#مهسا_امینی

قسمت دوم آکوامن دارای المان‌های ترسناکی خواهد بود

غیر از این هم انتظار نمی‌رفت!

قسمت دوم آکوامن

جیمز وان تهیه‌کننده و کارگردان استرالیایی در جریان یک جلسه‌ی پرسش و پاسخ اعلام کرد قسمت دوم آکوامن دارای المان‌های ترسناکی خواهد بود.

نخستین اقتباس سینمایی آرتور کری تحت عنوان Aquaman در دسامبر سال ۲۰۱۸ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفت و سعی کرد به ریشه‌های داستانی این ابرقهرمان بپردازد. محصول مشترک استودیوهای برادران وارنر و دی‌سی اینترتینمنت، جیمز وان (James Wan) را روی صندلی کارگردانی خود داشت و نام‌های مشهوری از جمله جیسون موموآ (Jason Momoa)، امبر هرد (Amber Heard)، ویلیام دفو (Willem Dafoe)، پاتریک ویلسون (Patrick Wilson)، نیکول کیدمن (Nicole Kidman) و دولف لاندگرن (Dolph Lundgren) هم در تیم بازیگری‌اش حضور داشتند. این فیلم ابرقهرمانی موفق شد در دوران اکران خود به فروشی معادل یک میلیارد و ۱۴۸ میلیون دلار دست یابد.

استودیوی برادران وارنر اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی ساخت قسمت دوم آکوامن را تایید کرد و دسامبر ۲۰۲۲ را به عنوان زمان اکرانش در نظر گرفت. تایید دنباله، اتفاق غیرمنتظره‌ای نبوده است. قسمت اول توانسته بود در کنار دریافت بازخوردهای عموما مثبت از سوی کارشناسان و مخاطبان، ۲۶۰ میلیون دلار سود خالص را وارد جیب سازندگان خود کند. تا به این لحظه، بازگشت جیمز وان و همچنین نام‌های اصلی تیم بازیگری برای کار روی قسمت دوم تایید شده است. دیوید لزلی جانسون-گلدویک (David Leslie Johnson-McGoldrick) هم فیلمنامه را خواهد نوشت. او یکی از سه عضو تیم نویسندگی قسمت اول بود.

اکانت توییتر DC Comics ساعاتی قبل بخشی از جلسه‌ی پرسش و پاسخ DC FanDome 2020 که با حضور جیمز وان برگزار شد را به اشتراک گذاشت. او در پاسخ به سوال یکی از کاربران تایید کرد قسمت دوم آکوامن مانند فیلم اول دارای المان‌‌های ترسناکی خواهد بود. اگر Aquaman را تماشا کرده باشید، باید به خاطر داشته باشید که آرتور کری و مرا در یکی از بخش‌های فیلم با موجوداتی به نام ترنچ مواجه می‌شوند که از اعماق زمین به سطح آب آمده‌اند. این صحنه، المان‌های آثار دلهره‌آور و ترسناک را در خود جای داده بود. در ادامه می‌توانید پاسخ وان را مطالعه کنید:

مانند قسمت اول و آنچه در صحنه‌ی The Trench دیدیم، در دنباله هم شاهد المان‌های ترسناکی خواهیم بود. المان‌های ترسناک به بخشی از هویت من تبدیل شده‌اند و استفاده از آن‌ها در فیلم‌های این چنینی کاملا طبیعی است، آن هم فیلمی مثل Aquaman. همان‌طور که می‌دانید، بخشی از داستان در جهان زیر آب رخ می‌دهد، جایی که می‌تواند بسیار ترسناک باشد. در نتیجه، علاقه‌ی من به تولید آثار ترسناک به ضبط صحنه‌های این چنینی منجر می‌شود.

قسمت دوم آکوامن
تصویری از صحنه‌ی The Trench

اگر از علاقه‌مندان به سینما باشید، احتمالا باید بدانید که جیمز وان یکی از کارگردانان موفق ژانر ترسناک به شمار می‌رود. او با خلق فرنچایز Saw در سال در ۲۰۰۴ میلادی به شهرتی جهانی دست یافت. وان در عین حال که به عنوان تهیه‌کننده‌ی اجرایی یا نویسنده روی قسمت‌های بعدی Saw کار می‌کرد، پروژه‌های ترسناکی از جمله Insidious: Chapter 2 ،Insidious و The Conjuring را جلوی دوربین برد. موفقیت‌های این فیلمساز استرالیایی تنها به ژانر ترسناک خلاصه نشده و او توانست با Fast & Furious 7 به فروشی معادل یک میلیارد و ۵۱۵ میلیون دلاری دست یابد.

قسمت دوم آکوامن برای اکران از تاریخ ۲۵ آذر سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۱۶ دسامبر سال ۲۰۲۲ میلادی) برنامه‌ریزی شده است. این فیلم اوایل سال آینده‌ی میلادی وارد فاز فیلمبرداری خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا