1%
  • 0/10

عینک AR اپل احتمالا سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه خواهد شد

اپل تلاش می‌کند تا عینک واقعیت افزوده‌اش به سرنوشت گوگل گلس دچار نشود

عینک AR اپل احتمالا سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه خواهد شد ۰ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
عینک واقعیت افزوده اپل

عینک AR اپل قرار است سال آینده معرفی شود، این در حالی‌ است که سال گذشته پیش‌بینی شده بود این عینک سال ۲۰۲۲ راهی بازار خواهد شد.

جان پروسر، افشاگر شناخته شده‌ی محصولات اپل که سابقه‌ی خوبی در پیش‌بینی محصولات این غول آمریکایی دارد، معتقد است که اپل سال آینده را برای عرضه‌ی عینک واقعیت افزوده‌ی خود انتخاب کرده است.

اگرچه مینگ چی‌کو که یکی دیگر از چهره‌های معروف در زمینه‌ی افشاگری محصولات اپل به شمار می‌رود، پیش‌بینی کرده که این محصول سال ۲۰۲۰ راهی بازار می‌شود.

بر اساس گزارش جان پروسر، عینک واقعیت افزوده اپل محصولی هیجان‌انگیز است و از رابط کاربری داشبورد با نام Starboard بهره می‌برد.

او همچنین ادعا می‌کند که عینک AR اپل را از نزدیک رویت کرده و اپل برای معرفی این محصول برای سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ یعنی ماه‌های مارس-ژوئن (اسفند تا خردادماه) برنامه‌ریزی کرده است.

اپل مثل همیشه تلاش می‌کند محصولی بی‌نقص به بازار عرضه کند و به همین دلیل است که برای عرضه‌ی عینک AR هم عجله‌ای به خرج نمی‌دهد تا یک محصول حرفه‌ای در اختیار مشتریانش قرار دهد.

پیشتر مینگ چی کو و سایر منابع پیش‌بینی کرده بودند که این محصول سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه خواهد شد، اما با همه‌گیری ویروس کرونا بعید است که امسال این اتفاق بیفتد و محصول تازه‌ی اپل به بازار معرفی و عرضه شود.

البته گزارش‌های دیگر نیز وجود دارد مبنی بر اینکه این محصول سال ۲۰۲۳ معرفی خواهد شد؛ البته اگر معرفی و عرضه‌ی این محصول با تاخیر بیشتری صورت گیرد خیلی جای تعجب ندارد؛ چرا که اپل قصد دارد این محصول را با امکانات و پیشرفت‌های جدیدی عرضه كند و با این محصول قطعا با چالش‌های جدیدی روبه‌رو می‌شود.

اپل معمولا تا زمانی که همه عوامل و جزییات کامل نباشد، محصولی ارائه نمی‌کند. اگر به یاد داشته باشید گوگل سال ۲۰۱۳ عینک گوگل گلس را معرفی کرد؛ این محصول به شکل محدود وارد بازار شد، اما نتوانست نه تنها انتظارات گوگل را برآورده کند، بلکه موفقیتی هم در بازار کسب نکرد. بر این اساس نمی‌توان انتظار داشت که اپل دست به چنین ریسکی بزند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments