تاریخ اکران Aquaman 2 و چند فیلم مهم دیگر تغییر کرد

صرفه جویی در هزینه به سبک وارنر!

تاریخ اکران Aquaman 2 و چند فیلم مهم دیگر تغییر کرد سورنا رضایی ۰ ۰۳ شهریور ۱۴۰۱ دی‌سی
تاریخ اکران Aquaman 2

طبق گزارش اخیر وب سایت Hollywood Reporter، وارنر تاریخ اکران Aquaman 2 و چند فیلم سینمایی مهم دیگر را تغییر داده است.

۲۰۲۲ میلادی را می‌توان سال تغییر و تحولات بزرگ برای وارنر دانست. استودیو مزبور در طول سال جاری میلادی با دیسکاوری ادغام شد تا از این پس با نام Warner Bros. Discovery شناخته شود. مطابق انتظار، ادغام این دو شرکت باعث شده اتفاقات زیادی را در وارنر شاهد باشیم؛ از قطع همکاری با تعداد قابل‌توجهی از کارمندان تا لغو پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی. از شاخص‌ترین پروژه‌های لغو شده می‌توان به Batgirl اشاره کرد که بخشی از دنیای سینمایی دی‌سی به شمار رفته و قرار بود از طریق سرویس استریم HBO Max در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرد. البته دست‌اندرکاران پروژه هنوز به انتشار عمومی این اثر امیدوار هستند.

قبل از اینکه ادغام وارنر و دیسکاوری مورد توجه قرار گیرد، استودیو آمریکایی مشغول ساخت پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی متعددی بود. یکی از آن‌ها، Aquaman and the Lost Kingdom است که دنباله‌ای برای Aquaman محسوب می‌شود. جیمز وان (James Wan) مانند قسمت اول روی صندلی کارگردانی نشسته و جیسون موموآ (Jason Momoa) و امبر هرد (Amber Heard) هم نقش‌های اصلی را ایفا می‌کنند. در ضمن، وارنر قصد داشت جدیدترین اقتباس سینمایی آکوامن را در انتهای سال جاری میلادی روی پرده نقره‌ای ببرد اما بنا به دلایلی مجبور شد اکرانش را چند ماهی عقب بیاندازد.

با توجه به گزارشی که روی خروجی وب سایت Hollywood Reporter قرار گرفته، تاریخ اکران Aquaman 2 و چند فیلم دیگر از سوی وارنر تغییر کرده است. جدیدترین ساخته جیمز وان قرار بوده از تاریخ ۱۷ مارس ۲۰۲۳ (مصادف با ۲۶ اسفند سال ۱۴۰۱) راهی سینماها شود اما علاقه‌مندان حالا باید تا ۲۵ دسامبر (مصادف با ۴ دی) منتظر بمانند. همان‌طور که پیش از این اشاره شد، تغییرات به اقتباس آکوامن خلاصه نمی‌شود. وارنر حالا می‌خواهد Shazam! Fury of the Gods را به جای آکوامن 2، یعنی از ۱۷ مارس روی پرده نقره‌ای بیاورد. در ادامه می‌توانید لیست دیگر فیلم‌هایی که تاریخ اکرانش تغییر یافته را ببینید:

  • A Christmas Story Christmas: هفده نوامبر سال ۲۰۲۲ (مصادف با ۲۶ آبان سال ۱۴۰۱)
  • Evil Dead Rise: بیست و یک آوریل سال ۲۰۲۳ (مصادف با یک اردیبهشت سال ۱۴۰۲)
  • The Nun 2: هشت سپتامبر ۲۰۲۳ (مصادف با ۱۷ شهریور سال ۱۴۰۲)

پس از اینکه گزارش هالیوود ریپورتر در فضای مجازی منتشر شد، کارگردان Shazam 2 به تغییر در تاریخ اکران فیلم واکنش نشان داد. دیوید اف. سندبرگ (David F. Sandberg) در حساب توییتری خود نوشت مانند هر فرد دیگری می‌خواهد Fury of the Gods زودتر به سینماها بیاید اما تغییر تاریخ، یک اقدام منطقی است. طبق توضیحات او، در صورتی که اکران عقب نمی‌افتاد، شزم 2 شانس اکران در سینماهای IMAX را از دست می‌داد زیرا در همین برهه زمانی شاهد اکران Avatar: The Way of Water خواهیم بود؛ اثری که انتظار می‌رود مانند قسمت اول از لحاظ بصری حرف‌های بسیاری برای گفتن داشته باشد. در ضمن، سندبرگ تاکید کرد فیلم جدیدش فاصله زیادی تا تکمیل شدن دارد.

تغییراتی که در وارنر و برنامه‌ریزی‌های آن رخ داده را باید به پای مدیر جدید مجموعه، یعنی دیوید زاسلاو (David Zaslav) نوشت. او اولویتش را کاهش هزینه‌ها قرار داده و از همه مهمتر، می‌خواهد تمرکز وارنر را بار دیگر روی اکران گسترده فیلم‌های سینمایی قرار دهد. در صورتی که حافظه‌تان یاری نمی‌کند، در پی راه اندازی HBO Max، این استودیو آمریکایی تصمیم گرفته بود تعدادی از آثار سینمایی‌اش را از طریق سرویس استریم مزبور در دسترس علاقه‌مندان قرار دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا