانی جذابش، موفقیت زیادی کسب کرده است.

Haikyu

ورزش: والیبال

هیناتا شویو پس از دیدن بازی تیم دبیرستان کاراسونو به والیبال علاقه‌مند می‌شود. او برای اینکه بتواند وارد این دبیرستان بشود سخت درس می‌خواند اما از اینکه رقیب سابقش، تویو کاگیاما، را آنجا می‌بیند، شوکه می‌شود. این دو پس از اینکه وارد یک تیم می‌شود، موفق به ایجاد یک تاکتیک جدید می‌شوند و با همکاری فوق‌العاده‌شان با همدیگر، مسیر طولانی را طی میکنند و موفقیت‌های زیادی به دست می‌آورند. این انیمه نیز به یکی از بهترین انیمه های ورزشی ساخته شده تبدیل شده است که در سراسر جهان از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است.

Blue Lock

ورزش: فوتبال

انیمه Blue Lock در رابطه با داستان پسری به نام یویچی ایساگی، یک فوتبالیست دبیرستانی است. اتحادیه فوتبال ژاپن، پس از کسب مقام شانزدهم در جام جهانی فوتبال 2018، اگو جینپاچی را استخدام می‌کند تا از طریق برنامه تمرینی تخصصی خود، بهترین مهاجم را خلق کند. به این ترتیب، ایساگی نیز از شانس خود برای تبدیل شدن به بزرگترین مهاجم جهان استفاده میکند و راه خود را در میان متحدان و رقیبانش به این مسیر سخت باز می‌کند.

Air Gear

ورزش: اسکیت سواری

داستان انیمه Air Gear در مورد دنیای Air Trek ها است که یک ورزش مشابه اسکیت تهاجمی است. در این ورزش، گروه‌های مختلف به وسیله A-T هایشان با همدیگر به رقابت می‌پردازند. ایکی یک مبارز خیابانی سرسخت و عضو گروه The East Side Gunz است که با چهار خواهرش زندگی می‌کند. خواهرانش عضو گروهی به نام Sleeping Forest هستند. هنگامی که ایکی دنیای ایر ترک‌ها را کشف می‌کند، به آن علاقه‌مند می‌شود. او پس از اینکه در این مسیر قرار می‌گیرد، متحدانی پیدا میکند.

Fighting Spirit

ورزش: بوکس

داستان انیمه Fighting Spirit در مورد ایپو ماکونوچی، دانش آموز خجالتی دبیرستانی است که توسط گروهی از دانش آموزان مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد. ایپو پس از اینکه توسط یک بوکسور حرفه‌ای نجات پیدا می‌کند، تصمیم می‌گیرد ورزش بوکس را به صورت حرفه‌ای دنبال کند. او با اینکه در ابتدا روحیه جنگنده‌ای ندارد اما به مرور زمان به کمک مربی‌اش، گنجی کاموگاوا، در این راه موفقیت زیادی کسب می‌کند. این انیمه نیز موفق به جذب طرفداران زیادی شده و در لیست بهترین انیمه های ورزشی قرار گرفته است.

4.3 12 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا