نقشه جدید بازی DayZ پس از پنج سال معرفی شد

ماجراجویی در محیطی کاملاً جدید

نقشه جدید بازی DayZ

پس از گذشت پنج سال، سازندگان بالاخره تصمیم گرفتند تا نقشه‌ جدیدی را به بازی DayZ اضافه کنند. این نقشه جدید Livonia نام داشته و براساس یکی از نقشه‌های Arma III طراحی شده است.

با توجه به بیانیه‌ای که استودیو Bohemia Interactive در وبسایت رسمی DayZ منتشر کرده، جدا از زامبی‌ها که بخش جدا نشدنی بازی هستند نوع جدیدی از دشمنان نیز در این نقشه حضور خواهند داشت؛ این دشمنان جدید، خرس‌ها هستند. طبق آنچه در بیانیه آمده اگر کاربر نحوه مقابله را نداند، بدون شک در مواجهه با آن‌ها به مشکل برخواهد خورد.

نقشه جدید ۱۶۳ کیلومتر مربع مساحت داشته و طبق توضیحات ارائه شده از سوی بوهمیا اینتراکتیو از محیط زیبا و متنوع‌تری نسبت به تنها نقشه رسمی بازی، یعنی Chernarus برخوردار است؛ کاربران در جریان گشت و گذار در نقشه Livonia با رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و مناطق جنگلی بسیاری برخورد خواهند کرد.

همچنین مرتباً در نقشه جدید بازی DayZ باران می‌بارد و شاهد رعد و برق خواهیم بود. در نتیجه احتمالاً کاربران به استفاده از لوازم محافظتی مجبور خواهند شد. نکته دیگری که پیرامون نقشه Livonia وجود داشته و باید به آن اشاره کرد، تاریخ انتشار آن است.

متاسفانه استودیو Bohemia Interactive تاریخ انتشار دقیقی مشخص نکرده است. این استودیو بازی سازی تنها اعلام کرده جدیدترین نقشه «به‌زودی» و همراه با آپدیت ۱.۰۶ به بازی DayZ اضافه می‌شود. همچنین این نقشه پرمیوم بوده و نباید انتظار داشت که به‌صورت رایگان به منتشر شود.

بازی DayZ در ابتدا به عنوان یک مد برای Arma II ساخته شد اما پس از اینکه مورد استقبال کاربران قرار گرفت، سازندگان تصمیم گرفتند تا آن را به یک محصول کالاً مستقل تبدیل کرده و به‌صورت جداگانه عرضه کنند. این بازی در سبک بقا ساخته شده و اتفاقات آن در کشور تخیلی Chernarus جریان دارد؛ کشوری که پس از فروپاشی جماهیر شوروی سابق به وجود آمد.

یک بیماری ناشناخته مردم را به زامبی تبدیل کرده و کاربر به عنوان یکی از بازماندگان باید با گشتن در محیط آیتم‌های مورد نیاز برای بقا از جمله اسلحه، غذا، لباس و آب را پیدا کند. در حال حاضر، تنها راه نگه داشتن آیتم‌ها حمل کردن آن‌ها است اما سازندگان قصد دارند تا در آینده قابلیت ساخت پایگاه را اضافه کنند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا