اعتراضات هنگ کنگ به بازی‌های ویدیویی هم کشیده شد

Animal Crossing: New Horizons از فروشگاه‌های کشور چین حذف شد

اعتراضات هنگ کنگ به بازی‌های ویدیویی هم کشیده شد نیکان صبوری ۰ ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ اخبار بازی
اعتراضات هونگ کونگ

بازی Animal Crossing: New Horizons اکنون به مکانی برای اعتراضات مردم شهر هنگ کنگ تبدیل شده است.

اعتراضات هنگ کنگ از اواخر ماه مارس سال ۲۰۱۹ میلادی آغاز شد. این اعتراضات بیشتر به طرح لایحه‌ای بود که به سیاستمداران چین این امکان را می‌داد تا بتوانند در هر منطقه‌ای که بخواهند، افراد تحت تعقیب را دنبال کنند. این لایحه هم بهانه‌ی دیگری شد تا مردم عصبانی هنگ کنگ اعتراضات را برای ایجاد یک حکومت مستقل، روشن شدن شدن حقایق و آزادی دستگیر شدگان ادامه دادند.

حال با شیوع ویروس کرونا و آرام شدن نسبی جو هنگ کنگ هنوز افرادی هستند که می‌خواهند در این مورد اعتراضات خودشان را به گوش دولتمردان کشور چین برسانند. یکی از این معترضین فعال به نام Joshua Wong به تازگی تصویری از بازی Animal Crossing: New Horizons را در فضای مجازی منتشر کرده است که نشان می‌دهد، بسیاری از این اعتراض کنندگان در بازی Animal Crossing: New Horizons در حال سر دادن شعار‌های اعتراضی خود هستند.

بازی Animal Crossing: New Horizons که آخرین عنوان از سری Animal Crossing محسوب می‌شود، ماه گذشته یعنی ۱ فروردین ۱۳۹۹ (۲۰ مارس ۲۰۲۰ میلادی) به صورت انحصاری برای نینتندو سوییچ منتشر شد. در این بازی، مخاطبین باید جزیره‌ای که در آن حضور دارد را به شکل دلخواه خودشان بازسازی کرده و می‌توانند این کار را به صورت تیمی و چند نفره هم انجام دهند. قابلیتی جالبی که این بازی ارائه می‌دهد، این است که آن‌ها می‌توانند با استفاده از برنامه‌ی Nintendo Switch Online تصاویر مورد نظر خودشان را به بازی اضافه کنند و رو سطوح مختلف بچسبانند. حال بازیکنان چینی با استفاده از قابلیت تصاویر‌هایی که مربوط به اعتراضات و شعارهای سیاسی می‌شود را به بازی اضافه کرده‌اند.

حرکت معترضان هنگ کنگی، باعث شد که دولت چین تمام نسخه‌های دیجیتال و فیزیکی بازی را از فروشگاه‌های مربوط به این کشور، حذف کنند. با این حال، بازیکنان چینی می‌‎توانند همچنان با استفاده از برنامه‌های دیگر Animal Crossing: New Horizons را از فروشگاه‌های آنلاین خارجی خریداری کنند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا