ایستراگی از تونی استارک در فیلم مرد مورچه ای ۳ از رازی بزرگ پرده برداشت

حل شدن یکی از قدیمی‌ترین معماهای MCU

ایستراگی از تونی استارک در فیلم مرد مورچه ای ۳ از رازی بزرگ پرده برداشت پارسا خلیلی ۷ ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ مارول
تونی استارک در فیلم مرد مورچه ای ۳

بعد از گذشتن چند هفته از اکران اولین پروژه فاز پنجم دنیای سینمایی مارول در سینماها، به‌تازگی ایستراگی مهم از تونی استارک در فیلم مرد مورچه ای ۳ پیدا شده که به‌طرز غیرمنتظره‌ای از رازی بزرگ پرده برمی‌دارد.

استفاده از سکانس‌های پس تیتراژ به‌جهت معرفی پروژه‌های جدید، به نمایش گذاشتن لحظاتی خنده‌دار و ایجاد پیوستگی بین عناوین دنیای سینمایی مارول، اقدام هوشمندانه‌ای بود که استودیو مارول در اولین فیلم مرد آهنی به کار گرفت و با معرفی نیک فیوری ساموئل ال جکسون (Samuel L. Jackson)، آینده فرانچایز خود را پایه ریزی کرد. درست مثل تمامی پروژه‌های سینمایی و سریالی دنیای سینمایی مارول، فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania نیز از این قاعده مستثنا نبوده و با دو سکانس پس از تیتراژ مهیج، نگاهی اجمالی به آینده فاز پنجم داشته است.

در طول چند ثانیه ابتدایی سکانس پس از تیتراژ اول فیلم، در حالی که صدها نسخه از کنگ فاتح به شورای کنگ (Council of Kang) تلپورت می‌شوند، آقای گریفن برای مدتی کوتاه در میان آنها دیده می‌شود. این ایستراگ، ارتباطی مستقیم با قسمت پنجم سریال لوکی دارد، زمانیکه ساختمانی شبیه برج انتقام‌جویان با لوگو “Qeng” در پس زمینه دیده شد. در کمیک‌ها، آقای گریفن نسخه‌ای مولتی‌ورسی از کنگ فاتح است که در قرن بیست و یکم به دام افتاده و به یک تاجر ثروتمند تبدیل شده است. او در ادامه برج انتقام‌جویان را از تونی استارک می‌خرد تا سلسله‌ جدید کنگ را به‌وجود بیاورد.

چه کسی برج انتقام‌جویان Earth 616 را خرید؟

قضیه فروخته شدن برج انتقام‌جویان در دنیای سینمایی مارول برای اولین بار در فیلم Spider-Man: Homecoming مطرح شد، اما به‌طرز عجیبی هیچ جزئیاتی از مالک جدید برج فاش نشد. در سریال Hawkeye نیز، وقتی موضوع برج انتقام‌جویان توسط کیت به میان آمد، کلینت بارتون خیلی سربسته گفت: “تونی چند سال پیش آن را فروخت”.

از سال ۲۰۱۷ تا کنون، تئوری‌های زیادی در مورد اینکه چه کسی معروف‌ترین ساختمان مارول را خریده وجود دارد، اما این موضوع همچنان یک معمایی مرموز است که جواب قطعی و دقیقی برایش ارائه نشده است. اما به نظر می‌رسد که تام هالند (Tom Holland) و زندایا (Zendaya) جواب این سوال بزرگ را می‌دانند، زیرا هنگامیکه در مصاحبه‌ مطبوعاتی فیلم Spider-Man: No Way Home از آنها درباره مالک فعلی برج انتقام‌جویان سوال شد، تام و زندایا به‌طرز مشکوکی موضوع بحث را عوض کرده و از پاسخ به سوال ممانعت کردند. اما حالا به‌دنبال ایستراگ یافت شده از تونی استارک در فیلم مرد مورچه ای ۳، می‌توان آقای گریفن را مالک فعلی برج انتقام‌جویان دانست.

فیلم Ant-Man and The Wasp: Quantumania هم اکنون در سینماهای سراسر جهان در حال پخش است. نظر شما در این رابطه چیست؟ چه کسی مالک واقعی برج انتقام‌جویان است؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

3.8 9 آراء
امتیاز مطلب

guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا