تماشا کنید: بخش جدید بازی Battlefield 2042 با نام Hazard Zone معرفی شد

نبردی سهمگین با چاشنی مهارت و شانس!

روز گذشته الکترونیک آرتز از بخش جدید و جذاب بازی Battlefield 2042 رونمایی کرد که به عقیده بسیاری برگرفته از بازی Escape From Tarkov است. در ادامه قصد داریم نگاهی به ویژگی‌های این بخش جدید داشته باشیم.

شرکت الکترونیک آرتز و استودیو DICE بخش جدید مورد انتظارترین بازی خود در سال جاری میلادی یعنی بازی Battlefield 2042 را با نام Hazard Zone معرفی کرده و آن را «تجربه‌ای پرتنش و با تمرکز بر کار گروهی برای بقا» خواندند.  به گفته استودیو DICE، بخش Hazard Zone در بازی Battlefield 2042 شما را به وجد آورده و بهترین تجربه سبک سندباکس را در سری بازی بتلفیلد برای شما به ارمغان می‌آورد.

شما باید در بخش Hazard Zone بازی Battlefield 2042 چکار کنید؟

شما در گروه‌های چهار نفره وارد میدان شده و باید قطعات اطلاعاتی که در نقاط مختلف میدان نبرد پراکنده شده‌اند را شناسایی کرده و به‌دست بیاورید و این درحالی‌ست که دشمنان شما نیز ماموریتی یکسان داشته و بدون شک با تیر و تفنگ در مسیر موفقیت شما ظاهر می‌شوند. راه موفقیت شما در این بخش جمع آوری همه قطعات و رساندن آن‌ها به محل تخلیه است. در این میان دشمن شما تنها نیروهای مقابل نبوده و وزش طوفانی عظیم نیز در مسیر شما اختلال ایجاد کرده و شما باید این اطلاعات مهم را پیش از دست دادن جان خود به مقصد برسانید. شما در این بخش تنها یک جان داشته و پس از شکست خوردن به میدان نبرد باز نمی‌گردید، پس هر گلوله، هر نبرد و هر تصمیم کوچک رستگاری یا شکست شما را رقم می‌زند.

نحوه چینش استراتژی و وسایل مورد نیاز

انتخاب Specialist مناسب

هر تصمیمی در Hazard Zone مهم است و اولین تصمیم و انتخاب شما، دست گذاشتن روی Specialist مناسب برای تیم و اهداف شماست. انتخاب درست Specialist و انتحاب مکمل از طرف هم تیمی‌های شما کلیدی مهم برای پیروزی در Hazard Zone است.

سلاح‌ها و تجهیزات

حتی بهترین تیم‌ها نیز به بهترین تجهیزات برای پیروز شدن نیاز دارند و Hazard Zone مانند هر نبرد دیگر از این قائده مستثنی نیست. فراهم کردن تجهیزات مناسب می تواند دومین کلید برای پیروزی یا شکست در این نبرد سهمگین باشد.

ارتقا تجهیزات تاکتیکی

توجه کردن به این بخش می‌تواند شما را در جدول برندگان به عرش برساند یا برعکس شما را زمین بزند. ارز درون بازی با نام Dark Market Credits را برای پیشرفت خود و تیم خود صرف کنید تا دست بالاتر را از حیث سلاح‌ها و تجهیزات داشته باشید و با استفاده از آن‌ها تجهیزات خود را ارتقا دهید.

ورود به میدان نبرد

حال شما تیم، نیروهای خود، سلاح‌ها و تجهیزات را انتخاب کرده‌اید و زمانش رسیده در هر ۷ نقشه معرفی شده بازی Battlefield 2042 به نبرد بروید و خود را دربرابر دیگر نیروها به چالش بکشید.

دستیابی به قطعات حاوی اطلاعات

در جای جای نقشه بازی کپسول‌هایی پراکنده شده که حاوی اطلاعاتی بسیار مهم هستند و هدف شما و تمامی تیم‌های حاضر دستیابی به اطلاعاتی یکسان است. پس سریع‌تر به سراغ کپسول‌ها رفته، مکان مورد نظر را از نیروهای دشمن پاکسازی کنید و اطلاعات را استخراج کنید. مرحله سخت رویارو شدن با دیگر نیروهاییست که مانند شما به دنبال دستیابی به این اطلاعات بوده و پیش از شما وارد مکان مورد نظر شده‌اند.

استخراج اطلاعات جمع آوری شده

دستیابی و جمع آوری اطلاعات یک روی سکه و محافظت برای مدتی نسبتا طولانی و استخراج آن‌ها در محل مورد نظر دیگر روی سکه است. طی هر نبرد ما شاهد دو منطقه کاملا تصادفی برای استخراج اطلاعات خواهیم بود و رسیدن به آن‌ها نیازمند تک تک مهارت‌های شما، برنامه ریزی استراتژیک و شاید کمی شانس است.

جوایز

از قدیم گفته شده هرچقدر بیشتر ریسک و تلاش کنید، جوایز بهتری دریافت می‌کنید و همین رویه در بخش Hazard Zone بازی Battlefield 2042 نیز رخ نمایی می‌کند. میزان XP و Dark Market Credits که به شما تعلق می‌گیرد، به‌طور کامل بسته به میزان اطلاعات جمع آوری شده توسط شماست و جمع آوری Dark Market Credits بیشتر یعنی پیروزی در نبردهای پیش‌رو برای شما آسان‌تر خواهد بود.

دیگر ویژگی‌های بخش Hazard Zone در بازی Battlefield 2042

Uplinkها

تیم شما در میدان نبرد به لطف لپتاپ‌های پراکنده در نقشه بازی پیشرفت می‌کند که Uplink نام دارند و شما می‌توانید در هر لحظه با استفاده از آن‌ها درخواست پشتیبانی کرده و اوضاع خود را بهتر از دیگران کنید. در زمان انتشار این بخش ما شاهد سه Uplink مختلف خواهیم بود که شامل نیروی پشتیبانی (Reinforcement)، وسیله نقلیه و سگ‌ها رباتیک Ranger می‌شوند.

Uplink نیروی پشتیبانی

یکی از Uplinkهای خاص بازی می‌تواند نیروی از بازی حذف شده را به میدان نبرد بازگرداند. از Uplink پشتیبانی در هر زمانی که استفاده کنید، یار کشته شده شما با استفاده از چتر نجات به زمین بازی بازمی‌گردد.

بازی Battlefield 2042 در تاریخ ۱۹ نوامبر، برابر با ۲۸ آبان ماه سال جاری برای کنسول‌های نسل نهمی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس، کنسول‌های نسل هشتمی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و همینطور در رایانه‌های شخصی از طریق شبکه استیم، فروشگاه اپیک گیمز و اوریجین منتشر خواهد شد. شما بخش Hazard Zone را چگونه می‌بینید؟ این بخش می‌تواند به موفقیت برسد یا باید منتظر شکستی دیگر مانند Firestorm در بازی Battlefield V باشیم؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا