1%
  • 10/10

تمام 4 مدل آیفون 16 حاشیه باریک‌تری در اطراف صفحه خواهند داشت

این رندرها از جذابیت سری آیفون 16 حکایت می‌کنند

تمام 4 مدل آیفون 16 حاشیه باریک‌تری در اطراف صفحه خواهند داشت ۰ ۰۲ فروردین ۱۴۰۳ اخبار فناوری کپی لینک
آیفون 16 حاشیه

اینطور که از خبرها پیداست، ظاهرا اپل می‌خواهد در هر چهار مدل از سری آیفون 16 از حاشیه کمتری اطراف نمایشگر استفاده کند.

چند روز پیش شاهد انتشار رندرهای سه‌بعدی آیفون 16 پرو و پرو مکس بودیم. در آن رندرها دیدیم که اپل ظاهرا تصمیم گرفته اندازه نمایشگر را از 6.1 و 6.7 به 6.27 و 6.85 اینچ افزایش دهد. با افزایش اندازه صفحه، اپل مجبور می‌شود وزن و ابعاد گوشی را هم افزایش دهد. اما شرکت آمریکایی برای برطرف کردن این مشکل یک راه حل دارد.

راه حل اپل این است که حواشی اطراف صفحه را از آنچه که در سری آیفون 15 می‌بینیم کمتر کند. این یعنی حاشیه اطراف صفحه هر چهار مدل آیفون 16 به احتمال زیاد کمتر از چیزی خواهد بود که در نسل کنونی شاهد هستیم.

ابعاد آیفون 16 و میزان حاشیه نمایشگر آن‌ها

اینطور که از خبرها پیداست، ظاهرا آیفون 16 پرو و پرو مکس قرار است به ترتیب 8.25 × 71٫45 × 149٫6 میلی‌متر و 8.25 × 77٫58 × 163 میلی‌متر ابعاد داشته باشند. بدین ترتیب باید این گوشی‌ها را در مقایسه با نسل قبل، 3 میلی‌متر بلندتر و 1 میلی‌متر عریض‌تر بدانیم.

این کاهش میزان حاشیه نمایشگر فقط مختص مدل‌های پرو آیفون 16 نیست. ظاهرا هر چهار مدل قرار است مشمول این تغییر طراحی باشند. بر اساس اطلاعاتی که در اختیار داریم، آیفون 16 و 16 پلاس قرار نیست از لحاظ اندازه‌ی صفحه تغییر خاصی را تجربه کنند. این یعنی همچنان شاهد گوشی‌هایی 6.1 و 6.7 اینچی خواهیم بود. علاوه بر این‌ها، نمایشگر این گوشی‌ها هم همچنان 60 هرتزی خواهد بود. اما کاهش حواشی اطراف صفحه را در آن‌ها شاهد خواهیم بود. اینطور که پیداست، ظاهرا افزایش رفرش‌ریت مدل‌های استاندارد و پلاس در سری آیفون 17 رخ خواهد داد.

 یکی از مشکلاتی که در مسیر کاهش حاشیه اطراف صفحه در سری آیفون 16 گریبان‌گیر اپل شده، مشکل دفع دمای تولیدشده توسط پردازنده است. اپل برای این مشکل یک راه حل ساده پیدا کرده است. این راه حل را هم شرکت‌های سامسونگ، LG و BOE که وظیفه‌ی تأمین نمایشگر برای این سری را بر عهده دارند، روی نمایشگرها پیاده خواهند کرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments