سه عنوان از مجموعه فیلم‌های Alien، ریمستر می‌شوند

بیگانه با رزولوشن 4K می‌آید!

Alien

سه فیلم Alien3 ،Aliens و Alien Resurrection قرار است به زودی برای رزولوشن 4k ریمستر شوند و از طریق دیزنی پلاس و دیسک‌های بلوری عرضه گردند.

فیلم‌های Alien3 ،Aliens و Alien Resurrection ریمستر می‌شوند و از طریق هاب جدید دیزنی پلاس با نام Star، عرضه شوند. همچنین این سه فیلم مورد پسند طرفداران سینمای ژانر وحشت، روی دیسک‌های بلوری نیز برای علاقه‌مندان منتشر خواهد شد. این فرنچایز پرطرفدار ساخته‌ی ریدلی اسکات، در سال ۲۰۱۹ میلادی چهلمین سالگردش را جشن گرفت و البته نسخه‌ی اول سری فیلم‌های Alien به همین مناسبت به صورت 4k عرضه شد ولی خبری از عرضه‌ی نسخه‌ی بهبود یافته‌ی سه فیلم دیگر این سری نبود.

از دید بسیاری از طرفداران، نسخه‌ی دوم این سری یعنی Aliens بهترین فیلم در این سری محسوب می‌شود. دنباله‌ی داستانی ساخته شده توسط جیمز کامرون در سال ۱۹۸۶، این سری را به اوج برد و روی آینده‌ی کامرون به عنوان یک فیلم‌ساز و صد البته، روی آینده‌ی ژانر وحشت نیز تاثیری انکار نشدنی به جای گذاشت و پس از آن هم این سری به شدت رو به افول رفت. حتی آقای دیوید فینچر، کارگردان نسخه‌ی سوم این فیلم اظهار کرده که هیچ‌کس به اندازه‌ی او از فیلم Alien 3 متنفر نیست! این قاعده در سال ۱۹۹۷ میلادی و عرضه‌ی فیلم  Alien Resurrection هم تکرار گردید و این فیلم به هیچ وجه نتوانست فروش گیشه‌ی موفقی را از آن خود کند و همچنین طرفداران هم به شدت از این فیلم ناراضی بودند. به هر حال چه این دو فیلم را دوست داشته باشیم یا نداشته باشیم، باید بپذیریم که بخش مهمی از فرنچایز Alien را تشکیل می‌دهند.

حالا دیزنی برای شیفتگان این مجموعه برنامه‌هایی در سر دارد و اعلام کرده که قرار است به زودی فیلم‌های Alien3 ،Aliens و Alien Resurrection را به صورت 4k عرضه کند. بنا بر گزارش وب‌سایت Digitalfix، این سه عنوان علاوه بر عرضه روی هاب بزرگسال دیزنی پلاس یعنی Star، به صورت فیزیکی و در قالب دیسک بلوری نیز عرضه شوند. خبر بد این است که این مجموعه‌ی ریمستر شده، تا قبل از سال ۲۰۲۲ از راه نخواهند رسید و هنوز هم مشخص نیست که قرار است در چه تاریخی عرضه شود.

هاب جدید دیزنی پلاس با نام Star، به این منظوز ساخته شد تا روی محصولات تلویزیونی و سینمایی مخصوص بزرگسالان تمرکز کند. در طول همه‌ی سال‌ها، کمپانی دیزنی به این معروف بود که همیشه محصولاتی را برای تماشای همه‌ی اعضای خانواده عرضه می‌کند، ولی عرضه‌ی این هاب و فیلم‌های مخصوص افراد بزرگسال، با سیاست‌های کلی دیزنی در مغایرت است و ممکن است به قیمت از دست رفتن تعداد زیادی از مشترکین آن شود.

همان گونه که گفته شد، طرفدارانی که دوست دارند نسخه‌ی ریمستر شده‌ی 4K فیلم‌های Alien3 ،Aliens و Alien Resurrection باید فعلا فقط صبر کنند و منتظر مشخص شدن تاریخ پخش این سه فیلم، باشند. راستی شما در مورد این مجموعه‌ی ریمستر چه فکری می‌کنید؟ آیا با استقبال خوبی رو به رو می‌شود یا اینکه شکستی تازه را رقم می‌زند؟ شما کدام یک از مجموعه فیلم‌های Alien را بیشتر از بقیه دوست دارید؟ خوشحال می‌شویم که نظر خود را با ما در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا