#مهسا_امینی

تماشا کنید: معرفی بازی Arma Reforger رسمی شد!

جدیدترین نسخه از شبیه ساز عملیات نظامی Arma معرفی شد

تماشا کنید: معرفی بازی Arma Reforger رسمی شد! نیما خدارحمی ۰ ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ تریلر بازی

استودیو بازی سازی بوهمیا اینتراکتیو (Bohemia Interactive)‌ پس از سال‌ها معرفی بازی Arma Reforger را به همراه سورپرایزهایی ویژه انجام داد که بدون شک این بازی را بیش از پیش در میان کاربران محبوب خواهد کرد.

استودیو بوهمیا اینتراکتیو واقع در کشور جمهوری چک، سال‌ها است که به توسعه سری بازی Arma مشغول است. نسخه سوم این سری بازی شبیه ساز عملیات نظامی این روزها بسیار در شبکه استیم محبوب بوده و کاربران زیادی را به طور روزانه در سرورهای خود دارد. روز گذشته این استودیو به معرفی نسخه جدید سری بازی آرما با نام Arma Reforger پرداخت و سورپرازهای ویژه‌ای برای کاربران داشت. اولین سورپرایز آن‌ها این بود که نسخه ارلی اکسس بازی Arma Reforger از همین لحظه در دسترس کاربران قرار گرفته است.

دومین سورپرایز ویژه آن‌ها، انتشار بازی Arma Reforger به طور انحصاری برای ایکس باکس سریز ایکس/سریز اس در کنار انتشار در شبکه استیم است. بازی Arma Reforger اولین نسخه از سری بازی آرما است که برای کنسول به انتشار می‌رسد. ما شاهد انتشار این بازی برای کنسول‌های پلی استیشن نخواهیم بود!

اگر تا به حال سری بازی Arma را تجربه نکرده‌اید، بد نیست بدانید این بازی به شباهت بسیار بالا با دنیای واقعی ما شهرت داشته و فیزیک کلی بازی، نحوه استفاده از مهمات و البته برقرای ارتباط میان کاربران درون بازی به حقیقی‌ترین شکل ممکن طراحی و توسعه یافته‌اند و بازی Arma Reforger نیز از این قائده مستثنی نیست.

بد نیست بدانید تجربه این سری بازی بدون یاد گیری تمام مکانیسم‌ها برای افراد تازه وارد سخت و طاقت فرسا است، با این حال ما به شما اطمینان می‌دهیم که اگر این بازی را به بهترین نحو یاد بگیرید، دل کندن از این بازی برای شما بسیار سخت خواهد بود و به عبارت دیگر تجربه‌ای جدید از دنیای بازی‌های ویدیویی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

بازی جدید استودیو بوهمیا اینتراکتیو یعنی Arma Reforger شاید همان بازی Arma 4 که کاربران منتظرش بودند نباشد، با این حال این بازی نیز مانند نسخه‌های پیشین حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. دنیای بازی Arma Reforger‌ در دوران جنگ سرد، در جزیره‌ای به وسعت ۵۱ کیلومتر مربع با نام اورون (Everon) رخ داده و برای ما قصه رویارویی نیروهای آمریکایی با نیروهای شوروی سابق را تعریف می‌کند. جزیره اورون در حقیقت همان جزیره‌ای است که اولین نسخه سری بازی Operation Flashpoint در آن رخ داد. ناگفته نماند در ابتدا سری بازی Arma با نام Operation Flashpoint شناخته می‌شد که پس از رویارویی با برخی مشکلات حقوقی به Arma تغییر یافت.

چرا بازی Arma Reforger با نام Arma 4 منتشر نشد؟

به گفته استودیو بوهمیا اینتراکتیو، بازی Arma Reforger اولین قدم مهم به سوی بازی Arma 4 است که بیش از گذشته خلاقانه، متفاوت و با قابلیت نصب مد خواهد بود. بازی Arma Reforger در حقیقت نگاهی کوتاه به بازی Arma 4 است.

اگر از طرفداران بازی‌های شبیه ساز عملیات نظامی و به طور کلی بازی‌های شوتر هستید، باید این بازی را حداقل یک مرتبه تجربه کنید. سری بازی Arma شاید مثل بازی‌های Call of Duty یا Battlefield بر سر زبان‌ها نباشد، اما سال‌ها است که جایی مخصوص به خود در قلب گیمرها و به خصوص عاشقان سبک شوتر دارد و ما امیدواریم این بازی بتواند بیش از پیش موفق باشد.

بازی Arma Reforger از آنجایی که نقشه‌ای کوچک‌تر نسبت به نسخه پیشین داشته و در فضای جنگ سرد رخ می‌دهد، می‌تواند شروعی عالی برای کسانی باشد که تا بحال این سری بازی را تجربه نکرده‌اند. در کنار آن، انتشار برای کنسول‌های ایکس باکس سریز ایکس/سریز اس می‌تواند این بازی را بیش از پیش محبوب کند.

در سوی دیگر، ما باور داریم تیم بوهمیا از دو نسخه پیشین سری بازی آرما که مملو از مشکلات فنی بودند درس‌های بسیاری گرفته و قصد دارد پیش از عرضه نسخه‌ای جامع چون بازی Arma 4، تمرکز خود را روی اسپین آفی چون Arma Reforger بگذارد. نظر شما چیست؟ آیا پیش‌تر به تجربه سری بازی آرما پرداخته‌اید؟ فکر می‌کنید بازی Arma Reforger می‌تواند به محبوبیت نسخه‌های پیشین برسد؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا