انتقام جویان 5 و 6 بالاخره صحنه حذف شده فیلم مرد آهنی را نشان خواهند داد

صحنه پس از تیتراژی که می‌توانست MCU را تغییر بدهد!

انتقام جویان 5 و 6 بالاخره صحنه حذف شده فیلم مرد آهنی را نشان خواهند داد پارسا خلیلی ۶ ۲۷ مهر ۱۴۰۲ مارول
انتقام جویان 5 و 6

پانزده سال پیش مارول صحنه پس از تیتراژی را حذف کرد که می‌توانست جهتی متفاوت به دنیای سینمایی مارول بدهد. حالا انتقام جویان 5 و 6 این فرصت را دارند تا صحبت‌های نیک فیوری در آن صحنه را به واقعیت تبدیل کنند.

زمانیکه مرد آهنی در سال ۲۰۰۸ اکران شد، استودیو مارول از قبل برنامه‌هایی برای روایت داستان‌های بیشتر و خلق دنیایی سینمایی را داشت که با گردهمایی انتقام ‌جویان در فیلم The Avengers شروع شد. همانطور که می‌دانید در صحنه پس از تیتراژ فیلم مرد آهنی، نیک فیوری برای اولین بار به دیدار تونی استارک می‌رود تا درباره ایده انتقام جویان با او صحبت کند. او می‌گوید: “آقای استارک، شما بخشی از یک جهان بزرگتر شده‌اید اما هنوز ازش بی‌خبرید.”

این جمله فیوری در واقع یک اشاره هوشمندانه به مخاطبان درمورد برنامه‌ریزی مارول در آن زمان بود. با این حال استودیو مارول نمی‌توانست هر شخصیتی که می‌خواهد را از دنیای کمیک انتخاب کند، زیرا فاکس و سونی حق امتیاز بسیاری از شخصیت‌های بزرگ و نمادین مثل مردان ایکس و اسپایدرمن را در اختیار داشتند. به‌همین خاطر آنها باید مراقب تک تک حرکات خود می‌بودند، چون هرگونه اشاره به شخصیتی که حق امتیازش را نداشتند، می‌توانست انتظارات بالایی برای مخاطبان ایجاد کند. در صحنه پس از تیتراژ حذف شده، فیوری درباره شخصیت‌هایی حرف می‌زد که مارول حق استفاده از آنها را نداشت، به‌همین خاطر در پروسه فیلمبرداری مجدد حذف و با صحنه دیگری جایگزین شد.

اگر نمی‌دانید، فیوری در صحنه حذف شده به هالک، اسپایدرمن و حتی مردان ایکس اشاره می‌کند. او به تونی می‌گوید: “انگار که تششعات گاما، نیش عنکبوت رادیواکتیو و انواع و اقسام جهش‌یافته‌ها کافی نیست، حالا باید با یک دلقک لوس و مغرور که خوب با دیگران بازی نمی‌کند و می‌خواهد همه اسباب بازی‌هایش را برای خودش نگه دارد هم سروکله بزنم.” اگر استودیو مارول این صحنه را حذف نمی‌کرد، دنیای سینمایی مارول خیلی زود از بین می‌رفت، زیرا به‌خاطر مسائل مالی و حقوقی، هیچکدام از شخصیت‌های نام برده شده توسط فیوری نمی‌توانستند در فیلم‌های بعدی حضور پیدا کنند. اکنون که مارول حق امتیاز تمامی شخصیت‌های خود را بدست آورده (به‌جز اسپایدرمن)، می‌تواند با انتقام جویان 5 و 6، صحنه حذف شده فیلم مرد آهنی را احیا و صحبت‌های فیوری را به واقعیت تبدیل کند.

در حال حاضر فیلم‌های به‌شدت مورد انتظار Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars به‌ترتیب برای اکران در تاریخ ۱ می سال ۲۰۲۶ (۱۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۵) و ۷ می سال ۲۰۲۷ (۱۷ اردیبهشت سال ۱۴۰۶) برنامه‌ریزی شده‌اند.

4.7 10 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا