مجموعه هری پاتر از سرویس‌های استریم حذف شد!

هری پاتر از HBO MAX حذف می‌شود!

مجموعه هری پاتر از سرویس‌های استریم حذف شد! بهار خرّم ۰ ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ سینمای جهان

اچ بی او به زودی به اصطلاح جادویی به مجموعه هری پاتر آوادا کداورا می‌گوید و از ماه آینده همه هشت فیلم این فرنچایز را از سرویس‌ پخش خارج خواهند شد!

فرنچایز هری پاتر (Harry Potter Franchise) همیشه به عنوان یکی از محبوب‌ترین مجموعه فیلم‌هایی که بر اساس رمان ساخته شده بودند شناخته می‌شود، علی رغم جنجال‌های اخیر و تغییر نام کوییدیچ (Quidditch) بعد از گذشت ۱۷ سال!

از نظر نویسنده این داستان، جی کی رولینگ (J. K. Rowling) بسیار هیجان انگیز است که دنیای جادوگری‌ای که او در ابتدا خلق کرده بود امروزه علاوه بر کتاب‌ها شامل مجموعه فیلم‌ها، نمایش‌ها و حتی پارک‌های مصنوعی و خیلی چیزهای دیگر هم می‌شود. 

در طول سال‌های اخیر مجموعه هری پاتر با مسائل زیادی دست و پنجه نرم کرده و ضربه‌های زیادی را متحمل شده؛ به عنوان مثال موضوع موضع گیری رولینگ در مورد سیاست‌های جنسیتی و دیدگاه‌های ترنس هراسی او که اعتبار این فرنچایز را به شدت به خطر انداخت.

موردی دیگر مشکلات پیرامون ساخت مجموعه جانوران شگفت انگیز (Fantastic Beasts) بود؛ این مجموعه که ماجراجویی‌های نیوت اسکمندر (Newt Scamander) را با هنرپیشگی ادی ردمن (Eddie Redmayne) به تصویر می‌کشد، برخلاف موفقیت‌هایی که پس از اکران فیلم اول به دست آورد، از بعد از فیلم دوم درگیر شایعاتی در پشت صحنه شد؛ به عنوان مثال به دلیل شکایات پر حاشیه میان جانی دپ (Johnny Depp) و همسر سابقش امبر هرد (Amber Heard) سازندگان مجبور شدند بازیگر نقش گریندل والد (Grindelwald) را تغییر دهند و در نهایت در فیلم جانوران شگفت انگیز، اسرار دامبلدور (Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore) که در سال ۲۰۲۲ اکران شد، به جای جانی دپ، هانیبال (Hannibal) محبوب مخاطبان، مدس میکلسن (Mads Mikkelsen) ایفای نقش گریندل والد را بر عهده دارد.

با وجود این، مجموعه هری پاتر، بیستمین سالگرد خود را در آغاز سال ۲۰۲۲ با فیلم مستندی به نام بازگشت به هاگوارتز (Return to Hogwarts) جشن گرفت و ستارگان برجسته خود از جمله دنیل ردکلیف (Daniel Radcliffe)، اما واتسون (Emma Watson)، روپرت گرینت (Rupert Grint) و تام فلتون (Tom Felton) را بازگرداند، که به ترتیب در این مجموعه نقش‌های هری پاتر (Harry Potter)، هرماینی گرنجر (Hermione Granger)، ران ویزلی (Ron Weasley)، و دراکو مالفوی (Draco Malfoy) را ایفا کرده بودند.

اما برای کسانی که در این جهان نوستالژیک جادویی غرق شده اند و می‌توانند به راحتی وارد اچ بی او (HBO Max) شوند تا دامبلدور (Dumbledore) را با بازی ریچارد هریس/مایکل گمبون (Richard Harris/Michael Gambon) را ببینند که به جادوگران جوان تازه خوش آمد می‌گوید و برای مرگ او گریه کنند، یا سیریوس بلک (Sirius Black) را به هنرپیشگی گری اولدمن (Gary Oldman) ببینند که قبل از شکست دادن لرد سیاه با بازی رالف فاینز (Ralph Fiennes) پیش از مرگ برای بار آخر با هری و دوستانش دیدار می‌کند، ۳۱ آگوست آخرین روزی است که می‌توانند از این امکانات استفاده کنند و از ۳۱ آگوست هر هشت فیلم مجموعه هری پاتر، اعم از هری پاتر و سنگ جادو (Harry Potter and the Sorcerer’s Stone)، هری پاتر و تالار اسرار (Harry Potter and the Chamber of Secrets)، هری پاتر و زندانی آزکابان (Harry Potter and The Prisoner of Azkaban)، هری پاتر و جام آتش (Harry Potter and the Goblet of Fire)، هری پاتر و محفل ققنوس (Harry Potter and the Order of Phoenix)، هری پاتر و شاهزاده دورگه (Harry Potter and the Half-Blood Prince)، هری پاتر و یادگاران مرگ قسمت یک (Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1) و هری پاتر و یادگاران مرگ قسمت دو (Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2)، از سرویس استریم حذف خواهند شد. البته طرفداران در ایالات متحده همچنان می‌توانند این مجموعه را در ان بی سی (NBCUniversal’s Peacock) تماشا کنند که از اول جولای به این سرویس استریم اضافه شده است.

این وضعیت برای کسانی که فقط یک اشتراک در اچ بی او دارند آزاردهنده خواهد بود، به دلیل این که در نتفلیکس (Netflix)، دیزنی پلاس (+Disney)، اچ بی او، ان بی سی، هولو (Hulu)، و پارامونت پلاس (+Paramount) مخاطبان برای تماشای برنامه‌های دلخواه خود نیاز به داشتن چند اشتراک پخش فعال به صورت همزمان دارند، که این موضوع می‌تواند کسی گیج کننده باشد.

متاسفانه برای طرفدارانی که علاقه به تماشای مجموعه هری پاتر به کارگردانی کریس کلمبوس (Chris Columbus) از اچ بی او دارند خبر بد این است که مدتی برای ناپدید شدن این مجموعه از این سرویس پخش تعیین شده است و از پایان این ماه به بعد تماشای هشت فیلم هری پاتر از اچ بی او امکان پذیر نخواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا