#مهسا_امینی

موشکافی و بررسی تیزرهای فیلم دکتر استرنج 2 با رونمایی از گروه ایلومیناتی و کاپیتان کارتر!

فیلمی که همه در آن هستند!

جدیدترین تیزرهای فیلم دکتر استرنج 2 – Doctor Strange 2 به تازگی منتشر شده‌اند و در این مطلب، قصد داریم تا جزئیات همه آن‌ها را بررسی کنیم.

در حال نزدیک شدن به تاریخ اکران فیلم Doctor Strange 2 هستیم و چنان که به نظر می‌رسد، استودیو مارول طی روزهای گذشته انواع و اقسام تیزرهای مختلف با صحنه‌های جدید را برای این اثر سینمایی منتشر کرده است. در این ویدیوهای مختلف می‌توان شاهد سکانس‌هایی بود که پیش‌تر در تریلرهای این فیلم دیده‌ایم، اما از طرفی فریم‌های خاصی در این ویدیوهای جدید وجود دارند که همگی تازه بوده و پیش‌تر اصلا دیده نشده بودند!

به همین دلیل در ادامه به ترتیب سراغ تیزرهای فیلم دکتر استرنج 2 می‌رویم که طی روز گذشته منتشر شده‌اند و جزئیات بسیاری از داستان و شخصیت‌های حاضر در این اثر سینمایی را به تصویر می‌کشند.

تیزر اول؛ نجات وانگ و لباس جدید استرنج

در بررسی تیزرهای فیلم دکتر استرنج 2 ابتدا ویدیویی را می‌بینیم که در آن، جزئیات بیشتری از مبارزه بین استیون استرنج (Stephen Strange) و گارگانتوس (Gargantos) نشان داده می‌شود. در این کلیپ، اول از همه شاهد صحبت‌های واندا (Wanda) هستیم که اظهار می‌کند انتظار حضور استرنج و پرسیدن سوال‌هایی درباره مولتی‌ورس را داشته است. اما این سکانس و حتی دیدن چشم سوم استرنج شرور نیز چندان مد نظر نیستند و پیش‌تر آن‌ها را دیده بودیم؛ با این وجود سکانس مهم در این تیزر آنجاست که استرنج در مراسم ازدواج کریستیم پالمر (Christine Palmer) حاضر شده و سپس با همان کت و شلوار خود از پنجره بیرون می‌پرد!

در این صحنه می‌بینیم که ظاهر استرنج یا یک حرکت دست از کت و شلوار به لباس جادوگر اعظم تغییر پیدا کرده و از همه مهم‌تر اینکه این لباس آبی رنگ که زیر شنل معروف پوشیده شده، کمی با آنچه که پیش‌تر دیده بودیم فرق می‌کند و بیشترین شباهت را با نسخه کمیک بوکی دارد. همچنین در ادامه می‌بینیم که ظاهرا وانگ (Wong) از گارگانتوس ضربه خورده و پرتاب شده، اما استرنج با یک پورتال او را نجات می‌دهد.

همچنین اگر به خاطر داشته باشید، در تریلر دوم فیلم Doctor Strange: In The Multiverse of Madness در یک سکانس روی صورت و بدن واندا خون قرمز و سیاهی دیده می‌شد که حال در این تیزر، می‌توانید ببینید که او در یک فریم کله یکی از ربات‌های اولتران (متعلق به گروه ایلومیناتی) را با جادو خود پودر می‌کند! به علاوه، چند فریم قبل از این صحنه می‌توانید شاهد استفاده واندا از جادو خود برای دیدن چندین حلقه متفاوت باشید که به نظر جهان‌های متفاوت می‌رسند. این ممکن است همان جایی باشد که استرنج در تریلر قبلی روی کتاب دارک هولد (Darkhold) با استفاده از جادو هرج و مرج (Chaos Magic) رد واندا را دنبال می‌کرد.

تیزر دوم؛ کاپیتان کارتر و مبارزه با اسکارلت ویچ

کلیپ دوم شاید از بقیه تیزرهای ۳۰ ثانیه‌ای منتشر شده از فیلم دکتر استرنج 2 مهم‌تر باشد، چراکه در آن، می‌توانید شاهد حضور کاپیتان کارتر باشید! شخصیتی که اولین بار در سریال What If…? معرفی شد و حال ظاهرا از قاب کارتونی بیرون آمده و یکی از اعضای نگهبانان مولتی‌ورس، یا همان ایلومیناتی است. در واقع اگر بخواهیم ایلومیناتی را خیلی ساده توصیف کنیم، باید گفت که این گروه کار همان سازمان TVA را انجام می‌دهد، اما نه با نابود کردن کل خط زمانی مورد نظر، بلکه با حذف کردن تهدیدهایی که در آن وجود دارد.

حال نیز وقتی استرنج نظم زمان و مکان را در جهان‌های موازی بهم ریخته و اسکارلت ویچ قدرتش را برای سفر کردن میان جهان‌های متفاوت آزاد کرده است، ایلومیناتی وارد عمل شده و قصد دارند تا جلوی ابرشروران را بگیرند. در تیزر بالا، اولین سکانس مهمی که می‌بینیم حضور اسکارلت ویچ در مقابل دروازه‌ای است که ظاهرا بالای یک کوه بوده و مبارزه نهایی در آن اتفاق می‌افتد. اسکارلت ویچ در چند فریم قدرتش را آزاد می‌کند و سپس می‌بینیم که موجودات تاریکی از بدن او خارج می‌شوند؛ موجوداتی که بعد از این اتفاق، به بدن استرنج زامبی می‌چسبند و همانطو که در پایان تریلر دوم دیده بودیم، دست‌های بسیاری را پشت او ظاهر می‌کنند.

پس از این سکانس نیز شاهد مبارزه ورینت دوم واندا که بیلی (Billy) و تامی (Tommy) را در کنار خود دارد هستیم؛ جایی که مانیکا رمبو (Monica Rambeau) که در این جهان لقب کاپیتان مارول (Captain Marvel) را دارد، به واندا حمله‌ور می‌شود و در فریم بعد می‌بینیم که کاپیتان کارتر به عقب پرتاب شده است. با این وجود نگاه کنید که پشت زره پگی کارتر، یک جت پک با دو موتور قرار داده شده که ظاهرا به او قدرت پرواز می‌دهد و اکنون از آن برای دفع نیرو وارد شده استفاده می‌کند.

سپس سکانس بعدی هیجان را حتی بیشتر کرده و در آن صدای پروفسور ایکس را می‌شونیم که می‌گوید؛ بذار ببینیم تو چطور دکتر استرنجی هستی! در این چند فریم می‌توانید پروفسور ایکس (Professor X) را روی همان صندلی چرخ‌دار معروفی ببینید که نسخه مشابه آن در دنیای کمیک با همین طرح طلایی رنگ دیده شده بود.

تیزر سوم؛ دفندر استرنج و نجات آمریکا چاوز

سومین کلیپ از تیزرهای فیلم دکتر استرنج 2 در اولین فریم نشان می‌دهد که اسکارلت ویچ و وانگ از یک پورتال وارد همان مکانی می‌شوند که استرنج زامبی در بالای آن با موجودات تاریکی که واندا آزاد کرده بود، سر و کله می‌زد. اما به نظر می‌رسد که در این سکانس، هنوز اسکارلت ویچ آن روی خود را نشان نداده و قصد همکاری با وانگ را دارد. البته شاید هم این نسخه از واندا قصد شرور بودن ندارد و به کلی در کنار استرنج و وانگ مبارزه می‌کند.

سپس در صحنه بعدی، می‌بینیم که دفندر استرنج که ظاهر متفاوتی را به دکتر استرنجی که می‌شناسیم دارد، سعی می‌کند تا آمریکا چاوز را از دست موجودی که در تریلر قبل او را شکنجه کرده بود، نجات بدهد. با این وجود، چیزی که به نظر می‌رسد، این است که او شکست می‌خورد و سپس بعد از اینکه چاوز توسط آن موجود آسیب دید، او را با پورتالی که درست کرده از این جهان خارج می‌کند.

همچنین دقت کنید که وقتی در سکانس بعدی پروفسور ایکس می‌گوید که «بذار ببینیم تو چه مدل دکتر استرنجی هستی»، عملا در سه سکانس سه دکتر استرنج متفاوت در تصویر نشان داده می‌شوند. به علاوه، ظاهرا دفندر استرنج در حال استفاده از قدرتی متفاوت و آبی‌رنگ است که در سکانس‌های اول و هنگام فرار او با آمریکا چاوز، می‌توانید آن را در مرکز یکی ار سطح‌های مقابل آن‌ها ببینید.

تیزر چهارم؛ استرنج زامبی!

در کلیپ چهارم از تیزرهای فیلم دکتر استرنج 2 می‌‌توانید در اولین فریم شاهد حرف‌های استرنج درباره این باشید که او می‌توانست از یک اونجر برای کمک کردن استفاده کند، اما ظاهرا او واندا را ترجیح داده است. همچنین می‌بینید که واندا برخلاف ظاهر آرام و حاضر در باغ گلی که داشت، حال در یک محیط قرمز قرار دارد و احتمالا در ابتدای فیلم، با استرنج و وانگ همکاری خواهد کرد. اما در سکانس بعدی، می‌توانید شاهد جنگی باشید که در کامارتاژ (Kamar-Taj) اتفاق می‌افتد و رینترا (Rintrah) نیز در آن حضور خواهد داشت؛ اما اینکه دشمن در این نبرد کیست، هنوز مشخص نشده است.

اما شاید مهم‌ترین صحنه این تیزر جایی باشد که می‌بینیم استرنج زامبی جلوی یک دروازه ایستاده و ظاهرا قصد اجرای یک طلسم را با حالتی که با دستان خود گرفته دارد. با این حال، دقت کنید که لباس و ظاهر این استرنج، به شدت شبیه همان دفندر استرنجی است که در ابتدای تیزر سوم دیدیم. پس هیچ بعید نیست که او پس از شکست خوردن از همان موجود عجیب یا آلوده شدن توسط نیرو تاریکی که واندا در بدن او می‌گذارد، به این شکل درآمده باشد.

همچنین وانگ در یک دیالوگ به او می‌گوید «من اصلا حتی نمی‌خوام که بدونم!». این نشان می‌دهد که حتی وانگ نیز از بسیاری از اتفاقاتی که می‌افتند بی‌خبر بوده و نمی‌داند که چرا استیون استرنج به این شکل درآمده و زامبی شده است!

تیزر پنجم؛ چینی، اما مهم!

در تیزر پنجم پس از اینکه استرنج و وانگ موفق می‌شوند تا گارگانتوس را نجات دهند، ظاهرا همانطور که فیلمنامه و داستان فیلم Doctor Strange 2 لو رفته بود، آن‌ها به مکانی می‌روند تا امریکا چاوز کمی غذا بخورد و درباره اتفاقاتی که افتاد توضیح بدهد.

چاوز می‌گوید که توان رفتن از جهانی به جهان دیگر را دارد و استرنج از او می‌خواهد تا این موضوع را اثبات کند؛ کاری که عملا انجام می‌شود و در سکانس بعد از آن، برای چند ثانیه شاهد سه کله شخصیتی کمیک بوکی و بسیار مهم به نام Living Tribunal باشید. این شخصیت تنها ۱ نسخه در تمام مولتی‌ورس دارد و وظیفه مهم آن نیز نگه داشتن نظم بین جهان‌های موازی است؛ شبیه کاری که واچر (The Watcher) انجام می‌داد، اما کمی مهم و اساسی‌تر! طوری که دخالت او صرفا برای انجام دادن کارهای خوب و کشتن ابرشروران نیست، بلکه توازن قدرت در جهان‌های مختلف را انجام می‌دهد و شاید نابود شدن یک یا چند خط زمانی چندان هم برای او مهم نباشند.

سپس چاوز توضیح می‌دهد که قانون اول هنگام سفر از جهانی به جهان دیگر این است که اصلا هیچ چیز مشخص نیست! سپس می‌بینیم که پس از رد شدن آن‌ها از چند بُعد زمان و مکان مختلف، ناگهان سر از یک جهان تازه در میاورند؛ در حالی که معلوم نیست در این دنیای موازی چه خبر است و چه می‌گذرد.

اما نظر شما درباره تیزرهای جدید فیلم دکتر استرنج 2 چیست؟ منتظر ویدیو این مطلب با جزئیات بیشتر از کانال یوتوب سرگرمی باشید.


guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا