فصل سوم Call of Duty: Warzone Pacific - وارزون

هرآنچه که درباره فصل سوم Call of Duty: Warzone Pacific باید بدانید

فصلی جدید با عنوانی تازه

فصل سوم Call of Duty: Warzone Pacific – وارزون با عنوان Classified Arms به زودی شروع خواهد شد و به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا هرآنچه لازم است درباره آن بدانید را در اختیار شما قرار دهیم.

بیش از دو سال از انتشار بازی Call of Duty: Warzone می‌گذرد؛ شاهکاری که استودیو اینفیتی وارد (Infinity Ward) پس از تست حالت Blackout در عنوان Black Ops 4 به بازیکنان و طرفداران سری کالاف دیوتی تحویل داد تا ساعت‌ها با دوستان خود در آن خوش باشند و به رقابت‌هایی نفس‌گیر در قالب حالت بتل رویال مشغول شوند. این بازی در واقع به عنوان یک بازی جداگانه در اختیار بازیکنان قرار گرفت تا در کنار ریبوت Call of Duty: Modern Warfare آن را تجربه کرده و حتی رویدادهای داستانی را همراه با آن دنبال کنند.

با این وجود طولی نکشید تا در دوران پاندمی ویروس کرونا و دقیقا همان زمانی که افراد بیشتر از همیشه تشنه محتوای گیمینگ بودند، Warzone به یکی از بهترین‌هایی تبدیل شود که مجموع تعداد بازیکنان آن از مرز ۱۰۰ میلیون نفر عبور می‌کند. اما پایان دوره Modern Warfare به معنی آخر راه وارزون نبود، بلکه سازندگان اعلام کردند که این عنوان قرار است تا سال‌ها در کنار عناوین اصلی سری Call of Duty باقی بماند و راوی کل داستان‌های آن باشد.

هنگام عرضه بازی Call of Duty: Black Ops Cold War نیز دقیقا همین اتفاق افتاد و شاهد اضافه شدن سلاح‌ها و خط داستانی جدید در نقشه وردانسک (Verdansk) بودیم. این در حالی بود که پس از گذشت مدتی این نقشه خود نیز دستخوش برخی تغییرات شد و در نهایت همه چیز آن به حالت دهه ۷۰-۸۰ میلادی درآمد تا زمان برای روایت داستان Black Ops به عقب برده شود. با این وجود، طولی نکشید تا در پس لذتی که کاربران از این محتوا می‌بردند، بالاخره عنوان Call of Duty: Vanguard با زمینه جنگ جهانی دوم معرفی شد و در یک صحنه پایانی تیتراژ نقشه وردانسک، میسن (Mason)، وودز (Woods) و هادسن (Hudson) با فردی به نام بوتچر (Butcher) آشنا شدند؛ کسی که تسک فورس ونگارد را پایه‌گذاری کرده بود و به آن‌ها درباره روایت‌های بعد از جنگ در جزیره‌ای به نام کالدرا (Caldera) می‌گفت.

به همین ترتیب بود که وارزون مدتی پس از عرضه Call of Duty: Vanguard به Warzone Pacific تغییر نام داد و فصل‌های آن نیز از نو شروع شدند. اما شروع این نقشه جدید با مشکلات فنی فراوانی همراه بود که در نهایت با همراهی چیترهای عزیز و گرامی به اوج افتضاح رسید تا کاربران حتی ترجیح بدهند تا هر بازی دیگری را به جز Warzone روی سیستم خود اجرا کنند! این در حالی است که وضعیت کلی بازی طی هفته‌های اخیر بهتر شده و حال انتظار می‌رود تا فصل سوم Call of Duty : Warzone Pacific همه چیز را تغییر دهد.

آپدیت – گودزیلا و کونگ در کالاف دیوتی!

اخیرا یک تیزر کوتاه از بازی Call of Duty: Warzone Pacific منتشر شده است که در آن می‌توانید شاهد اتفاقات بسیار عجیبی در سطح جزیره کالدرا باشید!

چنان که در تیزر بالا می‌بینید، ظاهرا همان اتفاقی بزرگی که درباره آن طی تیزر قبلی اطلاعات بسیاری داده شده بود بالاخره به واقعیت پیوسته و کینگ کونگ (King Kong) به همراه گودزیلا (Godzilla) به جزیره کالدرا آمده‌اند. این اتفاق باعث شده تا سطح جزیره به زمین مبارزه این دو موجود بزرگ تبدیل شود،‌ در حالی که ظاهرا اتفاقات آن با داستان بازی دنبال خواهد شد.

در این تیزر اعلام می‌شود که ظاهرا فصل سوم بازی Call of Duty: Warzone Pacific قرار است تا یک کراس اور به نام Monarch را داشته باشد که طی آن، دو غول بزرگ به مصاف همدیگر رفته و ظاهرا تاثیراتی را روی روند داستانی اصلی خواهند داشت. این در حالی است که عنوان فصل موردی متفاوت بوده و احتمالا این کراس اور نیز درست مثل مورد دیده شده در فصل‌های قبل با انیمه Attack On Titan خواهد بود؛ به نحوی که فقط چند اسکین و چالش به بازی اضافه شده و داستان اصلی چندان هم دستخوش تغییرات و تغییر مسیر کلی نمی‌شود.

با این وجود، لازم است بدانید که نقشه کالدرا با این آپدیت قطعا عوض شده و بخش‌هایی از آن به حالت سوخته درآمده و هوای آن نیز تاریک‌تر خواهد شد. همچنین باید رفته رفته آماده حضور زامبی‌ها یا حتی ملاقات با خود شخص گودزیلا در آن باشید!

فصل سوم Call of Duty: Warzone Pacific چه تغییراتی را به کالدرا اضافه خواهد کرد؟!

شروع فصل جدید در هر بازی آنلاین و آفلاینی قطعا به معنی ایجاد تفاوت‌های بسیاری خواهد بود و وارزون هم از این قاعده به هیچ وجه مستثنی نیست. در فصل جدید، اضافه شدن اپراتورهای جدید، سلاح متفاوتی که پیش‌تر در این عنوان نبودند و همچنین اضافه و حذف شدن بخش‌هایی از نقشه اصلی بازی، مواردی هستند که همگی بخشی از سیزن بعدی خواهند بود. با این وجود، در ادامه می‌توانید جزئیات کامل‌تری از تمامی تغییرات فصل سوم Call of Duty: Warzone Pacific را مشاهده کنید.

حذف عدد و شروعی تازه با عنوان‌گذاری فصل‌ها؟!

برای بررسی تغییرات Warzone Pacific در فصل سوم، اول از همه با عکس کاور آن شروع می‌کنیم! اگر دقت کنید این تصویر نشان‌دهنده یک اپراتور جدید است که فعلا نام آن را نمی‌دانیم. اما از آن جالب‌تر این است که وقتی اولین بار تصویر را مشاهده می‌کنید، احتمالا چیزی که توجه شما را جلب می‌کند، نام عنوان این فصل، یا همان Classified Arms خواهد بود که تقریبا موردی مشابه با DLC های قدیمی عناوین چند سال پیش سری Call of Duty است.

با این حال عنوان Season 3 نیز در گوشه پایین راست آن دیده می‌شود که یعنی سازندگان همچنان می‌خواهند تا عدد فصل‌های بازی کنار عنوان آن باشد، اما احتمالا از آنجا که قرار است تا یک سال فاصله بین Modern Warfare 2 و کالاف دیوتی بعدی در سال ۲۰۲۳ باشد، قرار است تا دیگر به جای تمرکز روی اعداد فصل، برای آن‌ها نام انتخاب شود تا در قالب یک بسته الحاقی با محتوای اضافه در دسترس کاربر قرار بگیرند.

داستان فصل جدید

طی فصل اول ما شاهد این بودیم که جنرال بوتچر در جزیره‌ای به نام کالدرا موفق شده تا اطلاعاتی از موج بعدی حملات نازی‌ها را پیدا کند. به همین دلیل گروهی از سربازان فوق حرفه‌ای عنوان ترایدنت (Trident) را به این جزیره می‌فرستد تا از اطلاعات مخفی آن سر درآورده و رازهای آن را برملا کنند. با این وجود مدتی بعد خود بوتچر طبق شواهدی که ترایدنت جمع‌آوری کرده بودند، به همراه تسک فورس یتی (Yeti) به کوه‌های آلپ می‌روند تا درباره نوعی گاز سمی به نام نبیولا وی (Nebula-V) سر درآورده و آن را نابود کنند. این در حالی بود که این گاز سمی متوقف نشد و بلکه انتشار آن در فصل دوم بیشتر هم شد!

اما یکی از ویژگی‌های این گاز چنان که به نظر می‌رسد قابلیت تبدیل انسان به موجوداتی است که آن‌ها را با ظاهر زامبی می‌شناسیم. این مورد در تریلر فصل سوم به خوبی دیده می‌شود؛ جایی که بوتچر توضیح می‌دهد که ناز‌ی‌ها موفق شده‌اند تا گاز نبیولا وی را در مناطقی از سراسر جهان آزاد کنند و یکی از آن‌ها همان جزیره کالدرا است.

تسک فورس هارپی (Harpy) یکی دیگر از تیم‌هایی هستند که بوتچر به عنوان سربازان حرفه‌ای استخدام کرده و به کالدرا فرستاده تا درباره این موضوع تحقیق کنند. با این حال آن‌ها موفق می‌شوند تا چنان که در تریلر دیده می‌شود، به یک رادیو برسند که مهم به نظر می‌رسد. سپس در فریم‌های آخر پایانی تریلر می‌شنویم که یک صدای عجیب شبیه به زامبی پخش می‌شود که خیلی سخت می‌توان متوجه آن شد؛ اما بگذارید به شما بگویم که اصلا درباره شنیدن صدای زامبی یا یک غول اشتباه نکرده‌اید! چرا که اگر به تصویر زیر نگاه کنید، مشخص است که اکتیویژن و ریون سافتور (Raven Software) برای فصل سوم Call of Duty: Warzone Pacific چه برنامه‌هایی دارند.

فصل سوم Call of Duty: Warzone Pacific - وارزون
دیوها واقعی هستند!

در واقع صدایی که از رادیو پخش می‌شود، فرکانس قابل تغییری است که اگر آن را در نرم‌افزار تدوین موسیقی گذاشته و نمودار آن را مشاهده کنیم، ظاهرا یک ایستراگ بسیار عجیب پیدا می‌شود! در میان این خط فرکانسی، نوشته شده «دیوها واقعی هستند» – “Monsters Are Real”. با این حساب، از آنجا که گاز نبیولا وی آزاد شده و قابلیت تبدیل افراد به موجودات عجیب را دارد، پس هیچ تعجبی ندارد که ناگهان در فصل سوم Call of Duty: Warzone Pacific شاهد حضور زامبی‌های عزیز در نقشه پر از باگ کالدرا باشیم؛ که البته بسیاری از باگ‌های آن در سیزن جدید برطرف خواهد شد.

اپراتورها و سلاح‌های جدید فصل سوم Call of Duty: Warzone Pacific

در تریلر فصل Classified Arms از بازی وارزون پسفیک، در حال حاضر سه شخصیت دیده می‌شوند که در تسک فورس هارپی فعال هستند؛ دو مرد و یک زن که نام آن‌ها هنوز مشخص نیست، اما ظاهرا نفر چهارمی هم در کار خواهد بود؛ چراکه روی تصویر شاخص این فصل جدید، می‌توان شاهد حضور شخصیتی بود که کلاه دارد و چهره او به صورت واضح معلوم نیست.

همچنین در همین تریلر می‌توان شاهد برخی سلاح تازه بود که اپراتورهای جدید از آن‌ها برای سلاخی کردن دشمنان استفاده می‌کنند. این در حالی است که فعلا نامی از این تفنگ‌های جدید برده نشده، اما ظاهرا به علاوه این اسلحه، قرار است تا یک نوع تیر جدید نیز به لیست Ammo Type اضافه شود.

همانطور که می‌دانید سلاح‌های بازی Call of Duty: Vanguard دارای ۱۰ اتچمنت هستند که یکی از آن‌ها خشاب و دیگری نوع تیری است که داخل خشاب قرار می‌گیرد. برای مثال شما می‌توانید از تیرهای آتشی استفاده کنید، یا اینکه با فول متال جکت (FMJ) تیرهای خود را از داخل لایه دیوار هم رد کرده و به دشمنان آسیبی اضافه بر حق بزنید. این در حالی است که در فصل جدید قرار است تا نوعی تیر جدید در لیست قابل استفاده تفنگ‌های ونگارد قرار بگیرد یا اینکه مثل همان Nebula Rounds که به عنوان Field Upgrade قابل پیدا کردن داخل نقشه بودند، در دسترس بازیکنان قرار بگیرند.

تغییرات نقشه کالدرا

در حالی که فعلا هیچ تصویر یا جزئیاتی از بخش‌های جدیدی که قرار است به نقشه کالدرا اضافه شوند منتشر نشده، اما سازندگان این مورد را تایید کرده‌اند که باید شاهد تغییراتی در جزیره پرباگ وارزون باشیم. حال این مورد هم درباره رفع باگ‌های مختلف است، و هم اینکه جزیره کالدرا بعضی مکان‌های جدید را خواهد داشت. همچنین همانطور که در تریلر می‌بینید، این امکان وجود دارد که هوای جزیره به جای خورشیدی به ابری تغییر پیدا کرده و نور در آن کمتر شود.

لازم به ذکر است که هر چقدر تمرکز سیزن دوم وارزون روی نقشه Rebirth Island و ایجاد تغییرات در آن بود، اینبار در فصل سوم Call of Duty: Warzone Pacific همه چیز درباره کالدرا و اصلاحات آن خواهد بود.

مشکل صدا رفع می‌شود!

بازی Call of Duty: Warzone از همان ابتدای عرضه یکی از بهترین‌های سبک بتل رویال بوده و هست، اما در عناوین رقابتی و آنلاین سبک شوتر، همیشه یک مورد خاص هست که توسط سازندگان وارزون رعایت نشده است؛ صدای پا! وقتی که در بازی سبک اول‌شخص به صورت آنلاین رقابت می‌کنید، خیلی مهم است که بتوانید صدای محیط را بشنوید تا موقعیت دشمنان را تشخیص داده و آن‌ها را از پای دربیاورید. این در حالی است که صدای بازی مدت‌هاست مشکل دارد و با عرضه نقشه کالدرا این مورد حتی بدتر هم شد.

مدتی پیش (قبل از اینکه فصل دوم بازی عرضه شود) تیم سازنده اعلام کرده بودند که این مورد احتمالا در فصل سوم بازی برطرف خواهد شد. البته این خبر ابتدا در حد یک شایعه بود و سپس برخی از اعضای تیم سازنده آن را به نحوی تایید کردند. با این حساب، در فصل جدید Classified Arms قرار است تا شاهد رفع شدن این مشکل باشیم.

این فصل نوبت تک‌تیراندازها نیست..

یکی از ویژگی‌های اصلی بازی کالاف دیوتی وارزون این است که اگر شما با سلاح تک تیر به کله دشمن خود بزنید، عملا او را با یک تیر زمین‌گیر خواهید کرد؛ آن هم با توجه اینکه اصلا مهم نیست در چه فاصله‌ای این تیر را به سر بازیکن مقابل زده‌اید. با این وجود، پس از عرضه Cold War و همچنین Vanguard همین متا نگه داشته شده و همچنان می‌توانید به همین روش (که البته کار هر کسی نیست) دشمنان را بزنید؛ در حالی که ظاهرا فصل سوم بازی Call of Duty: Warzone Pacific این مورد را تا حدودی تغییر خواهد داد.

در واقع هر فصل از واروزن همیشه متا سلاح‌های مختلف (اینکه کدام تفنگ از همه عملکرد بهتری دارد) را عوض می‌کند و این مورد را می‌تواند در پچ نوت‌های آن مشاهده کرد. با این وجود، مدت‌هاست که سلاح‌های اسنایپر هنوز از همان زمان Modern Warfare تقریبا دست نخورده باقی مانده‌اند. این در حالی است که تفنگ‌های تک تیر آن مانند Kar98 و Swiss به شدت سریع و کشنده هستند، در حالی که تفنگ‌های تک تیر Call of Duty: Vanguard در مقایسه با آن‌ها شدیدا بی‌استفاده نشان می‌دهند!

حال سازندگان تایید کرده‌اند که فصل جدید وارزون مستقیما تفنگ‌های تک تیر را دستکاری خواهد کرد و احتمالا برخی از آن‌ها نرف (ضعیف‌تر) خواهند شد. این احتمال وجود دارد که متا به سمت سلاح‌های ونگارد رفته و برخی از تفنگ‌های اسنایپر قدیمی Modern Warfare و Black Ops Cold War کمی ضعیف‌تر شوند تا بازی کمی بالانس‌تر شود. در هر صورت، ظاهرا این فصل چندان باب میل تک تیراندازها نخواهد بود.

تاریخ شروع فصل سوم Call of Duty: Warzone Pacific

فصل سوم Call of Duty: Warzone Pacific در تاریخ ۷ اردیبهشت (27 آپریل 2022) شروع خواهد شد که به عبارتی ۱۰ هفته بعد از شروع فصل دوم و ۵ هفته بعد از پچ Season 2 Reloaded و تغییرات نقشه Rebirth خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا