#مهسا_امینی

آیا شاهد بازگشت اندرو گارفیلد به دنیای مارول هستیم؟

پیتر پارکر محبوب طرفداران تارزنان به دنیای مارول بازمی‌گردد

بازگشت اندرو گارفیلد

بعد از حضور اندرو گارفیلد در قسمت پایانی سه گانه تام هالند، طرفداران در توییتر با هشتگ MakeTASM3 خواهان بازگشت اندرو گارفیلد و تکمیل سه گانه او بودند. اما به نظر می‌رسد حضور دوباره او در دنیای مارول جهت متفاوتی را طی کند و او را در پروژه‌های متعددی ببینیم.  

اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) یکی از هنرپیشه‌های توانا و هنرمند سینمای هالیوود است که در آثار بسیاری حضور داشته و نقش آفرینی‌های ماندگاری در کارنامه خود دارد که می‌توان به Hacksaw Ridge ،Tick Tick Boom و سری فیلم‌های The Amazing Spider-Man اشاره کرد. بعد از شکست دنباله فیلم مردعنکبوتی شگفت انگیز و کنسل شدن قسمت سومش، همه فکر می‌کردیم که دیگر هیچگاه او را در قامت مردعنکبوتی نخواهیم دید. اما بازگشت او در فیلم Spider-Man: No Way Home در دنیای سینمایی مارول همه چیز را عوض کرد و کورسویی از امید را در دل طرفداران ایجاد کرد. این طور که به نظر می‌رسد هنوز کار او با مارول تمام نشده است و برای ایفای نقش در پروژه‌های آینده مارول باز خواهد گشت.

زمان انتشار این خبر به طور بالقوه می‌تواند چیزهای زیادی در رابطه با بازگشت اندرو گارفیلد بگوید. همین هفته گذشته، کوین فایگی (Kevin Feige) چیزی را که اکثر طرفداران کمیک از قبل می‌دانستند، تایید کرد. بر اساس گفته‌های او، رویداد بزرگ بعدی در دنیای سینمایی مارول اقتباسی از کراس‌اور عظیم دنیای کمیک‌ها، یعنی جنگ‌های مخفی (Secret Wars) خواهد بود. با فرض اینکه نسخه لایو اکشن این رویداد بزرگ و محبوب دنیای کمیک اقتباسی درست و دقیق از منبع اصلی باشد، دنیای سینمایی مارول به نسخه‌های بیشتری از شخصیت‌های شناخته شده مارول نیاز دارد.

زمانی که مارول کامیکس هر دو خط داستانی Avengers و New Avengers را مجددا در سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی کرد، جاناتان هیکمن (Jonathan Hickman) نویسندگی هر دو عنوان را به عهده گرفت. او داستانی منسجم اما طولانی درباره قهرمان‌هایی ساخت و حادثه‌ای که اخیرا در فیلم Doctor Strange 2 به آن اشاره شد را مرکز توجه داستان خود قرار داد. در داستان او گروه ایلومیناتی مخفیانه از جهان خود در برابر فاجعه Incursion محافظت می‌کردند. همانطور که در دنباله فیلم دکتر استرنج اشاره شد، فاجعه Incursion زمانی رخ می‌دهد که دو جهان موازی باهم ترکیب شده که درنهایت به نابودی هر دو منجر می‌شود. در کمیک‌ها فقط جهان ۶۱۶ که خط زمانی اصلی است از این خطر جان سالم به در برد اما آن هم در نهایت نابود شد. سپس با شماره یک کمیک Secret Wars در سال ۲۰۱۵، دکتر دوم جهان خود که Battleworld نام داشت را از نو بازسازی کرد و نام خود را به God Doom تغییر داد.

خب همه این‌ها چه ارتباطی با بازگشت اندرو گارفیلد به دنیای مارول دارد؟ این خط داستانی جایی است که همکاری دوباره اندرو گارفیلد با مارول آغاز می‌شود. در رویداد Secret Wars، همه چیز حول محور نسخه‌های بی پایان از شخصیت‌های شناخته شده مارول می‌چرخد که در یک دنیا همزیستی دارند. به عنوان مثال، اجرای قانون در دنیای God Doom به واسطه Thor Corps اداره می‌شود، گروه بزرگی از نسخه‌های متفاوت ثور که همه با هم کار می‌کنند. مولتی ورس در کمیک‌های مارول به شدت وسیع است.

 

برای مثال نسخه‌هایی از ثور وجود دارند که می‌توان به Throg ،Beta Ray Bill ،Red Norvell، نسخه Ororo ثور، Gamora Thor و Groot Thor که دائما می‌گوید “من ثور هستم” اشاره کرد. همچنین قلمرویی وحشی از نوع هالک‌های سبز، قرمز و خاکستری وجود دارد که مدام با هم در جنگ هستند. قلمرویی دیگر وجود دارد که شخصیت‌های مارول همه در یک محیط و تم وسترن هستند در حالی که یکی دیگر پر شده از نسخه‌های زامبی شده همان شخصیت‌ها. همانطور که می‌بینید مولتی ورس در کمیک‌های مارول از وسعت و تنوع زیادی برخوردار است به همین جهت برای استودیو مارول عملا غیرممکن است که جنگ‌های مخفی را در مقیاس کامل اقتباس کند. اما طرف نظر از عظمت این رویداد، فایگی بدون شک به شخصیت‌های بیشتری نسبت به آنچه تا به حال در یک پروژه داشته‌اند، نیاز خواهد داشت. در این رویداد حداقل به چند نسخه از مرد عنکبوتی نیاز است و حضور اندرو گارفیلد کار را بسیار آسان‌ می‌کند.

این نکته را هم باید در نظر گرفت که هیچ دلیلی وجود ندارد تا اندرو گارفیلد خود را لزوما به یک نقش محدود کند. به عبارت دیگر، او می‌تواند به ایفای نقش چندین نسخه از مرد عنکبوتی بپردازد. در واقع، این می‌تواند بخشی از پاسخ به همان سوالی باشد که ذهن طرفداران را سالیان سال به خود مشغول کرده بود، مایلز مورالز چگونه و چه زمانی وارد دنیای سینمایی مارول می‌شود؟ در کمیک‌ها، مورالس از خط زمانی دیگری است که در آن مانند Spider-Man: Into The Spider-Verse پیتر پارکر می‌میرد و مورالس جایگزین او می‌شود. سپس پیرو وقایع جنگ‌های مخفی، مورالس همراه با برخی شخصیت‌های دیگر مانند پیرمرد لوگان و میسترو از واقعیت Future Imperfect به خط زمانی ۶۱۶ منتقل می‌شود. شاید گارفیلد نسخه پیتر پارکری را بازی کند که دنیای مایلز مورالس می‌میرد.

نظر شما در این رابطه چیست؟ به نظر شما اندرو گارفیلد در چه نقشی به دنیای مارول برمی‌گردد؟

 

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا