#مهسا_امینی

ماجراجویی‌های باک در اولین تریلر The Ice Age Adventures of Buck Wild

این انیمیشن اوایل سال آتی از راه می‌رسد

انتظارها به پایان رسید و اولین تریلر The Ice Age Adventures of Buck Wild در جریان رویداد Disney Plus Day به نمایش درآمد.

عصر یخبندان را می‌توان یکی از مشهورترین فرنچایزهای جهانی در نظر گرفت که روی مخاطبان کودک و نوجوان تمرکز دارد. این فرنچایز با اکران Ice Age در سال ۲۰۰۲ میلادی و فروش ۳۸۳ میلیون دلاری‌اش شکل گرفت و در ادامه به حوزه‌های مختلف مانند فیلم کوتاه، بازی‌های ویدیویی و پارک‌های تفریحی ورود پیدا کرد. داستان حول محور گروهی از حیوانات مانند ماموت و ببر دندان خرگوشی می‌چرخد که درگیر اتفاقات مختلفی می‌شوند. در ضمن، عصر یخبندان یکی از دارایی‌های فاکس قرن بیستم بود که در پی ادغامش با والت دیزنی به این غول بزرگ رسانه‌ای واگذار شد.

بلو اسکای (Blue Sky Studios) خالق عصر یخبندان بوده و از آنجایی که زیرمجموعه فاکس قرن بیستم به شمار می‌رفت، تحت مدیریت والت دیزنی درآمد. با همه‌گیری ویروس کرونا و کاهش درآمد شرکت‌های مختلف از جمله دیزنی، مدیران مجبور شدند اوایل سال جاری میلادی به تعطیلی بلو اسکای تصمیم بگیرند. هر چند، این اتفاق مانع نشده قسمت جدید فرنچایز ساخته شود؛ اثری که The Ice Age Adventures of Buck Wild نام داشته و در ابتدا قرار بود در قالب یک سریال منتشر شود اما ادغام فاکس و والت دیزنی باعث تغییر در برنامه‌ریزی‌ها و تبدیل آن به یک انیمیشنی سینمایی شد.

اولین تریلر The Ice Age Adventures of Buck Wild چندی پیش در جریان رویداد Disney Plus Day منتشر شد. این ویدیو بیش از یک دقیقه زمان داشته و در ابتدا دو شخصیت ادی و کرش را نشان می‌دهد که می‌خواهند کار خاصی داده و بدین ترتیب، به شهرت برسند. در همین راستا، چوبی را داخل یک کوه یخ فرو کرده و با فرو ریختن آن، وارد دنیای گم شده می‌شوند. در ادامه با شخصیت‌های قدیمی و محبوب فرنچایز مندی، سید، دیگو و الی ملاقات می‌کنیم. تریلر پس از آن تمرکز خود را روی باک قرار می‌دهد که سعی دارد در حکم یک مربی ظاهر شده و دو شخصیت ادی و کرش را برای بقا در جهان گمشده آماده کند. به هر حال، انواع دایناسورها در آنجا زندگی کرده و به هیچ وجه مکان امنی برای دو صاریغ (نوعی از کیسه‌داران با جثه‌هایی اندازه موش تا گربه) نیست.

باک، شجاعت بالایی داشته و به راحتی می‌تواند از پس مشکلات بربیاید اما ادی و کراش در نقطه مقابل قرار گرفته و به هیچ وجه برای ماجراجویی آماده نیستند؛ نکته‌ای که در نیمه دوم اولین تریلر The Ice Age Adventures of Buck Wild به وضوح قابل‌مشاهده است. در ضمن، به نظر می‌رسد مندی، سید، دیگو و الی هم به جهان گمشده می‌آیند تا دوستان قدیمی خود را پیدا کرده و آن‌ها را نجات دهند.

سایمون پگ (Simon Pegg) که صداپیشگی باک را در قسمت‌های قبلی عصر یخبندان بر عهده داشته، بازگشته است. از دیگر چهره‌های قدیمی که شاهد بازگشتشان هستیم، می‌توان به ری رومانو (Ray Romano) در نقش مندی، جاش پک (Josh Peck) در نقش ادی، شان اویلیام اسکات (Seann William Scott) در نقش کش، کویین لطیفه (Queen Latifah) در نقش الی و دنیس لری (Denis Leary) در نقش دیگو اشاره کرد.

The Ice Age Adventures of Buck Wild در تاریخ (مصادف با ۲۸ ژانویه سال ۲۰۲۲ میلادی) منتشر خواهد شد. البته خبری از اکران گسترده نبوده و این اثر به سرویس دیزنی پلاس می‌آید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا