برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

اپل وب سایت غربالگری ویروس کرونا راه اندازی کرد

سایت و برنامه اپل برای دسترسی به اطلاعات و آمار درباره کرونا در دسترس قرار گرفت

اپل وب سایت غربالگری ویروس کرونا راه اندازی کرد ۰ ۰۹ فروردین ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
سای غربالگری اپل

اپل اقدام به راه‌اندازی برنامه و وب سایت جدیدی ویژه‌ی غربالگری ویروس کرونا برای ایالات متحده کرده است.

سایت غربالگری اپل، ابزار و منابعی را برای راهنمایی مردم در محافظت از سلامت خود ارایه می‌دهد. این برنامه و وب سایت دارای ابزار غربالگری است که به کاربران اجازه می‌دهد یک سری سوالات را در رابطه با اینکه آیا علایم بیماری ویروس کرونا را دارند، پاسخ دهند. سؤالات از علایم پزشکی تا افرادی که با آنها در ارتباط بوده‌اند، متفاوت است. همچنین در مورد شرایط پزشکی از افراد سوال می‌شود. با توجه به پاسخ‌ها، پیشنهاداتی به کاربر ارایه می‌شود. در صورت وجود علایم، توصیه‌ها می‌توانند به شکل از راه دور و خود درمانی باشند یا به کاربر پیشنهاد می‌شود که با یک متخصص بهداشت تماس برقرار کنند. اگر علایم شدید نباشد، پیشنهاداتی درباره‌ی مراقبت از خود ارایه می‌شود. این برنامه همچنین نکات مفیدی همچون نحوه شستن دست‌ها، تمیز نگه داشتن محیط و رعایت بهداشت دارد.

سایت غربالگری اپل شامل پرسشنامه‌ای است که به کاربران امکان می‌دهد تا متوجه شوند که آیا آنها علایم ویروس کرونا دارند. اپل همچنین لیستی از برنامه‌های سلامتی را در اپ استور ایجاد کرده است. این شرکت برای کاربران آیفون که در مکان‌های عمومی تردد می‌کنند نیز اعلان‌هایی ارسال می‌کند تا آنها را به ماندن در خانه، قرنطینه و نظارت بر سلامت تشویق کند. این اولین بار است که اپل اعلان‌های مربوط به اورژانس را به‌طور خودکار برای کاربران آیفون ارسال می‌کند.

این کمپانی آمریکایی در بیانیه‌ی مطبوعاتی خود تاکید کرده است که اطلاعات کاربر را در برنامه ذخیره نمی‌کند. بنابراین ورود به سیستم لازم نیست و برنامه به هیچ وجه با Apple ID کاربر مرتبط نیست، نتایج نمایش‌ها توسط اپل خوانده یا با هیچ یک از بخش‌های دولتی به اشتراک گذاشته نمی‌شود.

سایت غربالگری اپل فقط برای کاربران در ایالات متحده در آدرس apple.com/covid19 در دسترس است.

پیشتر مایکروسافت و گوگل نیز سایت غربالگری مربوط به COVID-19 ارایه کرده‌اند که به ترتیب در آدرس‌های bing.com/covid و google.com/covid19 در دسترس هستند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments