روند ساخت سریال Assassin’s Creed باز هم با مشکل مواجه شد

نویسنده داستان کناره‌گیری کرد

پروژه ساخت سریال Assassin's Creed

شبکه نتفلیکس (Netflix) ساخت سریال Assassin’s Creed را از سال ۲۰۲۰ شروع کرده بود، اما به نظر می‌رسد که باز هم یک مانع بزرگ سد راه آن شده است.

ساخت سریال‌ها و فیلم‌های اقتباسی از دنیای بازی‌های ویدیویی، موردی است که این روزها بسیار بیشتر از قبل توسط سازندگان انجام می‌شود. به هر حال این کار سختی‌هایی را دارد که ساخت یک اثر معمولی سینمایی یا تلویزیونی ندارد و آن هم راضی نگه داشتن افرادی خواهد بود که آن را با نسخه بازی مقایسه می‌کنند. بیننده خود از قبل یک داستان خوب را از جهان بازی دیده و دنبال کرده، حال نسخه سینمایی را تماشا کرده و آن را در رقابت با گیم قرار می‌دهد؛ قطعا نسخه بازی در اکثر مواقع برنده خواهد شد!

به هر حال کپی بودن برخی از المان‌های داستان گیم به سینما یا تلویزیون، بخش جدایی‌ناپذیری از این پروسه است،‌ اما نکته قابل توجه اینجاست که باز هم سازندگان به کار خود ادامه می‌دهند و سعی می‌کنند تا اثری خلق کنند که حجت را بر طرفداران تمام کند و در حد داستان گیم، یا حتی بهتر باشد. درست مثل کاری که یوبیسافت (Ubisoft) در سال ۲۰۱۶ انجام داد؛ فیلم سینمایی Assassin’s Creed نتوانست نمره‌ای بیشتر از ۱۸ از ۱۰۰ را از Rotten Tomatoes بگیرد و چندان هم توسط طرفداران مورد استقبال قرار نگرفت. این در حالی است که آن‌ها در سال ۲۰۲۰ اعلام کردند که قصد دارند تا با همکاری نتفلیکس،‌ یک سریال از سری Assassin’s Creed را بسازند.

ابتدا مدتی پس از اعلام این خبر، چند نفر از اعضای سازنده این سریال جدا شدند و سپس مشخص شد که پروسه آن اصلا هیچ فرد خاصی را برای هدایت پروژه ندارد. این موضوع و هرج و مرج در روند ساخت، بدون شک کار را برای خلق اثری جذاب سخت‌تر خواهد کرد، اما جالب‌تر از آن این است که فیلمنامه نویس این اثر، یعنی جب استوارت (Jeb Stuart)‌ نیز پروژه ساخت سریال Assassin’s Creed کناره‌گیری کرد تا راه آن حتی دشوارتر شود.

به گفته استوارت، این تصمیم به این دلیل بوده که سازندگان مقر اصلی ساخت سریال را از لس آنجلس به لندن برده‌اند. نویسنده داستان سریال Assassin’s Creed اعلام کرده که حال تیم بعدی که روی این پروژه کار می‌کنند، کمتر می‌توانند خلاقیت به خرج بدهند و باید ایده‌های او را دنبال کنند؛ موردی که باعث می‌شود تا داستان حالت چند رنگی بگیرد و منسجم نباشد. فیلمنامه نویس این اثر هنگام نوشتن روایت خاص آن، تنها داستان را نقطه مشخصی به پیش برده و ادامه کار را بر عهده نویسندگان تیم لندن گذاشته است. این یعنی از همین ابتدای کار، تیم منسجم کار نکرده و احتمالا یا داستان از نو نوشته می‌شود، یا باید شاهد یک روایت با چند صدا باشیم.

شرکت نتفلیکس طی سالیان گذشته موفق شده بود تا اثر اقتباسی Arcane را منتشر کند که جایزه بهترین اثر اقتباسی از بازی‌های ویدیویی را هم برنده شد. با این وجود، سایر شبکه‌های استریم هم وارد این رقابت شده‌اند؛ برای مثال، سال گذشته شاهد پخش فیلم Mortal Kombat از HBO Max و همچنین سریال The Last of Us طی سال جاری خواهیم بود. این زمینه رقابتی، قطعا میدانی است که نتفلیکس آن را برای جذب طرفداران دنیای ویدیوگیم از دست نخواهد داد و به احتمال بسیار زیاد، طی سال ۲۰۲۳ شاهد اطلاعات بیشتری درباره سریال مورد انتظار Assassin’s Creed خواهیم بود.

4 6 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا