1%
  • 0/10

اپل ۱۰ میلیون ماسک به مراکز درمانی اهدا می‌کند

اپل ۱۰ میلیون ماسک به مراکز درمانی اهدا می‌کند ۰ ۰۷ فروردین ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
اهدای ماسک توسط اپل

مدیرعامل شرکت اپل با ارسال توییتی از اهدای ۱۰ میلیون ماسک توسط اپل به مراکز درمانی خبر داده است.

ویروس کرونا به سرعت در حال همه‌گیری است و به همه جای دنیا گسترش یافته است و حالا بیش از همه، این پزشکان و پرستاران هستند که با وضعیت اسفناک حال حاضر دست و پنجه نرم می‌کنند و با کمبود تجهیزات روبه‌رو هستند.

بر این اساس تیم‌کوک اعلام کرده که ۱۰ میلیون ماسک به جامعه پزشکی در ایالات متحده اهدا کرده است.

مدیرعامل اپل در توییتی اعلام کرده است: “این افراد سزاوار قدردانی هستند چرا که در خط مقدم مبارزه با کرونا می‌جنگند. ما با افتخار توانستیم برای ایالات متحده و اروپا میلیون‌ها ماسک تهیه کنیم و با هماهنگی دولت‌ها در سراسر جهان تجهیزاتی را تهیه کنیم و به دست این افراد برسانیم.”

اهدای ۱۰ میلیون ماسک توسط اپل در حالی صورت می‌گیرد که پیشتر نیز این کمپانی دو میلیون ماسک بهداشتی را برای کمک‌رسانی به صنعت درمانی و کارکنان بیمارستان در مناطقی از آمریکا و اروپا اهدا کرده بود.

اپل همچنین برای مبارزه با ویروس کرونا فروشگاه‌های فیزیکی خود را برای مدتی در سراسر دنیا تعطیل کرده و مبلغ ۱۵ میلیون دلار برای مبارزه با این بیماری اهدا کرده است.

شرکت‌های دیگر مانند فورد امکانات تولید ماسک را فراهم کرده‌اند، از سوی دیگر مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک ۷۲۰ هزار ماسک به تمامی مراکز بهداشتی سراسر دنیا ارسال کرده است.

علاوه بر اهدای ۱۰ میلیون ماسک توسط اپل، آمازون نیز اعلام کرده که به مدت یک ماه فروش ماسک را لغو کرده است تا بتواند به طور مستقیم به پخش ماسک در سراسر دنیا بپردازد و بتواند با پخش رایگان آنها از سوءاستفاده افراد سودجو جلوگیری کند.

مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، ایلان ماسک نیز اعلام کرده است که حداقل ۲۵۰ هزار ماسک N۹۵ به بخش مراکز درمانی اهدا خواهد کرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments