1%
  • 0/10

سه آیفون و سه مک‌بوک دیگر در سال 2024 آپدیت نمی‌شوند

با این 6 محصول اپل در سال 2024 خداحافظی کنید

سه آیفون و سه مک‌بوک دیگر در سال 2024 آپدیت نمی‌شوند ۰ ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
آیفون آپدیت

آیفون ها و به طور کلی محصولات اپل به دریافت آپدیت به مدت طولانی معروف هستند اما در سال 2024، باید با 6 آیفون و مک‌بوک خداحافظی کنیم.

در سال 2024، مشخص می‌شود که چه آیفون‌هایی دیگر ارزش خرید ندارند. چرا که به گزارش وب‌سایت NotebookCheck حالا می‌دانیم چه گوشی‌هایی از اپل دیگر به iOS جدید آپدیت نمی‌شوند. طبیعتا وقتی یک آیفون قرار نیست آپدیت دریافت کند، ارزش خرید زیادی هم نخواهد داشت. در ادامه می‌توانید لیست گوشی‌های آیفون که امسال دیگر به‌روزرسانی دریافت نمی‌کنند را مشاهده کنید.

چه آیفون هایی دیگر آپدیت نمی‌شوند؟

وقتی اپل iOS 17 را در سه ماه سوم سال گذشته عرضه کرد، بسیاری از آیفون‌هایی که در سال ۲۰۱۷ به بازار آمدند، نمی‌توانستند آن را دریافت کنند. از آن جایی که اپل قصد دارد اواخر امسال از هجدهمین نسخه از سیستم‌عامل خود یعنی iOS 18 رونمایی کند، طبیعی است که با گوشی‌های سال ۲۰۱۸ این شرکت هم خداحافظی کنیم.

طبق آنچه که در حال حاضر به عنوان سیاست اپل در به‌روزرسانی نرم‌افزاری گوشی‌هایش می‌دانیم، سه گوشی زیر دیگر نباید آپدیت خاصی دریافت کنند.

  • آیفون XR
  • آیفون XS
  • آیفون XS مکس

بدین ترتیب آیفون 11 و دو مدل پرو و پرو مکس از آن هم به احتمال زیاد سال آینده از دریافت آپدیت محروم خواهند بود. نسل دوم آیفون SE هم به احتمال زیاد با دریافت iOS 18 به کار خود پایان خواهد داد.

کدام مک‌بوک در سال 2024 آپدیت نمی‌شوند

با عرضه‌ی MacOS Sonoma در سال 2023، اپل دیگر با مک‌بوک ایرهایی که از پنل رتینا بهره نمی‌برند خداحافظی کرد. همچنین مک بوک ۱۲ اینچیز که در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به بازار آمد هم جز این دسته قرار می‌گیرد. بسیاری از لپ‌تاپ‌های مدل پرو هم که در سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ به بازار آمدند هم دیگر آپدیت دریافت نمی‌کنند.

اگر اپل یک نسخه‌ی دیگر از MacOS را امسال عرضه کند، این سه مدل مک بوک دیگر آپدیت دریافت نخواهند کرد:

  • مک بوک ایر اینتل ۲۰۱۸ مدل ۱۳ اینچی
  • مک بوک پرو اینتل ۲۰۱۸ مدل ۱۳ اینچی
  • مک بوک پرو اینتل ۲۰۱۸ مدل ۱۵ اینچی

اگر اپل بخواهد در سال ۲۰۲۵ از نسخه جدید سیستم‌عامل MacOS رونمایی کند، قطعا لیست بالا بلندتر هم می‌شود. چون مک‌بوک‌های ۱۳ و ۱۵ و ۱۶ اینچی که در سال ۲۰۱۹ به بازار آمدند هم به آن‌ها اضافه خواهند شد. صاحبان مک بوک‌های مجهز به تراشه M1 نظیر مک بوک ایر ۱۳ اینچی به احتمال زیاد تا ۲۰۲۶ یا حتی ۲۰۲۷ آپدیت دریافت می‌کنند.

به جز مدل‌های مجهز به تراشه‌های سری M، سایر مک بوک‌های مجهز به تراشه اینتل از ویندوز هم پشتیبانی می‌کنند. مک‌بوک‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ حتی از ویندوز ۱۱ هم پشتیبانی می‌کنند. بنابراین عدم دریافت آپدیت سیستم‌عامل MacOS، خیلی هم برای کاربران بد نخواهد بود.

آیا آیفون یا مک بوک شما هم در لیست محصولاتی که در سال ۲۰۲۴ آپدیت دریافت نمی‌کنند قرار دارد؟
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments