تریلر گیم پلی بازی Battlefield 2042 از اپراتورهای جدید رونمایی می‌کند

۵ اپراتور در سه کلاس متفاوت

در جدیدترین تریلر گیم پلی بازی Battlefield 2042 می‌توانید یک نگاه اولیه به پنج اپراتور اصلی و قابلیت‌های آن‌ها بیندازید. هرکدام از این اپراتورها از یک ملیت هستند و در در سه کلاس متفاوت تقسیم می‌شوند.

بازی Battlefield 2042 یک عنوان با تمرکز بیشتر روی بخش چند نفره است و از همین نظر سازندگان برای آن محتوای خاصی را در نظر گرفته‌اند تا در رقابت یا سایر بازی‌ها مانند Call of Duty و Rainbow Six متفاوت باشد. برای مثال حالت بتل رویال مانند این بازی به نام Hazard Zone در واقع کمی با آنچه که در سایر عناوین این سبک مانند Fortnite و PUBG می‌بینیم فرق دارد؛ به نحوی که شما در آن باید تلاش کنید تا به همراه تیم خود به سراغ استخراج کردن داده‌ها بروید و ماموریت‌محور بازی کنید، تا اینکه یک اسلحه در دست گرفته و برای بقا دشمنان را به گلوله ببندید.

با این وجود جدای از این مورد، امروزه تقریبا هر بازی سبک چند نفره‌ای دارای شخصیت‌های خاصی است که با عنوان اپراتور شناخته می‌شوند. حال در برخی عناوین این اپراتور‌ها دارای قدرت‌ها و ویژگی‌های خاص هستند؛ مانند Rainbow Six Siege که هر شخصیت عملا ویژگی‌هایی کاملا متفاوت دارد. این روش اجازه می‌دهد تا بازیکنان میان شخصیت‌های مختلف و قابلیت‌های هرکدام، گزینه‌ای که بیشتر به سبک بازی آن‌ها می‌خورد انتخاب کرده و هماهنگ با تیم حرکت کنند. این در حالی است که در بازی Battlefield 2042 نیز چنین نظمی حاکم بوده و در آن هر اپراتور با یک ویژگی خاص، در کلاس مورد نظر خود قرار می‌گیرد.

اپراتورهای رونمایی شده در ویدیو گیم پلی بازی Battlefield 2042

در حال حاضر در بازی Battlefield 2042 سه کلاس معرفی شده که Recon، Assault و Support هستند. حال در این کلاس‌ها، اپراتورهایی وجود دارند که هرکدام دارای قابلیت‌های خاص بوده و به تیم کمک می‌کنند تا ماموریت خود را به اتمام برساند. آیا این سربازان آینده را می‌شناسید؟

اپراتور Navin Rao

نوین رائو اولین اپراتور معرفی شده در تریلر گیم پلی بازی Battlefield 2042 است که در کلاس Recon بوده و در بهم ریختن سیستم سایبری دشمنان تخصص دارد. ویژگی اصلی او Trojan Network نام داشته و با این کار وقتی که دشمنی را هک می‌کنید جای او مشخص می‌شود. حال اگر همین دشمن را بکشید، مکان سایر هم‌تیمی‌های نزدیک به او نیز حتی از پشت دیده دیوار معلوم خواهد شد تا به همین راحتی کل تیم دشمن را حذف کنید!

قابلیت دوم این اپراتور نیز هک کردن وسایلی مانند ماشین و هلی‌کوپتر داخل بازی است که آن‌ها را از کنترل خارج کرده و از طرفی اجازه می‌دهد تا بتوانید افراد سوار را با یک موشک از میان بردارید.

اپراتور Santiago Espinoza

سانتیاگو دوزر (Dozer) اسپینوزا اولین اپراتور معرفی شده در تریلر گیم پلی بازی Battlefield 2042 از دسته Assault است که با زره مخصوص خود در مقابل نارنجک و مواد منفجره مقاوم بوده و خیلی سریع میزان سلامتی او پر می‌شود. همچنین این اپراتور دارای یک سپر SOB-8 Ballistic است که می‌توانید از آن در مواقع خاص برای پیشروی در مقابل دشمنان استفاده کنید. به نحوی می‌توان گفت که این اپراتور بیشترین شباهت را به سربازان Juggernaut در سری Call of Duty: Modern Warfare دارد!

اپراتور Emma Rosier

اما ساندنس (Sundance) روزیر اپراتوری است که شاید برای افرادی که در تیم نقش زیپر برای دور زدن دشمنان و تهاجمی را بازی می‌کنند بهترین گزینه باشد. روزیر در کلاس Assault قرار داشته و قابلیت اصلی او استفاده از نوعی نارنجک به نام Smart Explosive است که به صورت خودکار به دنبال هدف رفته و خطا نمی‌زند! این نوع مواد منفجره حتی برای نابودی هلی‌کوپترها و خودروهای دشمنان نیز مناسب بوده و بهترین استفاده را برای منفجر کردن جمعی از اپراتورهای تیم حریف داخل یک ساختمان دور خواهد داشت.

همچنین ویژگی دوم این اپراتور چنان که در تریلر گیم پلی بازی Battlefield 2042 نشان داده شد، باز کردن Wingsuit از کنار لباس است که به او اجازه می‌دهد تا از ارتفاع به پایین پریده و روی هوا گلاید کند!

اپراتور Ji-Soo Paik

جی سو پیک یک اپراتور کره‌ای است که در کلاس Recon قرار داشته و با قابلیت Threat Perception می‌تواند هر دشمنی که به شما تیر می‌زند را به کلی حتی از پشت موانع هم تا چند ثانیه مشاهده کنید. حال اگر به این قابلیت راضی نیستید و پیدا کردن دشمنان کمپر خواسته اول و آخر شماست، ویژگی EMG-X Scanner می‌تواند مکان تمامی دشمنان اطراف را تا یک محدوده خاص از پشت دیوار نشان دهد تا بتوانید آن‌ها را به راحتی همراه با هم‌تیمی‌های خود به گلوله ببندید.

اپراتور Constantin Anghel

کنستانتین آنخل اپراتوری است که در واقع به شما اجازه می‌دهد تا اگر هم‌تیمی زمین خورده دارید، او را با یک شوک الکتریکی به سرعت به جریان مبارزه بازگردانید! این شخصیت در دسته Support قرار داشته و ویژگی دوم آن هم انداختن یک لوت باکس بزرگ برای برداشتن هر اسلحه‌ای در کلاس‌های متفاوت مانند Assault، SMG و Sniper Rifle است.

به هر حال این اپراتورها و قابلیت‌های آن‌ها مکانیزم گیم پلی بازی Battlefield 2042 را تا مقداری خاص می‌کنند، به نحوی کن استفاده تیمی و هماهنگ از آن‌ها، از دویدن داخل نقشه و صرفا استفاده از سلاح اصلی مهم‌تر خواهد بود. همچنین اپراتورهای بیشتری در بازی وجود دارند که در آینده معرفی خواهند شد!

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا