کتاب جدید مارول بالاخره ارتباط سریال ماموران شیلد با MCU را مشخص خواهد کرد

سوالی که همچنان پاسخ دقیقی ندارد

کتاب جدید مارول بالاخره ارتباط سریال ماموران شیلد با MCU را مشخص خواهد کرد پارسا خلیلی ۰ ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ مارول
سریال ماموران شیلد

بعد از گذشت چهار سال از پایان یافتن ماجراجویی پرفراز و نشیب ماموران شیلد، کتاب جدید مارول بالاخره قراره به این سوال که آیا سریال ماموران شیلد بخشی از دنیای سینمایی مارول است یا نه، پاسخ بدهد.

به‌دنبال موفقیت فیلم The Avengers در گیشه، شبکه ABC برای تولید مجموعه‌ای تلویزیونی با محوریت سازمان شیلد به دپارتمان Marvel Television مراجعه کرد و بعد از مذاکرات طولانی، مارول سرانجام به تولید سریال .Agents of S.H.I.E.L.D چراغ سبز نشان داد. داستان این مجموعه ۲۲ قسمتی بعد از وقایع اولین فیلم انتقام ‌جویان روایت شده و به‌طور خاص روی مامور فیل کولسن و تیم کوچکی از ماموران شیلد که برای بررسی پرونده‌های مرموز شکل گرفته بود، تمرکز داشت. فصل اول به‌قدری موفق بود که شبکه ABC آن را برای هفت فصل طولانی تمدید کرد و هر بار ماموران سازمان شیلد را در موقعیت‌هایی هیجان‌ انگیز، نفس‌گیر و غیرمنتظره قرار داد.

سریال .Agents of S.H.I.E.L.D با ایستراگ‌های متعدد از وقایع دنیای سینمایی مارول، به روشی هوشمندانه داستان هر فصل را به فیلم‌های سه فاز اول (The Infinity saga) ربط می‌داد. با این حال متاسفانه کوین فایگی (Kevin Feige) بنا به‌دلایل نامعلومی هیچگاه ماموران شیلد را جزوی از فرانچایز خود ندانست. البته ماموران شیلد تنها سریال موفق شبکه ABC نیست، چراکه مارول بعد از عملکرد شگفت‌انگیز دو فصل اول، تولید سریال دیگری با محوریت شخصیت پگی کارتر را در دستور کار قرار داد. مجموعه تلویزیونی Agent Carter با دو فصل کوتاه مخاطبین را به دهه ۵۰ میلادی برد، زمانیکه پگی کارتر پیرو مرگ استیو راجرز، به سازمان جاسوسی SSR پیوسته تا با کمک هاوارد استارک و ادوین جارویس با تهدیدهای بزرگ‌تر از خود مقابله کند.

در ماه اکتبر سال جاری، دیزنی و استودیو مارول کتابی به‌نام The Marvel Cinematic Universe: An Official Timeline را روانه بازار خواهند کرد که برای اولین بار به بررسی تمامی جزئیات، رازها و نکات پنهان دنیای سینمایی مارول می‌پردازد. قبل از اکران Avengers: Endgame، حدس زدن داستان‌ها و وقایع حماسه بی‌نهایت تاحدودی آسان بود اما پرش زمانی پنج ساله اندگیم و از طرف دیگر روایت داستان‌های پیشینه جدید در فاز چهارم باعث شد تا رفته رفته علامت سوال‌های بیشتری در ذهن طرفداران بوجود بیاید. اکنون با توجه به اینکه کتاب جدید مارول قراره پاسخی به تمامی سوالات طرفداران باشد، وضعیت سریال ماموران شیلد و ارتباط مبهمش با دنیای سینمایی مارول بالاخره بعد از گذشت چهار سال مشخص خواهد شد.

کتاب The Marvel Cinematic Universe: An Official Timeline به نویسندگی ربکا تئودور واچون (Rebecca Theodore-Vachon)، ایمی رتکلیف (Amy Ratcliffe) و آنتونی برزنیکن (Anthony Breznican)، در تاریخ ۲۴ اکتبر سال جاری (۲ آبان سال ۱۴۰۲) روانه بازار خواهد شد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا