#مهسا_امینی

ایرپاد اپل بیشترین سهم بازار هدفون‌های بی‌سیم را از آن خود کرد

سهم ۵۰ درصدی اپل در بازار هدفو‌ن‌های بی‌سیم

ایرپاد اپل

ایرپاد اپل در بازار هدفون‌های بی‌سیم توانست عنوان پرفروش‌ترین را به خود اختصاص دهد و جایگاه بالاتری از سامسونگ و شیائومی به خود اختصاص دهد.

موسسه تحقیقاتی استراتژی آنالیستیکس اعلام کرده که سهم اپل از بازار هدفون‌های بی‌سیم به بیش از ۵۰ درصد رسیده است.

اپل تازه از سال ۲۰۱۶ اقدام به عرضه هدفون بی‌سیم خود با نام ایرپاد کرد و با این دستگاه که البته قیمت کمی هم نداشت توانست جایگاه خوبی را در بازار این محصولات از آن خود کند.

اپل در عرضه ایرپاد همانند سایر محصولاتش چنان سیاستی را در پیش گرفته که تا سال‌ها هیچ کمپانی نمی‌تواند به جایگاه اپل برسد.

بر اساس گزارش موسسه استراتژی آنالیتیکس، ایرپاد اپل  هم به لحاظ میزان فروش و هم حاشیه سود جایگاه اول را در بازار هدفو‌ن‌های بی‌سیم دارد و به این ترتیب پیش‌بینی می‌شود که تا ۱۰ سال آینده این روند ادامه پیدا کند و هیچ شرکتی نتواند بازار را از چنگ اپل دربیاورد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که میزان درآمد حاصل از فروش هدفون‌های بی‌سیم اپل در سال گذشته با رشد ۲۰۰ درصدی روبه‌رو شده و از این رقم ۷۱ درصد به جیب اپل سرازیر می‌شود.

بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که ارزش بازار ایرپاد اپل تا چهار سال آینده به ۱۰۰ میلیارد دلار برسد.

این در حالی است که سایر شرکت‌ها از جمله سامسونگ و شیائومی در جایگاه بعد از اپل قرار می‌گیرند؛ جالب است بداید که شیائومی جایگاه دوم و سامسونگ در رده سوم بازار قرار گرفته و سهم هر دو این کمپانی‌ها به شکل کلی در بخش هدفون‌های بی‌سیم به ۱۰ درصد رسیده است. که به این ترتیب فاصله زیادی میان این شرکت‌ها با سامسونگ وجود دارد. البته قرار گرفتن شیائومی در جایگاه دوم و در رده‌ای بالاتر از سامسونگ هم جای شگفتی دارد؛ اما باید به این نکته توجه کرد که شیائومی دستگاه‌های به مراتب ارزان‌تری از سامسونگ تولید و عرضه می‌کند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا