چهارمین دوره‌ی Steam Game Festival در پاییز برگزار می‌شود

تعداد بازی‌ها فعلا مشخص نیست

چهارمین دوره‌ی Steam Game Festival در پاییز برگزار می‌شود سورنا رضایی ۰ ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی
چهارمین دوره‌ی Steam Game Festival

طبق بیانیه‌ای که در وب سایت Steam Community منتشر شده، چهارمین دوره‌ی Steam Game Festival در پاییز برگزار خواهد شد.

به دلایل مختلف، همه‌ی علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی نمی‌توانند در رویدادهای فیزیکی حاضر شده و در کنار تماشای نمایش بازی‌های جدید، نسخه‌ی دموی آن‌ها را تجربه کنند. جف کیلی (Geoff Keighley) روزنامه‌نگار و کارشناس حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی راه حلی برای رفع این مشکل یافت. او با همکاری شرکت ولو نخستین دوره‌ی Steam Game Festival را در زمستان سال گذشته‌ی میلادی برگزار کرد. این رویداد به کاربران اجازه می‌دهد از طریق استیم برای مدت کوتاهی به نسخه‌ی دموی تعدادی از بازی‌های رو به انتشار دسترسی داشته باشند. استقبال از چنین ایده‌ای باعث شد طی ماه‌های گذشته دو دوره‌ی دیگر برگزار شود.

طبق بیانیه‌ای که در وب سایت Steam Community منتشر شده، چهارمین دوره‌ی Steam Game Festival از تاریخ ۱۶ الی ۲۲ مهر (مصادف با ۷ الی ۱۳ اکتبر) برگزار خواهد شد. شرکت ولو در ادامه‌ی بیانیه‌ی خود نوشت تنها توسعه‌دهندگانی مجوز حضور در جشنواره را دریافت می‌کنند که محصولشان در بازه‌ی زمانی ۲۲ مهر (مصادف با ۱۳ اکتبر) الی ۱۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ (مصادف با یک مه سال ۲۰۲۱) منتشر شود. در بخش دیگری از متن به استودیوها، گروه‌ها یا شرکت‌های علاقه‌‎مند توصیه شد برای ساخت صفحه‌ی بازی‌شان در استیم اقدام کرده و آماده‌ی ثبت نام برای حضور در رویداد باشند. قابلیت ثبت نام طی روزهای آینده فعال می‌شود. در ضمن، ولو تاکید کرد جشنواره‌ی پاییزه، آخرین استیم گیم فستیوالی خواهد بود که در سال جاری میلادی برگزار می‌شود. دوره‌های بعدی برای سال آینده برنامه‌ریزی شده‌اند.

سومین دوره‌ی Steam Game Festival چندی پیش برگزار شد. ولو به کاربران خود اجازه داده بود در جریان برگزاری این جشنواره به نسخه‌ی دموی بیش از ۹۰۰ بازی دسترسی داشته باشند. این رقم در نگاه اول بسیار وسوسه‌انگیز به نظر می‌رسد اما این نکته را هم در نظر بگیرید که مدت زمان برگزاری جشنواره تنها ۵ روز بود. این مدت زمان کوتاه باعث شد تا کاربران فرصت کافی برای تجربه‌ی بسیاری از بازی‌های ارزشمند نداشته باشند. به خصوص اینکه بخش عمده‌ی لیست را بازی‌های مستقلی تشکیل می‌دهند که اخبارشان توسط وبسایت‌های خبری پوشش داده نمی‌شوند. انتظار می‌رود شرکت ولو سیاست جدیدی را در قبال Steam Game Festival اتخاذ کرده تا بدین ترتیب، فرصت بیشتری در اختیار علاقه‌مندان قرار بگیرد.

مانند دوره‌های پیشین، چهارمین دوره‌ی استیم گیم فستیوال تنها به انتشار نسخه‌ی دموی بازی‌ها خلاصه نشده و شامل لایو استریم و همچنین جلسه‌های پرسش و پاسخ با توسعه‌دهندگان هم خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا