لوکاس فیلم در مراسم D23 Expo

نگاهی به ۱۴ رونمایی احتمالی لوکاس فیلم در مراسم D23 Expo

آینده روشن فرانچایز جنگ ستارگان

1%
  • 0/10
نگاهی به ۱۴ رونمایی احتمالی لوکاس فیلم در مراسم D23 Expo ۰ ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

رویداد Lucasfilm Showcase که چند ماه پیش سالگرد فرانچایز جنگ ستارگان را جشن گرفت موفق نشد انتظارات طرفداران را برآورده کند، اما به‌ نظر می‌رسد پنل لوکاس فیلم در مراسم D23 Expo با سورپرایزهای هیجان انگیزی همراه خواهد بود که کمبود محتوای رویداد قبلی را جبران کند.

همانطور که کاتلین کندی (Kathleen Kennedy)، رئیس استودیو لوکاس فیلم به وضوح گفته، سریال‌های تلویزیونی نقش بسیار مهمی در آینده جنگ ستارگان دارند. البته این صرفا بدان معنا نیست که دوره فیلم‌های سینمایی به پایان رسیده، در واقع کندی سعی دارد درست مثل استودیو مارول از سرویس استریم دیزنی پلاس در گسترش دنیای سینمایی خود کمک بگیرد. به‌ همین خاطر رویداد نه‌چندان موفق Lucasfilm Showcase بیشتر روی پروژه‌های سریالی متمرکز شد و معرفی عناوین سینمایی جدید را برای رویدادهای بعدی ذخیره کرد. چیزی تا برگزاری بزرگ‌ترین مراسم دیزنی باقی نمانده و بدون شک به‌روزرسانی‌های زیادی برای عناوین معرفی شده در رویداد Lucasfilm Showcase وجود دارد. به‌همین خاطر قصد داریم در ادامه مطلب رونمایی‌های احتمالی لوکاس فیلم در مراسم D23 Expo را بررسی کنیم.

۱۴. سریال Andor

با توجه به اینکه کمتر از دو هفته با پخش سه قسمت اول از دیزنی پلاس فاصله دارد، سریال Andor مطمئنا حضور گسترده‌ و پررنگی در این مراسم بزرگ خواهد داشت. بازاریابی دیزنی همچنان ادامه دارد و تاریخ پخش نیز نزدیک است، به‌همین دلیل انتظار می‌رود پنل لوکاس فیلم با این سریال آغاز شود. احتمالا تونی گیلروی (Tony Gilroy) و دیگو لونا (Diego Luna) در مراسم حضور داشته باشند و نگاهی ویژه به قسمت اول سریال را با طرفداران به اشتراک بگذارند. البته به‌لطف تمامی تریلرها و تی وی اسپات‌های منتشر شده، همه تقریبا با داستان و شخصیت‌های سریال آشنا هستند، بنابراین ممکن است لوکاس فیلم در مراسم D23 Expo به‌جای تمرکز روی اخبار تکراری، بیشتر درباره مراحل فیلمبرداری و تاریخ پخش فصل دوم صحبت کند.

 

۱۳. فصل سوم سریال The Mandalorian

هر چیزی که مربوط به شخصیت محبوب و دوست داشتنی ماندو باشد، رونمایی عظیمی محسوب می‌شود و فصل سوم The Mandalorian هم از این قاعده مستثنی نیست. به احتمال قوی جان فاورو (John Favreau) و دیو فیلونی (Dave Filoni) برای مدت طولانی روی صحنه خواهند رفت تا ضمن رونمایی از سورپرایزهای هیجان انگیز فصل سوم، درباره جایگاه سریال در خط زمانی فرانچایز و ارتباطش با عناوین پیشین نیز صحبت کنند.

با اینکه اولین تریلر فصل سوم در رویداد Lucasfilm Showcase به نمایش گذاشته شده، اما تریلری دیگری با صحنه‌های جدید می‌تواند یکی از سورپرایزهای متعدد لوکاس فیلم در مراسم D23 Expo باشد. البته ممکن است درست مثل کمیک کان سن دیگو ۲۰۲۲، تریلر جدید ابتدا به‌صورت اختصاصی برای حاضرین سالن D23 منتشر شود و مدتی بعد برای عموم به نمایش دربیاید. در آخر هم انتظار می‌رود بازیگران جدید با رفتن روی صحنه، درباره نقش‌های کوچک و بزرگ خود صحبت کنند. همچنین به‌دلیل واکنش مثبت منتقدین و طرفداران نسبت به دو فصل اول، تمدید سریال برای فصل چهارم نه تنها منطقی، بلکه امری اجتناب ناپذیر است.

 

۱۲. سریال Ahsoka

تا زمانی که دیو فیلونی روی صحنه است، امکان ندارد اخبار جدیدی از سریال Ahsoka به اشتراک گذاشته نشود. در حال حاضر بخش عظیمی از فیلمبرداری پروژه به پایان رسیده است و همین موضوع باعث می‌شود تهیه کننده فرصت بیشتری برای صحبت با طرفداران داشته باشد. درست مثل ماندالوریان تیزری کوتاه از این سریال در رویداد Lucasfilm Showcase پخش شد، اما ظاهرا این‌بار فیلونی با سورپرایزهای بیشتری به استقبال دوست‌داران شخصیت آسوکا خواهد آمد. اگر تریلر رسمی جدیدی به‌صورت اختصاصی برای حاضرین سالن D23 به نمایش دربیاید، به هیچ وجه شوکه نشوید، زیرا هنوز خیلی با پخش سریال از دیزنی پلاس فاصله داریم. البته ناگفته نماند که تمامی جزئیات مهم تریلر بعدا در فضای مجازی توسط بینندگان لو خواهد رفت. همچنین با تایید شدن نقش ناتاشا لیو بوردیزو (Natasha Liu Bordizzo) در قامت سابین رن، معرفی سایر بازیگران پروژه به‌همراه تاریخ احتمالی پخش می‌تواند از دیگر رونمایی‌های لوکاس فیلم در مراسم D23 Expo باشد.

۱۱. سریال Skeleton Crew

این اسپین آف مورد انتظار که گزارش‌های بسیاری آن را با حال و هوای انیمیشن Clone Wars توصیف کرده‌اند، توسط جان واتس (John Watts) کارگردانی می‌شود و مراحل تولید آن به‌ تازگی در منهتن آغاز شده است. واتس باری دیگر به فاورو و فیلونی می‌پیوندد تا جزئیات هیجان انگیز بیشتری را با طرفداران به اشتراک بگذارد. در حال حاضر به‌ جز بازی جود لا (Jude Law) در نقشی مرموز، هیچ صحبتی از سایر بازیگران سریال به‌ میان نیامده است. به‌ همین خاطر مراسم پیش‌رو بهترین فرصت برای تکمیل کردن لیست بازیگران به‌شمار می‌رود. از طرفی انتظار نمی‌رود تریلر کامل Skeleton Crew منتشر شود، زیرا مدت زیادی از آغاز مراحل توسعه نمی‌گذرد. در عوض شاید یک تیزر کوتاه مثل Ahsoka به‌ صورت اختصاصی برای حاضرین سالن D23 به نمایش گذاشته شود، تیزری که ضمن معرفی شخصیت‌های مختلف، لحنی که مخاطبان می‌توانند انتظار داشته باشند را تجسم کند.

۱۰. سریال The Acolyte

لوکاس‌ فیلم در مراسم D23 Expo می‌تواند طرفداران را با پروژه The Acolyte به دوران رو به زوال جمهوری ببرد. طبق گزارش‌های رسمی، سریال لزلی هدلند (Leslye Headland) در پاییز سال جاری مراحل تولید را آغاز خواهد کرد، بنابراین چیز زیادی برای نمایش دادن وجود نخواهد داشت. اما مجری برنامه می‌تواند از لیست بازیگران رونمایی کند که یکی از آنها آماندلا استنبرگ (Amandla Stenberg) در نقش اصلی است.

مراحل انتخاب بازیگران چند ماهی است که در حال انجام است و با نزدیک شدن به تولید، می‌توان چند نقش کلیدی دیگر را روی صحنه آورد. اطلاعات عمومی بیشتری در مورد The Acolyte نیز باید داده شود. گزارش‌ها حاکی از آنند که کیت هرون (Kate Herron) از فصل اول سریال Loki قرار است کارگردانی پروژه را به‌عهده بگیرد. علاوه بر این، جزئیات شروع تولید، چند فصل پیش‌بینی شده، تاریخ انتشار احتمالی فصل اول و همچنین پیش‌فرض اصلی سریال همگی از جمله مواردی است که تیم توسعه می‌توانند درباره‌اش صحبت کنند.

۹. فیلم سینمایی Rogue Squadron

مدت زیادی است که آینده پروژه‌های سینمایی فرانچایز جنگ ستارگان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و فیلم به شدت مورد انتظار Rogue Squadron نقشی کلیدی در برطرف کردن این ابهامات ایفا می‌کند. لوکاس فیلم در ابتدا ماه دسامبر ۲۰۲۳ را برای اکران فیلم در نظر گرفته بود، اما به‌دلیل بازنویسی فیلمنامه برنامه عوض شد و تاریخ اکران برای مدت نامعلومی به تعویق افتاد. حال یکی از بزرگ‌ترین سوالات طرفداران این است که آیا پتی جنکینز (Patty Jenkins) همچنان به‌عنوان کارگردان در پروژه باقی می‌ماند و آیا پیرو عوض شدن داستان، این فیلم اصلا ساخته می‌شود یا خیر. کاتلین کندی می‌تواند با پرداختن به این موضوع، به شایعات و حواشی موجود پایان بدهد. درصورت کناره گیری نکردن جنکینز از منصب کارگردانی، او می‌تواند همراه با کندی روی صحنه برود و درباره میزان پیشرفت تیم توسعه، انتظارات برای شروع مراحل تولید و همچنین تاریخ پخش جدید صحبت کند.

 

۸. فیلم سینمایی تایکا وایتیتی

وقتی Rogue Squadron به مشکل برخورد، فیلم جنگ ستارگان تایکا وایتیتی (Taika Waititi) برای اکران در سال ۲۰۲۳ در نظر گرفته شد. با این حال وایتیتی نسبت به پروژه مرموز خود متعهد نبوده و همچنان در حال نوشتن فیلمنامه است. اگر این موضوع باعث اخراج شدنش نشود، او می‌تواند با حاضر شدن در مراسم D23 Expo، برخی جزئیات مهم را با طرفداران به اشتراک بگذارد. درست مثل Rogue Squadron، این فیلم جدید گام بزرگ بعدی فرانچایز در عرصه سینما خواهد بود و به‌همین دلیل حضورش در لین مراسم امری اجتناب ناپذیر است.

 

۷. فیلم سینمایی کوین فایگی

از میان فیلم‌های جنگ ستارگان که در حال حاضر مراحل توسعه خود را طی می‌کنند، مطمئنا پروژه مرموز کوین فایگی (Kevin Feige) در بهترین شرایط ممکن قرار دارد. این تهیه کننده سرشناس که بخاطر موفقیت بی‌سابقه‌اش در خلق و گسترش دنیای سینمایی مارول شناخته شده، یکی از بزرگ‌ترین طرفداران جنگ ستارگان است. از طرفی مایکل والدرون (Michael Waldron)، نویسنده سریال Loki، قرارداد جدیدی با دیزنی امضا کرده و سخت مشغول نوشتن فیلمنامه است. در حالی که ممکن است اطلاعاتی جزئی درباره این پروژه سینمایی مطرح شود، اما با وجود پنل اختصاصی استودیو مارول در مراسم D23 Expo، به‌نظر می‌رسد تنها کاری که فایگی و کندی می‌توانند انجام بدهند، رونمایی از لوگو، داستان و تاریخ دقیق اکران است.

 

۶. سریال Rebel Partisan

مدت‌ها پیش شایعاتی مبنی بر ساخت اسپین آف سریالی با محوریت شخصیت ساو گررا (Saw Gerrera) و پارتیزان‌هایش وجود داشت که اکنون قرار است در فصل اول Andor حضور داشته باشند. ظاهرا سریال اندور قصد دارد جنبه‌های متفاوتی از جنگ ستارگان را به تصویر بکشد که حول محور مردم عادی و ظلم و ستم حکومت امپراتوری می‌چرخد. گررا و گروهش هدف متحدین را دنبال می‌کنند، اما در نبردهای خود از تاکتیک‌های جنگ چریکی کمک می‌گیرند. این اسپین آف جذاب می‌تواند داستان آغاز شورش را از زاویه‌ای متفاوت و جدید روایت کند و سکانس‌های اکشن نفس گیری مشابه آنچه در فیلم Rogue One دیدیم را برای طرفداران به ارمغان بیاورد. صرف نظر از داستان، این پروژه سریالی می‌تواند یکی از بهترین رونمایی‌های لوکاس فیلم در مراسم D23 Expo باشد.

 

۵. فصل دوم سریال The Book of Boba Fett

در حالی که فصل اول چندان مورد توجه طرفداران قرار نگرفت، سریال The Book of Boba Fett دارای رتبه‌بندی فوق‌العاده، بازیگران استثنایی و پتانسیل زیادی است که بدون شک باید برای فصلی جدید تمدید شود. به احتمال زیاد بوبا فت ابتدا در فصل سوم سریال ماندالوریان حاضر شود و سپس ماجراجویی جدیدش را در فصل دوم کتاب بوبا فت ادامه بدهد. به‌لطف عظمت فرانچایز جنگ ستارگان، ایده‌های ارزشمند بی‌شماری برای به تصویر کشیدن فصل دوم وجود دارد. شاید این‌بار شاهد بازگشت شخصیت Qi’ra با بازی امیلیا کلارک (Emilia Clarke) نیز باشیم. همچنین مینگ ناون (Ming-Na Wen)، بازیگر نقش فنک شند نیز نسبت به ساخت فصل دوم امیدوار است و حتی در یک مصاحبه مطبوعاتی نیز این موضوع را تایید کرده است. در کل اگر تمدید سریال برای فصل دوم جزو رونمای‌های لوکاس فیلم در مراسم D23 Expo باشد، تموئرا موریسون (Temuera Morrison) که به‌عنوان نماد فرانچایز جنگ ستارگان شناخته می‌شود، بهترین فرد برای اعلام این خبر هیجان انگیز خواهد بود.

 

۴. فصل دوم سریال Obi-Wan Kenobi

به غیر از قسمت هفتم، احتمالا هیچ پروژه‌ای از جنگ ستارگان به اندازه اوبی وان کنوبی تنوانسته رضایت طرفداران را به‌همراه داشته باشد. این سریال کوتاه موفقیت بزرگی برای سرویس دیزنی پلاس و لوکاس فیلم بود که باعث شد قشر وسیعی از دوست‌داران فیلم و سریال خواستار فصول بیشتری باشند. حال گزارش‌ها حاکی تایید کرده‌اند که لوکاس فیلم به‌دنبال موفقیت فصل اول قصد دارد داستان‌های بیشتری از اوبی وان را به تصویر بکشد.

فصل اول درباره اوبی وان و لیا بود و فصل بعدی باید حول محور لوک اسکای واکر بچرخد. دور کردن دوباره استاد جدای از سرزمین تتویین کار درستی نیست و اگر داستانی برای گفتن وجود داشته باشد، فصل دوم اوبی وان بهترین گزینه ممکن خواهد بود. مطمئنا بازگرداندن بازیگران کار سختی نخواهد بود، زیرا ایوان مک گرگور (Ewan McGregor) از قبل می‌خواست این کار را انجام دهد. بازگشت دبورا چاو (Deborah Chow) به منصب کارگردانی نیز باعث ثبات پروژه می‌شود و هیدن کریستنسن (Hayden Christensen) هم می‌تواند از طریق فلش بک‌های مختلف باری دیگر به محبوب‌ترین شخصیت فرانچایز، یعنی دارث ویدر جان ببخشد.

 

۳. سریال Cal Kestis

کال کستیس، جدای جوانی است که این روزها در دنیای بازی‌های ویدیویی حسابی محبوب شده و قراره در اوایل سال ۲۰۲۳ در بازی Jedi: Survivor بازگردد. لوکاس فیلم در حال برنامه ریزی برای گسترش داستان این شخصیت است، زیرا رمانی بین Fallen Order و عنوان آینده قرار است در ماه مارچ منتشر شود. تصادفی نبود که کامرون موناگان (Cameron Monaghan) برای جان بخشیدن به شخصیت کال در بازی Star Wars: Jedi Fallen Order انتخاب شود. لوکاس فیلم با نگاهی به آینده، فرصتی فراهم کرد تا این بازیگر جوان و با استعداد بتواند شخصیت کال کستیس را در رسانه‌های لایو اکشن نیز به تصویر بکشد. اکنون بعد از مطرح شدن شایعات و گزارش‌های مختلف، سریالی با محوریت این شخصیت محبوب در حال توسعه است که برای طرفداران بازی‌ها و به‌طور کلی جنگ ستارگان بسیار جذاب خواهد بود.

راه‌هایی وجود دارد که بتوان این سریال را به اوبی وان کنوبی گره زد. گام‌های بعدی روا سواندر مبهم باقی ماند، اما بازپرس سابق (Former Inquisitor) دقیقا همان شخصیتی است که می‌تواند جایگاه بزرگی در دنیای کستیس داشته باشد. پروژه‌های که با اقتباس از بازی‌های ویدیویی ساخته می‌شود، اکثر اوقات محکوم به شکست هستند، اما به‌نظر می‌رسد این‌بار اوضاع فرق داشته باشد.

 

۲. فیلم سینمایی The Mandalorian

همانطور که پدرو پاسکال (Pedro Pascal) قبلا به این موضوع اشاره کرده، جز پروژه سینمایی ماندالوریان با کارگردانی جان فاورو و دیو فیلونی، هیچ راه بهتری برای پایان بخشیدن به داستان ماندو وجود ندارد. باز شدن پای دین جارین و گروگو به سینماها، جمعیت را به جنون می‌کشاند و این دقیقا همان چیزی است که فرانچایز جنگ ستارگان برای فیلم‌هایش نیاز دارد. مطمئنا توسعه این فیلم هیجان انگیز چندین سال طول خواهد کشید، زیرا خطوط داستانی متعددی وجود دارد که باید در فصول سوم و چهارم The Mandalorian ،Ahsoka ،Skeleton Crew روایت شود. آیا شخصیت Grand Admiral Thrawn به‌عنوان ابرشرور در این فیلم حضور خواهد داشت؟ یا چیزی به مراتب عمیق‌تر در بطن داستان وجود دارد؟ این‌ها سوالات مهمی هستند که تنها درصورت معرفی فیلم The Mandalorian در مراسم D23 Expo می‌توان بهشون پاسخ داد.

 

۱. مجموعه فیلم‌های The Old Republic

شاید رونمایی از چنین پروژه‌ای کمی دور از ذهن باشد، اما یک طرفدار جنگ ستارگان را نام ببرید که نخواهد این اتفاق بیفتد. دوست‌داران این فرانچایز مدت‌ها آرزوی دیدن فیلمی لایو اکشن با محوریت داستان The Old Republic هستند و به‌دلیل مشخص نبودن وضعیت پروژه‌های سینمایی لوکاس فیلم، الان بهترین فرصت برای تحقق این رویاست.

وقتی Rogue Squadron به تعویق افتاد، گزارش شد که یک Old Republic مخفیانه در مراحل پیش تولید است و سعی دارد جای آن را بگیرد. اما از آن زمان تاکنون هیچ به روز رسانی وجود نداشته است. شاید این فیلم مستقیما با بازی مورد انتظار Knights of The Old Republic Remake همسو نباشد، ولی بدون شک احتمالات بی‌شماری برای به تصویر کشیدن داستانی عظیم و حماسی وجود دارد. اگر لوکاس فیلم آماده ورود به روزهای جمهوری قدیم باشد، یک مجموعه فیلم و سریال برای روایت داستانی با مقیاس بزرگ ضروری است. رونمایی از سه گانه‌ The old Republic که هر قسمت به ترتیب شامل تقابل جدای و سیث، جنگ ماندالور و شکل گیری جمهوری می‌شود، بهترین شکل ممکن برای پایان یافتن پنل لوکاس فیلم در مراسم D23 Expo خواهد بود.

کاتلین کندی و باقی روسای لوکاس فیلم روز شنبه، مورخ ۱۰ سپتامبر (۱۹ شهریور ماه)، در مراسم D23 Expo حاضر خواهند شد. نظر شما در این رابطه چیست؟ کدامیک از پروژه‌های این لیست در رویداد پیش‌رو معرفی می‌شوند؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments