روند ساخت Meg 2: The Trench چگونه پیش می‌رود؟

تاریخ اکران همچنان مشخص نیست

روند ساخت Meg 2: The Trench چگونه پیش می‌رود؟ سورنا رضایی ۰ ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ سینمای جهان
روند ساخت Meg 2: The Trench

جیسون استاتهام بازیگر و تهیه‌کننده بریتانیایی در مصاحبه اخیر خود با Collider اطلاعات تازه‌ای را از روند ساخت Meg 2: The Trench به اشتراک گذاشت.

هالیوود پیکچرز یکی از زیرمجموعه‌های والت دیزنی است. این شرکت در سال ۱۹۹۶ میلادی امتیاز ساخت اقتباس Meg: A Novel of Deep Terror را به دست آورد. دو فیلمنامه مختلف بر اساس رمان نوشته شد اما هیچ کدام نتوانست نظر مثبت مدیران را جلب کند. در پی این اتفاقات، تصمیم گرفته شد ساخت فیلم مزبور به صورت کامل متنفی شود. با گذشت نزدیک به ۷ سال، نیو لاین سینما امتیاز ساخت را خریداری کرد. استودیو مزبور بودجه ۷۵ میلیون دلاری را برای فیلم در نظر گرفت و قصد داشت آن را در تابستان ۲۰۰۶ اکران کند که با مشکلات مالی مواجه شد. در نتیجه، ساختش را لغو کرد.

وارنر در سال ۲۰۱۵ میلادی امتیاز ساخت را در به دست آورد. استودیو مزبور با همکاری جان ترتل‌تاب (Jon Turteltaub) رمان Meg: A Novel of Deep Terror را به فیلم سینمایی تبدیل کرد و تحت عنوان The Meg (کوتاه شده کلمه Megalodon) روی پرده نقره‌ای برد. اگرچه نقدها متوسط بودند، فیلم مزبور توانست در مقابل بودجه ۱۷۸ میلیون دلاری خود بیش از ۵۳۰ میلیون دلار فروخته و مدیران را به ساخت قسمت دوم متقاعد کند. از نام‌های شاخصی که جلوی دوربین رفتند می‌توان به جیسون استاتهام (Jason Statham) و روبی رز (Ruby Rose) اشاره کرد.

جیسون استاتهام چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Collider انجام داد. حین گفتگو بحث به سمت روند ساخت Meg 2: The Trench کشیده شد و بازیگر بریتانیایی هم جزئیات تازه‌ای را به اشتراک گذاشت. استاتهام فاش کرد استودیو قصد دارد فیلمبرداری قسمت دوم را در ژانویه سال ۲۰۲۲ میلادی (مصادف با ۱۱ دی الی ۱۱ بهمن سال ۱۴۰۰) آغاز کند. او همچنین گفت کسب اطمینان از کیفیت بالای فیلمنامه باعث چنین تاثیر طولانی مدتی در روند ساخت شده است. در ادامه می‌توایند جملات را مطالعه کنید:

مدت زیادی از قسمت اول می‌گذرد و برای حضور دوباره جلوی دوربین هیجان‌زده هستم. تمام این مدت منتظر بودیم تا فیلمنامه مناسبی آماده شده و فرد قابل‌اطمینانی هم برای نشستن روی صندلی کارگردانی انتخاب شود. حالا همه چیز آماده است.

بن ویتلی (Ben Wheatley) کارگردان عالی‌ای است. عاشق آثارش هستم و فکر ‌می‌کنم فیلمساز نابغه‌ای است.

جان هوبر (Jon Hoeber) اریچ هوبر (Erich Hoeber) که در ساخت قسمت اول مشارکت داشته‌اند، وظیفه بازنویسی فیلمنامه‌ای که دن جورجاریس (Dean Georgaris) برای Meg 2: The Trench نوشته را بر عهده دارند. استیو آلتن (Steve Alten) نویسنده Meg: A Novel of Deep Terror است. او در تیم تولید The Trench هم حضور دارد. آلتن در یکی از مصاحبه‌ها گفت قسمت دوم تُن تاریک‌تری داشته و رده‌بندی سنی فیلم هم R (نامناسب برای افراد زیر ۱۷ سال) خواهد بود. قسمت اول با رده‌بندی PG-13 اکران شده بود که اعتراض طرفداران را به همراه داشت.

تاریخ اکران Meg 2: The Trench فعلا مشخص نیست اما می‌توان انتظار داشت اواخر سال ۲۰۲۲ روی پرده نقره‌ای بیاید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا