برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

در کمیک جدید مارول ثور اظهار می‌کند که مرد عنکبوتی چندان هم شجاع نیست!

متاسفانه ثور بسیار رک و صادق است

در کمیک جدید مارول ثور اظهار می‌کند که مرد عنکبوتی چندان هم شجاع نیست! ۰ ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ مارول کپی لینک
کمیک جدید مارول - ثور - مرد عنکبوتی

در کمیک جدید مارول که با عنوان Avengers: Mech Strike منتشر شده، می‌بینیم که ثور بالاخره نظر خود را درباره مرد عنکبوتی یا همان اسپایدرمن معروف اعلام کرده و فکر می‌کند که او چندان هم شجاع نیست!

امروزه دنیای سینمایی مارول به شدت کاربران و حتی طرفداران کتاب‌های کمیک را تحت تاثیر قرار داده، تا حدی که سازندگان حتی خود یک خط داستانی نسبتا متفاوت را در این جهان بیان کرده و تنها از برخی جزئیات کمیک بوکی برای پر کردن داستان استفاده می‌کنند. با این وجود، هنوز هم پس از گذشت نیم قرن همچنان کتاب‌های کمیک مارول عرضه می‌شوند و همان شخصیت‌های همیشگی در داستان‌های متفاوت حضور دارند تا طرفداران خاص آن از خواندن این روایت‌های جدید لذت ببرند.

حال در سال جاری، یک سری کمیک جدید با نام Avengers: Mech Strike منتشر شده که توسط جد مکی (Jed MacKay) نوشته و طراحی آن به دست کارلوس مگنو (Carlos Magno) انجام شده است. این سری کمیک، داستانی بسیار جالب را از بازگشت دوباره و چندباره کانگ فاتح بیان می‌کند که ظاهرا قصد ندارد تا دست از سر انتقام‌جویان بردارد. به نحوی که اینبار، او سعی کرده تا دوباره به زمین حمله کند و کنترل آن را در جهان‌های موازی و مختلف به دست بگیرد. بدین ترتیب او با ارتش خود به زمین حمله می‌کند و موفق می‌شود تا پس از کشتن بلک پنتر، به کوه اونجرز یا همان Avengers Mountain دست پیدا کرده و به مرکز اصلی آن که توسط تکنولوژی سلستیال‌ها هدایت می‌شود برسد. سپس با رسیدن به این بخش، او سعی می‌کند تا کنترل آن را به دست گرفته و نسخه عجیب و خاصی از هرکدام از انتقام‌جویان را جمع‌آوری کرده و در مقابل تیم اصلی اونجرز قرار دهد. کاری که در آن نیز با موفقیت عمل کرده و نهایتا منجر می‌شود تا ثور با یک اسپایدرمن فوق‌العاده زشت و بزرگ مبارزه کند.

حال در قسمت پنجم این کمیک و در بین این مبارزه، او متوجه می‌شود که این نسخه از مرد عنکبوتی دارای نیرو بیشتری بوده و از طرفی حملات سنگین‌تری را انجام می‌دهد. به همین دلیل، او خطاب به خود اسپایدرمن می‌گوید که «ظاهرا این اسپایدرمن شجاعت بیشتری دارد».

نظر ثور در کمیک جدید مارول اصلا درست نیست!

جمله کنایه‌آمیز ثور در واقع باعث می‌شود تا پیتر پارکر کمی تعجب کرده و عصبانی شود. اما اگر با شخصیت ثور آشنایی داشته باشید، قاعدتا می‌دانید که او یکی از خدایان فوق‌العاده شوخ‌طبع و خنده‌داری است که به گفتن چنین کنایه‌هایی علاقه دارد. این مورد حتی در دنیای سینمایی مارول نیز به بهترین شکل ممکن توسط کریس همسورث (Chris Hemsworth) به حرفه بازیگری کشانده و در فیلم‌های مختلف می‌بینیم که او چطور دیگر یاران و دشمنان خود را مورد تمسخر قرار می‌دهد؛ مانند زمانی که در فیلم Avengers: Endgame، می‌بینیم که وقتی پس از یک صحنه با شکوه، کاپیتان آمریکا موفق می‌شود تا چکش معروف میولنیر (Mjolnir) را بردارد، در حین مبارزه بزرگ با ارتش ثانوس، ثور به او می‌گوید که چکش کوچک را برای خود برداشته و تبر بزرگ‌تر را به او بدهد.

در این کمیک جدید مارول نیز هدف ثور دقیقا چنین چیزی است و در واقع او قصد توهین کردن به مرد عنکبوتی را ندارد. به هر حال همه طرفداران می‌دانند که اسپایدرمن تا چه حد در داستان‌های مختلف کمیک یا حتی روی پرده سینما به مردم کمک کرده و چقدر حاضر است تا خود را برای نجات مردم فدا کند. لحظه‌ای را به خاطر بیاورید که در سه‌گانه قدیمی فیلم‌های اسپایدرمن، او چطور جان خود را در میان گذاشت تا مردم داخل یک قطار را نجات دهد. به همین منظور، می‌توان برداشت کرد که این کنایه ثور، در واقع نوعی تشویق برای پیتر پارکر بوده تا بداند که چقدر در مبارزه با دشمنان خود دل و جرأت دارد!

در آخر نیز لازم به ذکر است که طبق کلیشه نسبتا همیشگی برخی داستان‌های مربوط به شخصیت کانگ فاتح، او یکبار دیگر به زمین حمله کرده و در نهایت شکست می‌خورد. به هر حال میلیون‌ها نسخه از کانگ‌های مختلف وجود دارد که همگی قصد گرفتن زمین را داشته و به عبارتی همه آن‌ها در انجام این کار تا حدودی موفق و سپس شکست می‌خورند. اما اینکه کانگ در دنیای سینمایی مارول چطور عمل می‌کند، هنوز مشخص نیست؛ درست به مانند زمانی که همه فکر می‌کردند که انتقام‌جویان در Infinity War ثانوس را شکست می‌دهند، اما در نهایت دیدیم که نصف جمعیت کل جهان پاک شدند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments