1%
  • 10/10

هوم اسکرین در iOS 18 شاید شبیه به اندروید شود

انتظار کاربران اپل برای دریافت این قابلیت 17 ساله شد!

هوم اسکرین در iOS 18 شاید شبیه به اندروید شود ۰ ۰۶ فروردین ۱۴۰۳ اخبار فناوری کپی لینک
هوم اسکرین iOS 18 اندروید

اینطور که به نظر می‌رسد، شاید اپل در iOS 18 تصمیم بگیرد هوم اسکرین را شبیه به هوم اسکرین اندروید طراحی کند.

از زمانی که اپل iOS و گوگل اندروید را طراحی کردند تاکنون این دو سیستم‌عامل را در حال تبادل قابلیت‌ها دیده‌ایم. اندروید از iOS و iOS از اندروید تاکنون کلی قابلیت کپی کرده‌اند. این کار کاملا طبیعی است و اتفاقا از معدود کارهای شرکت‌هاست که هیچ ضرری برای کاربران ندارد.

به گزارش وب‌سایت MacRumors، حالا اپل قصد دارد یک قابلیت را از اندروید برای iOS کپی کند. قابلیتی که به کاربران این شرکت اجازه می‌دهد آیفون‌ها را ساده‌تر از قبل روی صفحه هوم یا همان هوم اسکرین جابجا کنند. به عبارتی ساده‌تر، در iOS 18 مثل اندروید کاربران قادر خواهند بود در هوم اسکرین گوشی فضای خالی به صورت ردیف یا ستون بین آیکون‌ها ایجاد کنند.

قابلیت قدیمی اندروید بعد از 17 سال به iOS 18 می‌آید

این قابلیت مشابه رفتاری است که در گوشی‌های اندرویدی شاهد هستیم. از اولین گوشی اندرویدی که سال 2008 به بازار آمد تا جدیدترین آن، در هوم اسکرین امکان ایجاد فضای خالی را دارند. در پلتفرم گوگل شما این اجازه را دارید که آیکون برنامه‌ها را در هر جایی که دلتان می‌خواهد قرار دهید. همچنین می‌توانید در هر جایی که می‌خواهید فضای خالی داشته باشید.

اما در iOS حتی در این بخش هم دستتان بسته است و باید مطیع چیزی باشید که اپل برایتان در نظر گرفته است. حال نمی‌دانیم آیا این کار هم برای حفاظت از کاربران است یا صرفا متفاوت بودن با اندروید. اما هرچه که هست، شرکت آمریکایی 17 سال کاربران خود را منتظر چنین قابلیتی گذاشت.

به گزارش MacRumors، اپل قرار است به هوم اسکرین iOS 18 کلی قابلیت جدید شبیه به اندروید اضافه کند. البته برخی از این قابلیت‌ها اوریجینال و مختص خود آیفون‌ها خواهند بود. کاربران گوشی‌های اپل که منتظر این اتفاق بودند، حالا می‌توانند مشتاقانه منتظر آپدیت بعدی iOS بمانند.

البته الگوبرداری از هوم اسکرین اندروید تنها قابلیت جدید iOS 18 نخواهد بود. این سیستم‌عامل قرار است کلی امکانات دیگر از جمله هوش مصنوعی مولد را هم به گوشی‌های بعدی اپل اضافه کند. اپل در حال حاضر با شرکت‌های مختلفی از جمله گوگل در ارتباط است تا بتواند این هدف را ممکن کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments