تاریخ سازی‌های فیلم باربی ادامه دارد

ثبت رکوردی جدید

میزان فروش فیلم باربی

استودیو برادران وارنر با انتشار یک بیانیه رسمی اعلام کرد میزان فروش فیلم باربی (Barbie) از مرز یک میلیارد دلار عبور کرده است.

استودیوهای نشر معمولاً از اکران همزمان دو فیلم مورد انتظار خودداری می‌کنند؛ چون این کار جز تبدیل شدن یکی از فیلم‌ها به شکست تجاری نتیجه‌ای ندارد. پس از اینکه مشخص شد Barbie و Oppenheimer در یک روز به سینماهای آمریکا می‌آیند، پیش بینی شد اقتباس سینمایی باربی به فروش بالایی دست یافته و اثر جدید کریستوفر نولان (Christopher Nolan) با ثبت رقم نه چندانی بالایی به اکران خود خاتمه دهد. بخصوص اینکه فیلم بیوگرافی جولیوس رابرت اوپنهایمر (Julius Robert Oppenheimer) برای افراد بالای ۱۷ سال مناسب است.

همزمان بودن اکران فیلم‌های باربی و اوپنهایمر به رقابت میان کاربران فضای مجازی منجر شد. گروهی از کاربران، باربی را تبلیغ کرده و گروهی دیگر، اوپنهایمر را انتخاب آخرهفته‌شان می‌دانستند. در این بین، گروه سومی وجود داشت که بقیه را به تماشای هر دو فیلم تشویق می‌کرد. تولید میم‌های مختلف توسط این گروه‌ها بقدری زیاد شد که پدیده‌ای به نام «باربنهایمر» شکل گرفت؛ پدیده‌ای که تقریباً تمام شبکه‌های اجتماعی را فرا گرفت و از قضا باعث شد فیلم‌های وارنر و یونیورسال پیکچرز هر دو عملکرد بسیار خوبی در باکس آفیس داشته باشند.

استودیو وارنر با انتشار یک بیانیه رسمی از ادامه‌دار بودن تاریخ سازی‌های محصول جدیدش خبر داد. طبق متن، میزان فروش فیلم باربی با گذشت تنها سه هفته از آغاز اکران از مرز یک میلیارد دلار عبور کرده که یک رکورد جدید محسوب می‌شود. این اثر کمدی و فانتزی حالا اولین فیلم کارگردانی شده توسط یک زن است که به چنین رکوردی در باکس آفیس جهانی دست می‌یابد. در صورتی که نمی‌دانید، گرتا گرویگ (Greta Gerwig) این اثر را جلوی دوربین برد. در ضمن، فروش داخلی Barbie در حدود ۴۵۹ میلیون دلار و فروش بین المللی‌اش هم در حدود ۵۷۲ میلیون دلار است.

دو فیلم جدید Meg 2: The Trench و Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem هفته گذشته برای نخستین بار روی پرده نقره‌ای رفتند. طبق پیش بینی‌های اولیه، این دو فیلم هم عملکرد خوبی را ثبت رسانده‌اند. نکته جالب اینجاست که مگ 2 برخلاف انیمیشن جدید لاک پشت‌های نینجا به هیچ وجه بازخوردهای خوبی را از سوی کارشناسان دریافت نکرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا