پاسخ به یک سوال؛ چرا بازیگر نقش کسی لنگ در فیلم مرد مورچه ای 3 تغییر کرد؟

یک قدم نزدیک‌تر به انتقام‌جویان جوان

پاسخ به یک سوال؛ چرا بازیگر نقش کسی لنگ در فیلم مرد مورچه ای 3 تغییر کرد؟ علی طوسی ۰ ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ سینمای جهان
بازیگر نقش کسی لنگ

حتما در تریلرهای Ant-Man and the Wasp: Quantumania متوجه تغییر بازیگر نقش کسی لنگ شده‌اید و حالا اینجا هستیم تا علت آن را بررسی کنیم.

پس از فیلم سینمایی Avengers: Endgame و در آستانه شروع عنوان ابرقهرمانی Ant-Man and the Wasp: Quantumania کمپانی مارول به‌صورت رسمی اعلام کرد که بازیگر نقش کسی لنگ (Cassie Lang) در سری فیلم‌های مرد مورچه‌ای (Ant-Man) تغییر کرده است. طی جریانات هر دو فیلم سینمایی Ant-Man (2015) و Ant-Man and the Wasp (2018)، ابی رایدر فورتسون (Abby Ryder Fortson) خردسال بازیگر نقش کسی لنگ بود. او در واقع نقش دختر اسکات لنگ (Scott Lang) را ایفا می‌کرد و در کنار قهرمان اصلی داستان حضور داشت.

به لطف جهش پنج‌ساله زمان طی وقایع فیلم سینمایی Avengers: Endgame، اما فورمن (Emma Fuhrmann) جای او را گرفت و در صحنه‌ای احساسی هم حضور یافت. به همین دلیل زمانی که استودیوی مارول (Marvel Studios) تایید کرد که کاترین نیوتون (Kathryn Newton) قرار است بازیگر نقش کسی لنگ باشد طرفداران را شوکه کرد. در حالی که تغییر بازیگر از فورتسون خردسال به فورمن جوان مشخص بود، تغییر بازیگر وی به نیوتون در هاله‌ای از ابهام قرار داشت و طرفداران متعجب شده بودند.

چرا بازیگر نقش کسی لنگ در فیلم سینمایی Ant-Man and the Wasp: Quantumania تغییر کرد؟

در حالی که بازیگران و نقش‌های غیرمنتظره زیادی در فیلم سینمایی ابرقهرمانی Ant-Man and the Wasp: Quantumania حضور دارند، طرفداران توقع دارند کاترین نیوتون هم نقش بزرگی را در این اثر ایفا کند. به گفته پیتون رید (Peyton Reed) کارگردان اثر یادشده، تمرکز اصلی فیلم روی مقوله “زمان” می‌چرخد. این موضوع که اسکات لنگ چه زمان طولانی را در بزرگ شدن دخترش کسی لنگ از دست داده است، بسیار مهم تلقی می‌شود. در این میان هم کاترین نیوتون ادعا کرده که کسی لنگ اشتباهات زیادی را مرتکب خواهد شد تا یاد بگیرد چگونه خود تبدیل به قهرمان شود. بنابراین با توجه به این موضوع که بازیگر نقش کسی لنگ اهمیت زیادی در فیلم سینمایی Ant-Man and the Wasp: Quantumania داشته و کاترین نیوتون هم قرار است به احتمال زیاد در آثار بعدی حضور یابد؛ مارول تصمیم گرفته بازیگر حرفه‌ای‌تری را برای ایفای این نقش استخدام کند.

با توجه به اهمیت انتخاب این نقش در دنیای سینمایی مارول (MCU)، بعید نیست که پس از سه‌گانه مرد مورچه‌ای، کسی لنگ و کاترین نیوتون راه خود را به سوی پروژه انتقام‌جویان جوان (Young Avengers) باز کنند. نکته مورد تاسف در مورد تعویض بازیگر نقش کسی لنگ اینجاست که استودیوی مارول با اما فورمن هیچ تماسی نگرفته و تنها هنگامی که این خبر به صورت رسمی اعلام شده او هم متوجه این تغییر ناگهانی شده است. پس از اعلام این خبر، فورمن در توئیتر خود نوشت که «از شنیدن اخبار ناراحتم و امیدوارم چیز دیگری برای من در MCU باشد.»

چگونه فیلم سینمایی Ant-Man 3 کسی لنگ را در موقعیت یک نقش اصلی برای پروژه‌های آینده MCU تبدیل می‌کند؟

با تغییر بازیگر نقش کسی لنگ از اما فورمن به کاترین نیوتون، حال تنها زمان و ایفای نقش او در فیلم‌های سینمایی مارول نشان خواهند داد وی تا چه مقدار محبوبیت کسب خواهد کرد. این نکته را باید در ذهن داشت که استودیوی مارول بازیگران خود را برای نقش‌های طولانی مدت انتخاب می‌کند و کسی لنگ با کاترین نیوتون از این پس شناخته خواهد شد. از سویی فیلم سینمایی Ant-Man and the Wasp: Quantumania آزمون نهایی این بازیگر نیست، بلکه تنها شروعی برا او محسوب می‌شود.

مطمئنا کمپانی دیزنی هم روی او حساب ویژه‌ای باز کرده و او را در دیگر آثار MCU باز هم خواهیم دید. به هر حال، ما حالا در حماسه چندجهانی (Multiverse Saga) هستیم و کسی لنگ با بازی کاترین نیوتون تنها انتقام‌جوی جوانی خواهد بود که با کانگ فاتح (Kang the Conqueror) دیدار خواهد کرد و مسیرشان از یک نقطه خواهد گذشت.

5 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا