1%
  • 10/10

این قابلیت جذاب گلکسی S24 اولترا به آیفون 17 می‌آید

آیفون‌ها یک سال دیگر به نمایشگر ضد بازتاب مجهز می‌شوند

این قابلیت جذاب گلکسی S24 اولترا به آیفون 17 می‌آید ۰ ۰۱ فروردین ۱۴۰۳ اخبار فناوری کپی لینک
آیفون 17 نمایشگر ضد بازتاب

اینطور که از گزارشات پیداست، ظاهرا اپل قصد دارد در سال 2025 و برای آیفون 17 از نمایشگر ضد بازتاب گلکسی S24 اولترا استفاده کند.

اپل شاید بهترین شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی هوشمند در جهان باشد، اما هنوز هم در مقایسه با سامسونگ یک سری ضعف‌هایی دارد. سامسونگ بعد از گذشت 13 سال جایگاه بهترین شرکت تولیدکننده‌ی گوشی را به اپل واگذار کرد. اما با سری گلکسی S24 نشان داد که اول شدن اپل، لزوما به خاطر این نیست که کدام شرکت گوشی بهتری داشته باشد. به این است که کدام شرکت فن‌بیس وفادارتری داشته باشد.

گلکسی S24 اولترا یک قابلیت بسیار جذاب دارد؛ نمایگشر ضد بازتاب. قابلیتی که در هیچ یک از آیفون‌های کنونی وجود ندارد. حتی آیفون 16 هم بعید است این قابلیت را داشته باشد. چون با توجه به خبر اخیر، ظاهرا اپل می‌خواهد در آیفون 17 از این پنل استفاده کند.

البته آنچه که باعث شده پنل گلکسی S24 اولترا ضد بازتاب شود، خود پنل نیست، پوشش آن است. بنابراین باید انتظار داشته باشیم اپل در آیفون 17 هم از همین پوشش استفاده کند.

تفاوتی مشهود که تاکنون متوجه‌اش نبودیم! نمایشگر ضد بازتاب برای آیفون 17 حیاتی است

عجیب است که تا قبل از گلکسی S24 اولترا، چطور می‌توانستیم یک سری از پنل‌ها را بهترین بدانیم وقتی چنین ضعف محسوسی داشتند. تصویر بالا، آیفون 15 را در کنار گلکسی S24 اولترا نشان م‌دهد. همانطور که می‌بینید، پوشش ضد بازتاب آنقدر تأثیر محسوسی روی کیفیت صفحه دارد که گویا یک گوشی بی‌کیفیت در کنار S24 اولترا قرار دارد.

متأسفانه پوشش ضد بازتاب نمایشگر در زنجیره‌ی تأمین آیفون 16 دیده نمی‌شود. این یعنی سری آیفون 16 در بهترین حالت قرار است یک پنل جدید داشته باشند، نه نمایشگر ضد بازتاب. اینطور که پیداست، اپل می‌خواهد آیفون 17 را به این پوشش مجهز کند که منطقی هم هست. علاوه بر این‌ها، پوشش محافظ صفحه گوریلا گلس آرمور هم 75٪ بازتاب‌ها را مسدود کرده و چهار برابر هم از تمام شیشه‌های محافظ دیگر قدرتمندتر و مقاوم‌تر است.

البته اپل خیلی باهوش است. این شرکت همین حالا سرامیک شیلد را هم از کوالکام می‌خرد. اما نامی برای آن‌ها در نظر می‌گیرد که ذهن مخاطب به این سمت می‌رود که اپل یک چیز خاص و منحصربفرد را برای پرچم‌دارش در نظر گرفته است. مثلا از سرامیک شیلک، به سرامیک شیلد التیمیت.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments