برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
انیمه های شبیه به سگ های ولگرد بانگو
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین انیمه های شبیه به سگ های ولگرد بانگو

آژانس‌های کارآگاهی و دسیسه‌های سیاسی

معرفی و بررسی بهترین انیمه های شبیه به سگ های ولگرد بانگو ۳ ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

انیمه سگ‌های ولگرد بانگو (Bungo Stray Dogs)، یکی از بهترین انیمه‌های ساخته شده در تمام دوران‌ها به شمار می‌رود که پس از مدت زمان کوتاهی، با استقبال بی نظیری از طرف علاقه مندان به دنیای انیمه روبه‌رو شد. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه های شبیه به سگ های ولگرد بانگو می‌پردازیم.

داستان سگ‌های ولگرد بانگو در رابطه با پسر بچه یتیمی به نام آتسوشی ناکاجیما (Atsushi Nakajima) است. زمانی که نور ماه بر روی این پسربچه می‌تابد، او به یک ببر سفید ترسناک تبدیل می‌شود.  او در آژانس کارآگاهان مسلح استخدام می‌شود. این آژانس متشکل از گروهی از افراد با قدرت‌های ویژه است که از یوکوهاما (Yokohama) در برابر مافیای شرور بندر (Port Mafia) محافظت می‌کنند. انیمه بسیار جذاب و هیجان انگیز سگ‌های ولگرد بانگو، به نویسندگی کافکا آسایگری (Kafka Asagiri)، که در استودیو بونس (Studio Bones) ساخته و طراحی شده است، یک انیمه دیدنی در ژانر اکشن است. این داستان، مملو از کارکترهای متفاوت با توانایی و قابلیت‌های منحصر به فرد است. جالب است بدانید که در داستان این انیمه، از نام نویسندگان واقعی برای کارکترها استفاده شده است که قابلیت‌هایشان بر اساس آثار ادبی مکتوبشان است. در دنیای معمایی و پر از صحنه‌های اکشن سگ‌های ولگرد بانگو، ذهن‌های درخشان و توانایی‌های خارق‌العاده با همدیگر ترکیب می‌شوند تا داستانی جذاب و پر از رمز و راز خلق کنند. در بین همه کارکترهای این انیمه، شخصیت‌هایی وجود دارند که ذهنشان مانند یک ستاره می‌درخشد. به طور کلی، شخصیت های انیمه سگ های ولگرد بانگو طیف گسترده‌ای از توانایی‌های ماوراطبیعی را در خود دارا هستند. هرکدام از این کارکترها به شکلی نوآورانه از این قدرت‌ها استفاده می‌کنند، به گونه‌ای که در بیشتر موارد بینندگان خود را حیرت‌زده می‌کنند. این انیمه، پس از مدت زمان کوتاهی، با استقبال بی نظیری از طرف علاقه مندان به دنیای انیمه روبه‌رو شد. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه های شبیه به سگ های ولگرد بانگو می‌پردازیم.

My Hero Academia

نام انیمه My Hero Academia برای دوستداران انیمه نام جدیدی نیست. مانگایی که این انیمه از آن اقتباس گرفته شده است هم تاکنون به پایان نرسیده و این احتمال وجود دارد که به این زودی‌ها نیز تمام نشود و ادامه پیدا کند. داستان این انیمه که یکی از بهترین انیمه های شبیه به سگ های ولگرد بانگو به شمار می‌رود، در رابطه با افرادی است که قدرت‌های ماوراطبیعی و منحصر به فردی که با نام Quirks شناخته شده است را دارا هستند. کارکترهای این انیمه پرطرفدار و محبوب از توانایی‌های خود به روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند که بسیار جذاب و دیدنی است. به طور قطع دیدن شخصیت‌های منفی گوناگون در این داستان و دیدن چگونگی استفاده شخصیت‌های اصلی از توانایی‌های منحصر به فرد و ویژه خود برای شکست دادن این شخصیت‌های منفی می‌تواند هرکسی را شیفته و مجذوب خود کند. این انیمه با فصل هفتم خود، در ماه آوریل سال 2024 باز می‌گردد. در این فصل، ایزوکو میدوریا، قهرمانان جوان کلاس 1-A و قهرمانان بازمانده آخرین نبرد، در مقابل شخصیت‌های منفی داستان قرار می‌گیرند تا یکبار برای همیشه، درگیری‌ها را به پایان برسانند.

K

انیمه جذاب و هیجان انگیز “کی” (K) که بیشتر با نام K project شناخته شده است، یکی دیگر از بهترین انیمه های شبیه به سگ های ولگرد بانگو به شمار می‌رود که به طور قطع، ارزش تماشا کردن را دارد. این انیمه در استودیو کمتر شناخته شده GoHands ساخته شده است؛ اما با این حال، به دلیل سبک هنری چشمگیر، انیمیشن منحصر به فرد و خط داستانی بسیار هیجان انگیز و جذاب، موفق به جذب طرفداران بسیاری در سراسر جهان شد و اکنون، یکی از انیمه‌هایی به شمار می‌رود که به صورت گسترده‌ای شناخته شده‌اند. داستان این انیمه در دنیایی اتفاق می‌افتد که هفت پادشاه قدرتمند بر مناطق مختلف آن حکومت می‌کنند. قهرمان و شخصیت اصلی این داستان، دانش آموزی دبیرستانی است که متهم به قتل می‌شود؛ اما با این حال، این کارکتر، هیچ خاطره‌ای از آن اتفاق را نمی‌تواند به خاطر بیاورد. به همین خاطر نیز، سعی می‌کند تا اتهاماتی که به او وارد شده است را پاک کند، اما در این مسیر، درگیر دسیسه‌های سیاسی و قدرت‌های ماورا طبیعی می‌شود.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

انیمه کیمیاگر فلزی: برادری (Fullmetal Alchemist: Brotherhood) یک نسخه بازسازی شده از انیمه‌ای است که پس از چند قسمت، دیگر بر طبق مانگا پیش نرفت و خط داستانی جدیدی را در پیش گرفت. این اقتباس جدید، وفاداری بیشتری به مانگا دارد و کامل‌تر نیز است. هر دو نسخه آن هم طرفداران زیادی دارند و در سرتاسر جهان به معروفیت زیادی دست پیدا کردند. این داستان در رابطه با دنیایی سورئال است که در آن علم کیمیاگری، علمی واقعی است که توسط انسان‌ها، به کار گرفته می‌شود. یک دولت فاسد قصد دارد تا از طریق آن، تمام جهان را به آرامی تحت سلطه خود دربیاورد. انیمه Fullmetal Alchemist: Brotherhood حول محور برادرانی با نام‌های اد (Ed) و ال (Al) است که آزمایش‌های کیمیاگری خود را تا حد زیادی پیش می‌برند و همین هم در نهایت منجر به از دست دادن قسمت‌هایی از بدنشان می‌شود. به همین خاطر نیز آنها برای درست کردن اوضاع در مسیری قرار می‌گیرند که به حقایق باورنکردنی دست پیدا می‌کنند. پایان این سریال نیز به دلایلی مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت. از این رو، فیلمی با نام Fullmetal Alchemist: The Conqueror of Shamballa ساخته شد که در آن ابهامات بسیاری، برطرف شد.

Hamatora

یکی دیگر از بهترین انیمه های شبیه به سگ های ولگرد بانگو، انیمه جذاب و دیدنی شناخته شده با نام Hamatora می‌باشد که دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود. این انیمه برای اولین بار در سال دوهزار و چهارده در قالب دورزده قسمت منتشر شد. با وجود آنکه این انیمه به صورت گسترده‌ای شناخته نشده است، اما با این حال، دارای خط داستانی بسیار سرگرم کننده‌ای است که بینندگان خود را به هیچ عنوان، خسته نمی‌کند. داستان این انیمه حول محور یک آژانس کارآگاهی است که حل پرونده‌های مرموزی را برعهده می‌گیرند. این پرونده‌ها نیز، همواره درگیر پدیده‌های ماورا طبیعی شومی هستند. افرادی که در این آژانس کارآگاهی مشغول به فعالیت هستند، سعی در مبارزه با این موجودا عجیب و غریب دارند. هر کدام از آن‌ها نیز، دارای توانایی‌های ویژه‌ای هستند. شخصیت‌های اصلی داستان که با نام‌های “نایس” (Nice) و “موراساکی” (Murasaki) شناخته شده‌اند، این آژانس کارآگاهی را اداره می‌کنند. با پیش رفتن داستان، حقایق عجیبی در رابطه با پدیده‌های فراطبیعی آشکار می‌شود که همه چیز را برای شخصیت‌های اصلی داستان پیچیده‌تر و دشوارتر می‌کنند.

Tokyo Ghoul

انیمه‌ی جذاب و دیدنی توکیو غول (Tokyo Ghoul)، در رابطه با جهانی است که توسط غول‌های آدم خوار مورد حمله قرار می‌گیرد. نکته ترسناکی که در رابطه با این موجودات وجود دارد این است که آن‌ها نیز همانند انسان‌ها، از توانایی تعقل برخوردارند. این انیمه، روایت پسری به نام کن کانکی (Ken Kaneki) را بیان می‌کند که قصد دارد به یک قرار ملاقات عاشقانه برود. در طی این قرار، کن کانکی به صورت غیر منتظره‌ای پی می‌برد دختری که دوستش دارد، در واقع، یک غول است.  با پیش رفتن داستان، این کارکتر با قصد تغذیه از گوشت بدن کن، باعث تبدیل شدن او به یک نیمه غول و نیمه انسان می‌شود. خط داستانی این انیمه به قدری جذاب و خارق العاده است که مدت کوتاهی پس از انتشار اولین قسمت‌های خود، به یکی از پربیننده‌ترین انیمه‌ها در سراسر جهان تبدیل شد. داستان این انیمه حول محور کن می‌چرخد؛ کسی که تلاش می‌کند در جایی قرار بگیرد که به او تعلق ندارد. شب ملاقات هیجان انگیز او با دختری که دوستش داشت، به وحشتناکترین اتفاق زندگی او بدل می‌شود زیرا که این اتفاق، زندگی او را به کلی زیر و رو می‌کند.

Banana Fish

انیمه‌های بسیار زیادی در رابطه با تفسیر مسائل اجتماعی وجود دارد؛ اما با این حال، در بسیاری از انیمه‌ها از دنیاهای فانتزی و شرایط فراطبیعی برای به تصویر کشیدن مسائل واقعی استفاده کرده‌اند. با این وجود، انیمه Banana Fish به موضوعات پیچیده‌ای همانند کودک آزاری و تاثیراتی که بر فرد می‌گذارد، می‌پردازد. Ash کارکتری است که از همان کودکی، مورد آزار و اذیت اعضای یک باند خلافکاری بزرگ قرار گرفته بود. داستان این انیمه، روایت غم انگیز زندگی او است. با این حال، زمانی که این کارکتر با Eiji، که یک عکاس ژاپنی است آشنا می‌شود، همه چیز در زندگی‌اش، دچار تحول می‌شود. این دو کارکتر، در طی مدت زمان کوتاهی، ارتباط بسیار نزدیکی با همدیگر برقرار می‌کنند. رابطه Eiji و Ash جدایی ناپذیر به نظر می‌رسد. اما با پیش رفتن داستان، متوجه می‌شوند که رابطه آنها قرار نیست همواره آنگونه که می‌خواهند پیش برود. این انیمه در رابطه با صدمات کودکی Ash است و به طور عمیقی، این مسئله را مورد بررسی قرار می‌دهد که همه آن اتفاقات چگونه بر ذهنیت فعلی او تاثیر گذاشته و آن را شکل داده‌اند.

Kekkai Sensen

انیمه دیگری که به طور قطع در لیست بهترین انیمه های شبیه به سگ های ولگرد بانگو قرار می‌گیرد، انیمه Kekkai Sensen می‌باشد. این انیمه جذاب و دیدنی با نام Blood Blockade Battlefront نیز شناخته می‌شود. متاسفانه این انیمه آنگونه که شایستگی‌اش را دارد در جهان شناخته نشده است، اما با این حال، دارای یک خط داستانی فوق العاده شگفت انگیز است که دیدن آن، به ویژه به طرفداران انیمه Bungo Stray Dogs، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن ارزش تماشا کردن را دارد. به طور کلی، داستان این انیمه در رابطه با سازمانی است که سعی در ایجاد و حفظ صلح در جهان را دارد. کسانی که در این سازمان مرموز فعالیت دارند، برای محافظت از زمین در برابر تهدیدات ماورا طبیعی که قصد نابودی بشریت را دارند، از انجام هیچ کاری درغ نمی‌کنند و به سادگی، جان خود را در این راه به خطر می‌اندازند. داستان از جایی آغاز می‌شود که شخصیتی به نام Leonardo Watch به عضویت این سازمان درمی‌آید و تصمیم می‌گیرد تا با این موجودات فراطبیعی و عجیب به مبارزه بپردازد.

Noragami

یکی دیگر از بهترین انیمه‌ های شبیه به سگ های ولگرد بانگو، انیمه بسیار جذاب و دوست داشتنی شناخته شده با نام “نوراگامی” (Noragami) می‌باشد که از همان قسمت‌های اول خود، بینندگان را ترغیب به تماشای ادامه آن نیز می‌کند. خط داستانی این انیمه زیباف نه تنها پدیده‌های ماورا طبیعی را در خود جای داده است، بلکه دیالوگ‌ها و اتفاقات خنده داری را نیز به نمایش می‌گذارد که دیدن این انیمه را بسیار سرگرم کننده و لذت بخش می‌کنند. داستان این انیمه در رابطه با خدایی است که دوست دارد توسط مردم جهان شناخته شود. این خدا که در داستان با نام “یاتو” (Yato) شناخته شده است، برای به دست آوردن دستمزد اندکی، حاضر است تن به انجام هر درخواست عجیب و غریبی از طرف مردم بدهد. با پیش رفتن داستان، این خدای دوست داشتنی با یک دختر معمولی، به صورت اتفاقی، ملاقات می‌کند و پس از آن تصمیم می‌گیرند تا به کمک یکدیگر، از چالش‌های نفس گیر و هیجان انگیزی عبور کنند که بر سر راهشان قرار می‌گیرد. اینگونه، این دو کارکتر اصلی، همواره در مسیر ماجراجویی‌های خطرناکی قرار می‌گیرند.

Durarara!!

خط داستانی انیمه Durarara!!، آشفتگی و پیچیدگی‌های جرایم سازمان یافته را به دوران عصر مدرن می‌برد. قهرمان و شخصیت اصلی این داستان که “میکادو ریوگامین” (Mikado Ryugamine) نام دارد، شخصیتی آرام و متین دارد. او که اکنون به دنبال هیجان است، تصمیم می‌گیرد به “ایکبوکورو” (Ikebukuro) نقل مکان کند. نزدیک ترین دوستش که در داستان با نام “کیدا” (Kida) شناخته شده است، از تصمیم او حمایت می‌کند و با خوشحالی می‌پذیرد تا او را با منطقه آشنا کند؛ اما به او در رابطه با افراد آنجا هشدار می‌دهد تا مراقب باشد زیرا که این مطقه مملو از باندهای شرور و شخصیت‌های دردسرساز است. خط داستانی این انیمه به گونه‌ای است که ممکن است با یکبار دیدن آن، همه چیز روشن و واضح نباشد، زیرا نحوه درهم تنیدگی موضوعات داستان بسیار پیچیده است و به همین خاطر نیز، بسیاری از بینندگان، بیشتر از یک بار این انیمه زیبا را تماشا کرده‌اند. جنگ باندهای Yellow Scarves، Blue Squares و Dollars تنها بخش کوچکی از درگیری‌هایی است که در این منطقه اتفاق می‌افتند، زیرا زمانی که یاکوزای واقعی در داستان ظاهر می‌شود، پی می‌بریم که همه این اتفاقات تنها بخشی از طرح جانبی کارکتر دیگری هستند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments