#مهسا_امینی

اندرو گارفیلد پاسخ می‌دهد: چه کسی بهترین مرد عنکبوتی صنعت سینما است؟

پاسخی که احتمالا به مذاق برخی طرفداران خوش نمی‌آید

اندرو گارفیلد پاسخ می‌دهد: چه کسی بهترین مرد عنکبوتی صنعت سینما است؟ سورنا رضایی ۰ ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ سینمای جهان
بهترین مرد عنکبوتی صنعت سینما

اندرو گارفیلد اخیرا در برنامه The Tonight Show with Jimmy Fallon حاضر شد و بهترین مرد عنکبوتی صنعت سینما را معرفی کرد.

مرد عنکبوتی یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های کمیک بوکی بوده و تاکنون سه بازیگر نقش آن را روی پرده نقره‌ای ایفا کرده‌اند. نفر اول، توبی مگوایر (Tobey Maguire) است که پیتر پارکر را مجموعا در سه فیلم سینمایی به تصویر کشید. فیلم چهارم هم در دست ساخت بود که با فراز و نشیب‌های متعددی روبرو و در نهایت متنفی شد. با رخ دادن این اتفاق، سونی تصمیم گرفت مجموعه را ریبوت کرده و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) نقش اصلی را بر عهده گرفت. سامورایی‌ها برنامه‌های زیادی برای مجموعه The Amazing Spider-Man داشتند اما قسمت دوم آن در حد انتظارات ظاهر نشد. بدین ترتیب، سونی بار دیگر تمرکز خود را روی ریبوت قرار داد. اینبار تام هالند (Tom Holland) انتخاب شد.

تام هالند تاکنون در دو فیلم اختصاصی مرد عنکبوتی نقش‌آفرینی کرده که Spider-Man: Homecoming و Spider-Man: Far From Home نام داشته و به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ میلادی به سینماها آمده‌اند. سومین فیلم هم در حال حاضر فاز پس‌تولید را پشت سر می‌گذارد تا در انتهای سال جاری میلادی روی پرده نقره‌ای بیاید. از آنجایی که فاصله چندانی با Spider-Man: No Way Home نداریم، بحث‌های مرتبط مانند بهترین پیتر پارکر/مرد عنکبوتی داغ شده است. به هر حال، هر کدام از نسخه‌های مرد عنکبوتی طرفداران پروپاقرصی در سراسر جهان دارند.

اندرو گارفیلد چندی پیش و از طریق اینترنت در برنامه The Tonight Show with Jimmy Fallon حضور یافت. محور اصلی گفتگو فیلم The Eyes of Tammy Faye بود که طی روزهای آتی به سینماها می‌آید اما سوالات دیگری هم مطرح شد. یکی از سوالات، درباره بهترین مرد عنکبوتی صنعت سینما بود. گارفیلد در پاسخ گفت:

فکر می‌کنم تام هالند پیتر پارکر و مرد عنکبوتی بی‌نقصی است و به شدت برای نقش‌آفرینی‌اش در Spider-Man: No Way Home هیجان‌زده هستم.

حالا می‌توانم فقط یک طرفدار ساده باشم. طرفدار بودن را به ایفای نقش مرد عنکبوتی ترجیح می‌دهم.

حالا می‌توانم به عنوان یک مخاطب ساده پای تماشای فیلم نشسته و بگویم: «اوه، گند زدی، رفیق. آنطور که می‌توانستی جلوی دوربین ظاهر نشدی.» همچنین می‌توانم آن مخاطبی باشم که می‌گوید: «اصلا از لباس مرد عنکبوتی خوشم نمی‌آید.» [می‌خندد]

در صورتی که اخبار را دنبال کنید، باید بدانید Spider-Man: No Way Home در لیست انتظار بسیاری از علاقه‌مندان به سینما قرار دارد. طبق شایعه‌ها، نظم جهان در جریان فیلم بهم ریخته و نسخه‌های توبی مگوایر و اندرو گارفیلد مرد عنکبوتی به نسخه تام هالند ملحق می‌شوند. اگرچه شواهد رخ دادن این اتفاق را تایید می‌کنند، گارفیلد بارها و بارها حضورش را در No Way Home تکذیب کرده است. حتی اخیرا یک تصویر پشت صحنه به فضای مجازی آمده که او را در کنار مگوایر نشان می‌دهد.

جیمی فالن (Jimmy Fallon) در گفتگوی اخیر خود به عکس پشت صحنه اشاره کرد و از اندرو گارفیلد خواست توضیحاتی درباره آن ارائه دهد. همان‌طور که انتظار می‌رفت، بازیگر بریتانیایی-آمریکایی مدعی شد تصویر مزبور فتوشاپ بوده و واقعی نیست. فالن در ادامه می‌توانست به ویدیویی اشاره کند که ظاهرا همزمان با عکس پشت صحنه ضبط شده بود اما این کار را نکرد.

جدیدترین اقتباس سینمایی مرد عنکبوتی از تاریخ ۲۶ آذر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۷ دسامبر به سالن‌های نمایش خواهد آمد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا