آیا داستان فیلم Deadpool 3 پتانسیل تبدیل کردن سه‌گانه ددپول به بهترین سه‌گانه MCU را دارد؟

سه‌گانه نگهابانان کهکشان از ددپول شکست می‌خورد

آیا داستان فیلم Deadpool 3 پتانسیل تبدیل کردن سه‌گانه ددپول به بهترین سه‌گانه MCU را دارد؟ پارسا خلیلی ۶ ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ سینما
داستان فیلم Deadpool 3

با توجه به تمامی اطلاعات منتشر شده از داستان فیلم Deadpool 3، سه‌گانه ددپول پتانسیل تبدیل شدن به بهترین سه‌گانه دنیای سینمایی مارول را داراست.

از زمان ادغام فاکس و دیزنی در سال ۲۰۱۷، سوالات زیادی درمورد سرنوشت شخصیت‌های فرانچایز مردان ایکس مطرح شده بود، به‌ویژه اینکه چه زمانی قراره به دنیای سینمایی مارول قدم بگذارند. با توجه به تمامی تصاویر پشت صحنه و اطلاعات منتشر شده از داستان فیلم Deadpool 3، به‌نظر می‌رسد قسمت پایانی سه‌گانه ددپول نه‌تنها در گیشه، بلکه در بین آثار کمیک بوکی رقیب نیز عملکرد درخشانی خواهد داشت.

از ظاهر کمیکی ولورین گرفته تا تصاویر پشت صحنه مبارزه‌اش با ددپول و همچنین صحبت‌های خالق ددپول درباره داستان و شخصیت‌های فیلم، Deadpool 3 از همین حالا در موقعیت منحصر به‌فردی قرار دارد. بااینکه مراحل توسعه و فیلمبرداری به‌خاطر ادامه داشتن اعتصابات انجمن نویسندگان و اتحادیه بازیگران متوقف شده، اما عوامل زیادی مانند بازگشت هیو جکمن (Hugh Jackman) به نقش ولورین، داشتن درجه سنی بزرگسال (R-Rated)، استفاده درست از پتانسیل شخصیت‌های مختلف و از همه مهمتر تاثیر نگرفتن از سیاست‌های مسخره دیزنی، قسمت پایانی سه‌گانه ددپول می‌تواند به راحتی بهترین سه‌گانه دنیای سینمایی مارول نام بگیرد.

بدون شک در میان‌ تمامی سه‌گانه‌ها، کاپیتان آمریکا و نگهبانان کهکشان بزرگترین رقیبان ددپول به‌شمار می‌روند. کیفیت بالای فیلم‌های کاپیتان آمریکا از منظر داستان، شخصیت پردازی، جلوه‌های ویژه و آنتگونیست‌، بهتر از هر سه‌گانه دیگری در موازات سری فیلم‌های انتقام‌جویان قرار می‌گیرد. از طرف دیگر نگهبانان کهکشان علاوه‌بر موسیقی، کمدی و احساسات واقعی را بهتر از سایر فیلم‌های دنیای سینمایی مارول در داستان خود منعکس می‌کنند. در واقع چیزی که نگهبانان کهشکان را خاص می‌کند، کاری است که توانست با یک راکون سخنگو، درختی که فقط سه کلمه بلد است و گروهی از قهرمانان که برای حمل یک فیلم به تنهایی مشکل جدی دارند، انجام دهد. شخصیت‌ها در طول نه سال، روابطی با یکدیگر برقرار کرده‌اند که قابل درک و سازگاری است، دلیلش هم عمدتا این است که گان هر سه عنوان را کارگردانی کرده و انسجام خاصی به فرانچایز بخشیده است.

خوشبختانه فیلم‌های ددپول برخلاف دیگر آثار ابرقهرمانی همیشه از ایده‌های داستانی مختلف به شیوه درست استفاده کرده‌اند. برای مثال اولین قسمت یک اثر کمدی بود که داستانی عاشقانه را با اکشنی مهیج و خونین ترکیب کرده و به‌بهترین شکل ممکن معنای یک ضدقهرمان بودن را به طرفداران نشان می‌داد. سپس قسمت دوم ایده سفر در زمان را معرفی و به‌شکلی هوشمندانه از آن در روایت داستان خود استفاده کرد. از نجات جان عشقش گرفته تا متقاعد کردن هیو جکمن برای بازگشت به نقش ولورین و حتی کشتن رایان رینولدز به‌جهت جلوگیری از ساخته شدن فیلم Green Lantern، ددپول کاری کرد که هیچ فیلمی در تاریخ هالیوود تا به‌حال نتوانسته موفق به انجامش بشود.

حالا با قسمت پایانی سه‌گانه، ددپول تصمیم گرفته تا به سراغ ایده مولتی‌ورس برود و نقشی کلیدی در گسترش داستان کلی دنیای سینمایی مارول ایفا کند. در واقع همین ویژگی بزرگ به‌تنهایی برای تبدیل کردن فیلم‌های ددپول به بهترین سه‌گانه دنیای سینمایی مارول کافیست.

فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool 3 در تاریخ ۳ می سال ۲۰۲۴ (۱۴ اردیبهشت سال ۱۴۰۳) در سینماها اکران خواهد شد.

4.1 10 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا