توسعه‌دهنده‌ی بازی Okami درحال ساخت دنباله‌ای برای کپکام است

ناکامورا تصمیمش را گرفته

توسعه‌دهنده‌ی بازی Okami درحال ساخت دنباله‌ای برای کپکام است مهسا سپاهی ۰ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی
بازی Okami

ایکومی ناکامورا (Ikumi Nakamura) که در سال گذشته استودیوی تنگو گیمز (Tango Gameworks) را ترک کرد، قصد دارد دنباله‌ای برای بازی Okami بسازد و تیم جدیدی تشکیل دهد.

بازی اکشن ماجراجویی Okami توسط استودیوی کلاور (Clover) ساخته شده و شرکت کپکام آن را منتشر کرده است. این بازی در سال ۲۰۰۶ برای کنسول پلی‌استیشن 2 عرضه شد و به‌خاطر سبک ظاهری متفاوتی که داشت، مورد توجه قرار گرفت. Okami از سبک گرافیکی خاص خود بهره می‌برد که برداشتی از سیاه‌قلم و هنرهای طراحی ژاپنی است. داستان آن براساس افسانه‌ها و فولکلور ژاپنی ساخته شده که آماتراسو، الهه‌ی خورشید در آیین شینتو را به‌عنوان قهرمان داستان در خود دارد. این اثر ماجراجویی با گذشت ۱۴ سال از عرضه‌ی اولیه، چندین بار روی پلتفرم‌های جدیدتر هم عرضه شد.

شکست تجاری Okami و بازی دیگر کلاور به نام God Hand، موجب شد استودیوی کپکام فعالیت‌های تیم سازنده را محدود کند. در نهایت این مسئله باعث شد میکامی و تعدادی دیگر از توسعه‌دهندگان کپکام را ترک کنند تا در آینده استودیوی خود را تأسیس کنند؛ استودیویی که امروزه با نام پلاتینیوم گیمز شناخته شده است.

به‌تازگی ایکومی ناکامورا در آخرین مصاحبه‌ی خود در مورد زندگی و برنامه‌های کاری خود صحبت کرده است. او می‌گوید قصد دارد دنباله‌ای را برای بازی Okami بسازد و بار دیگر طرفداران سبک نقش‌آفرینی را با این عنوان موفق پلی‌استیشن 2 آشنا کند. در این مصاحبه، از ناکامورا درمورد پروژه‌ی رویایی‌اش پرسیده شد و او در پاسخ به این سوال گفت پس از تمام شدن وضعیت قرمز کرونا قصد دارد پروژه‌ی جدیدی را برای کپکام شروع کند. او می‌گوید این فرصت خوبی برای ساخت یک ادامه برای عنوان Okami شمرده می‌شود اما جمع کردن اعضای پروژه هم اهمیت دارد.

هیدکی کیمیا در حال حاضر روی پروژه‌ی G.G که سبک اکشن قهرمانی دارد، برای استودیوی پلاتینیوم گیمز مشغول کار است. جالب است بدانید این اولین باری نیست که ایکومی ناکامورا از علاقه‌ی خود نسبت به ساخت یک ادامه برای Okami می‌گوید اما به‌نظر می‌رسد این‌بار تصمیم دارد به طور جدی این پروژه را عملی کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا