تاریخ اکران فیلم Ant-Man 3 با Captain Marvel 2 عوض شد

کانگ زودتر به جهان MCU حمله می‌کند

تاریخ اکران فیلم Ant-Man 3 با Captain Marvel 2 عوض شد امیرحسین ناصری ۱ ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ سینمای جهان
فیلم Ant-Man 3 با Captain Marvel 2

طبق اعلام رسمی سازندگان، ظاهرا تاریخ اکران فیلم Ant-Man 3 با Captain Marvel 2 جا به جا شده و زمان انتشار نسخه بلوری آن‌ها نیز به هین نسبت عوض خواهد شد.

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول حدودا سه سال پیش اعلام شده بود و عملا مشاهده کردیم که برنامه‌های استودیو مارول برای ابرقهرمانان MCU در قالب چه فیلم و سریال‌هایی خواهد بود. با این وجود شاید هرگز انتظارش را نداشتیم که مولتی ورس ایجاد شود و برخی شخصیت‌های جدید به جهان فوق گسترده سینمایی مارول اضافه شوند و بازگردند. برای مثال حال دیگر آوردن هر کاراکتری مثل مردان ایکس (X-Men) و ددپول (Deadpool) نیز وجود دارد و چنان که در تیزرهای فیلم Doctor Strange 2 دیده‌ایم، گروه ایلومیناتی (Illuminati) نیز رسما معرفی شده‌اند. این در حالی است که فیلم‌هایی مانند Spider-Man: No Way Home و همچنین Doctor Strange: In The Multiverse of Madness صرفا شروع کننده ماجراهای جدید و سینمایی مارول هستند.

پس از اکران فیلم Doctor Strange 2 و Thor 4 عملا نوبت به گزینه‌هایی خواهد رسید که تهدیدهای بزرگ‌تری را برای آینده دنیای سینمایی مارول نشان خواهند داد. برای مثال اولین و مهم‌ترین تهدیدی که در حال حاضر با سریال Loki معرفی شده، شخصیتی به نام کانگ فاتح (Kang The Conqueror) است؛ کسی که در جهان‌های موازی سفر می‌کند و خط‌های زمانی مختلف را برای به دست آوردن قدرت‌های بیشتر فتح یا حتی به کلی حذف می‌کند!

با این وجود این ابرشرور که به گفته سازندگان قرار است تا یک نمایش درجه ۱ از اوج شرارت را در فیلم Ant-Man: Quantomania داشته باشد، کمی زودتر به ملاقات ما خواهد آمد.

دلیل تغییر تاریخ اکران فیلم Ant-Man 3 و The Marvels چیست؟

در واقع فیلم‌های دنیای سینمایی مارول طی سالیان گذشته به دلیل پاندمی ویروس کرونا و همچنین برنامه‌ریزی‌های کوین فایگی (Kevin Feige) بارها و بارها با تاخیر مواجه شده‌اند. با این وجود کمتر پیش می‌آید که دو اثر سینمایی رسما با یکدیگر جا به جا شوند، در حالی که طبق اعلام رسمی ظاهرا تاریخ اکران فیلم Ant-Man 3 و The Marvels با یکدیگر عوض شده و ما کمی زودتر کانگ فاتح و مرد مورچه‌ای را خواهیم دید.

در واقع هنوز هیچ دلیل رسمی برای دلیل این جا به جایی اعلام نشده، اما انتظار می‌رود که دلیل آن بیشتر به خاطر سر هم کردن داستان باشد تا اینکه روند ساخت هرکدام به مشکل خورده باشد. در فیلم The Marvels یا همان Captain Marvel 2 قرار است تا روایتگر داستان‌هایی باشد که بیشتر به فضا و تهدیدهایی که پس از Secret Invasion روایت می‌شود مربوط باشد. اما از طرفی Ant-Man: Quantomania داستانی را روایت می‌کند که به سایر آثار بعد از خود کاملا جهت خواهد داد. بدین ترتیب سازندگان قصد دارند تا پیش از اکران فیلم‌های دیگر، ابتدا ابرشرور بزرگ فاز چهارم دنیای سینمایی مارول را بهتر و بیشتر معرفی کنند تا برخی داستان‌های جدید شکل گرفته و همه چیز در راستای آن به پیش برود. درست مثل حضور تانوس (Thanos) در فازهای اول و دوم دنیای سینمایی مارول که در نهایت به یک جنگ تمام عیار در Avengers: Infinity War باشیم.

با این حساب در سال جاری و آینده، به ترتیب فیلم Ant-Man 3 در تاریخ ۲۸ بهمن (۱۷ فووریه ۲۰۲۳) و فیلم The Marvels در تاریخ ۶ مرداد ۱۴۰۲ (۲۸ جولای ۲۰۲۳) اکران خواهند شد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا