اکران فیلم Avengers: Endgame سود بسیار هنگفتی را برای دیزنی به همراه داشته است

افزایش ۷۸ درصد سود Endgame در مقایسه با Infinity War

اکران فیلم Avengers: Endgame

اگر گزارش منتشر شده در فضای مجازی صحیح باشد، شرکت دیزنی از اکران فیلم Avengers: Endgame سود بسیار هنگفتی را به‌دست آورده است.

فیلم Avengers: Endgame مدت‌ها قبل از اینکه نقدهای آن در دسترس عموم قرار بگیرد یا حتی کمپین تبلیغاتی‌اش آغاز شود، به دو دلیل یکی از مورد انتظارترین آثار سال ۲۰۱۹ میلادی بود: دلیل اول، پایان‌بندی شوکه‌کننده‌ی Avengers: Infinity War بود که در مخاطبان حس تعلیق ایجاد کرد تا برای قسمت بعدی لحظه‌شماری کنند؛ دلیل دوم و پایانی هم این بود که جدیدترین ساخته‌ی برادران روسو (Ruosso Brothers) حکم یک پایان‌بندی را برای فاز سوم دنیای سینمایی و همچنین تعدادی از شخصیت‌های دوست‌داشتی داشت.

با در نظر گرفتن این موارد، کاملا منطقی بود که Avengers: Endgame بتواند در مدت زمان اکران خود عملکرد خیره‌کننده‌ای را به ثبت برساند. قسمت چهارم انتقامجویان کار خود را با ثبت رکوردی تازه در پیش‌فروش بلیت‌های سینما آغاز کرد و Star Wars: The Force Awakens را به رتبه‌ی دوم این لیست فرستاد. پس از آن نوبت به فروش جهانی رسید. در حالی که تنها دو هفته از آغاز اکران Endgame می‌گذشت، این فیلم موفق شد بیش از ۲ میلیارد دلار در کشورهای جهان بفروشد. هر چند این فروش بی‌نظیر در ادامه‌ی کار روند نزولی به خود گرفت و موفق نشد رکورد Avatar را بشکند. مدیران دیزنی که شدیدا به دنبال رتبه‌ی نخست پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما بودند، محصول تازه‌ی خود را بار دیگر روی پرده‌ی نقره‌ای بردند؛ تصمیمی که آن‌ها را به خواسته‌شان رساند.

حال و با گذشت دقیقا یک سال از اکران فیلم Avengers: Endgame، وب سایت Deadline گزارشی منتشر کرده که به سود بسیار هنگفت دیزنی از اکران چهارمین فیلم انتقامجویان اشاره دارد. طبق این مطلب، ۸۹۰ میلیون دلار از ۲ میلیارد و ۷۸۹ میلیون دلاری که Endgame در مدت زمان اکران خود فروخت، سود خالص بوده است. این رقم در مقایسه با Avengers: Infinity War در حدود ۷۸ درصد افزایش داشته است. نوزدهمین فیلم دنیای سینمایی مارول به فروشی معادل ۲ میلیارد و ۴۸ میلیون دلار دست یافته بود که ۵۰۰ میلیون دلار آن سود خالص بوده است. همان‌طور که پیش از این اشاره شد، Endgame در حال حاضر پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما است اما احتمال می‌رود Avatar 2 به فروش بالاتری دست پیدا کند. جیمز کامرون (James Cameron) خالق فرنچایز آواتار اطمینان بسیاری نسبت به این اتفاق دارد.

استودیوی مارول در جریان کامیک کان سال ۲۰۱۹ میلادی از برنامه‌ی خود برای فاز چهارم دنیای سینمایی پرده برداشت. با توجه به اطلاعات موجود، در جریان این فاز نه تنها تعدادی از شخصیت‌های قدیمی بازمی‌گردند، بلکه شاهد معرفی شخصیت‌های جدیدی از جمله اترنال‌ها و شانگ-چی خواهیم بود. مهم‌ترین نکته‌ی پنل مارول در کامیک کان سال گذشته، رونمایی از اولین سریال‌های ابرقهرمانی دیزنی پلاس بود. این محصولات برخلاف آثاری که در گذشته منتشر شده بودند، از لحاظ داستانی ارتباط نزدیکی با فیلم‌های سینمایی خواهند داشت.

دنیای سینمایی مارول قرار بود با اکران Black Widow از اوایل اردیبهشت وارد فاز چهارم شود اما این اتفاق به دلیل بحران جهانی کرونا به تعویق افتاد. فیلم اختصاصی بلک ویدو از تاریخ ۱۶ آبان ۱۳۹۹ (مصادف با ۶ نوامبر ۲۰۲۰ میلادی) روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا