سریال پادشاه سرزمین

معرفی سریال پادشاه سرزمین | King The Land

حضور دو آیدل شناخته شده کی پاپ در سریال

داستان سریال پادشاه سرزمین:

در سریال پادشاه سرزمین، وارث گو وون (Goo Won) با بازی لی جون هو (Lee Jun Ho)، تحمل لبخندهای ساختگی افراد اطرافش را ندارد. زمانی که او، چون سا رنگ (Cheon Sa Rang) با بازی ایم یون آه (Im Yoon Ah) را ملاقات می‌کند، با لبخند واقعی او رو به‌رو می‌شود. این زوج به دنبال ایجاد لحظات شادی هستند تا در آن بتوانند لبخند‌های درخشان همدیگر را ببینند.

King of the Land یک سالن تجاری VVIP است؛ بهشتی که پذیرای هتلداران ثروتمند است. این شرکت متعلق به گروه کینگ (King Group) است که هتل، شرکت توزیع و یک شرکت هواپیمایی را نیز در کارنامه خود دارد. حالا گو وون وارد یک مسابقه طناب کشی ارثی شده است. او با ذهن درخشان،ظرافت ذاتی و جذابیت فریبنده‌اش، همه چیز دارد اما در رابطه با قرار گذاشتن همانند دیگر مردم نیست. اما چون سا رانگ تنها با لبخندش جهان را برای او روشن‌تر می‌کند. او برای پیدا کردن شغل در هتل کینگ، جایی که برخی از شادترین لحظات کودکی‌اش را در آن گذرانده بود، بسیار هیجان‌زده است. اما حالا او نیاز دارد تا آن خاطره‌های شیرین را کنار بگذارد و زودتر تبدیل به یک آدم بالغ بشود زیرا لازم است با پیش داوری‌ها و سوتفاهم‌های مکرر که در محل کارش برای او اتفاق می‌افتند روبه‌رو شود.

لیست بازیگران:

شخصیت‌های اصلی:

  • لی جون هو در نقش گو وون

وارث و مدیر کل هتل کینگ.

  • ایم یون آه

یک هتلدار و “ملکه لبخند “هتل کینگ.

شخصیت‌های فرعی:

  • سون بیونگ هو (Son Byong Ho) در نقش گو ایل هون (Goo Il Hoon)

پدر گو وون که رئیس گروه کینگ است.

  • نام گی ئه (Nam Gi Ae) در نقش هان می سو (Han Mi So)

مادر گو وون.

  • کیم سون یونگ (Kim Seon Young) در نقش گو هوا ران (Goo Hwa Ran)

خواهر ناتنی بزرگتر گو وون و بزرگترین دختر گروه کینگ است.

  • آن سه ها (Ahn Se Ha) در نقش نو سانگ شیک (Noh Sang Sik)

منشی و دوست گو وون.

  • گو ون هی (Go Won Hee) در نقش اوه پیونگ هوا (Oh Pyung Hwa)

دوست صمیمی سا رانگ که در شرکت هواپیمایی کینگ به عنوان یک مهماندار کار می‌کند.

  • کیم گا اون (Kim Ga Eun) در نقش کانگ دائول (Kang Da Eul)

دوست سا رانگ و مادر شاغلی که به عنوان فروشنده در یکی از فروشگاه‌های معاف از مالیات وابسته به گروه کینگ کار می‌کند.

  • کیم یونگ اوک (Kim Young Ok) در نقش چا سون هی (Cha Soon Hee)

مادربزرگ سار رانگ

چرا باید سریال کره‌ای پادشاه سرزمین را ببینیم؟

در ادامه این مقاله ما سه دلیل برای اینکه چرا باید این کمدی رمانتیک را ببینیم توضیح داده شده است.

1. دو شخصیت اصلی، از آیدل‌های نسل دوم کی-پاپ هستند!

سریال پادشاه سرزمین می‌تواند یادآور خاطره‌های زیبایی برای طرفداران قدیمی (یا جدید) کی پاپ (k-pop) باشد؛ زیرا نه تنها یکی از شخصیت‌های اصلی این سریال، بلکه دو شخصیت اصلی آن هر دو عضوی از شناخته شده‌ترین گروه‌های نسل دوم کی پاپ هستند. لی جون هو عضوی از گروه 2PM کمپانی JYP و ایم یونا عضوی از گروه Girls Generation کمپانی SM است.

دو شخصیت اصلی سریال پادشاه سرزمین چه زمان‌هایی که با هم در حال مشاجره هستند و چه زمانی هم که در کنار یکدیگر احساس خجالتی بودن دارند، بازهم ارتباط خوبی با همدیگر برقرار می‌کنند. که البته این ارتباط خوب آنها از دوستی طولانی مدتشان با همدیگر می‌آید.

این دو کارکتر اصلی، لی جون هو و ایم یون آه در سریال نیز همان تصویری را به نمایش می‌گذارند که در دنیای واقعی نیز به عنوان یک آیدل آن را دارند و به طرفدارانشان نشان می‌دهند. برای مثال ایم یون آه به خاطر لبخند جذابش شناخته شده است و لی جون هو بدنی دارد که برای پوشیدن کت و شلوارهای گران قیمت مناسب است. سریال نیز، این ویژگی او را که با آن شناخته شده برجسته کرده است و او در سریال اغلب کت و شلوارهای گران قیمت به تن دارد.

2. مضامین تکرار شونده ژانر رمانتیک اما به نحوی سرگرم کننده.

بدون شک می‌‌توان گفت که سریال پادشاه سرزمین از بسیاری جهات یک کمدی رمانتیک استاندارد است که دارای بسیاری از مضامینی است که در این ژانرها معمولا تکرار می‌شوند؛ رئیس جوان ثروتمند که عاشق یک دختر معمولی سخت‌کوش می‌شود و یک طرح داستانی که در آن دشمنی تبدیل به عشق می‌شود. این سریال هیچ علاقه‌ای ندارد که این کلیشه‌ها را در خود جای ندهد و یا آن‌ها را به گونه‌ای عوض کند. در عوض نه تنها از آنها پیروی می‌کند که حتی طنزی را هم که در این کلیشه‌های ژانر رامکام وجود دارند با آغوش باز پذیرفته است و در داستان تا حدود زیادی بر طبق آنها پیش می‌رود.

به عنوان مثال، زمانی که چون سا رانگ با لبخند درخشان خود وارد اتاق می‌شود، روی چهره مبهوت گو وون یک زوم آهسته و تا حدودی دراماتیک وجود دارد. چندین سکانس بعد چون سا رانگ هم به همان شیوه، زمانی که گو وون با لباسی سفارشی به سمت او می‌رود مبهوت و شیفته‌اش می‌شود.

همینطور برای چون سا رنگ به طور تصادفی چندین بار اتفاق می‌افتد که در آغوش شخصیت اصلی مرد یعنی گو وون بیفتد. زمانی هم که گو وون سعی می‌کند دیگر به او فکر نکند، اما در نهایت می‌بیینیم به عکسی که از چو سا رانگ در داخل لپ‌تاپش دارد خیره شده است. شاید بگویید که همه اینها خیلی قابل پیش‌بینی‌اند اما همه این صحنه‌ها مانند غذای روح سریال‌های کره‌ای ژانر رمانتیک هستند.

3. خواهران صنعت خدمات

سا رنگ و دو دوست صمیمی‌اش، کانگ دائول با بازی کیم گا اون و اوه پیونگ هوا با بازی گو ون هی یک گروه سه نفره بامزه و دیدنی را تشکیل می‌دهند. با گذشت سال‌ها، آنها از مهمانی‌های دهه بیست سالگیشان در کلاب‌ها به نوشیدن آبجو در کنار زمین بازی می‌رسند که در همان حال، دختر کوچک کانگ دائول هم به خاطر اینکه او را خجالت‌زده می‌کنند، بر سر آنها غر می‌زند.

مانند چون سا رانگ، کانگ دائول و اوه پیونگ هوا نیز در محیط‌هایی کار می‌کنند که لازم است به مشتریان خدمات ارائه دهند. کانگ دائول به عنوان یک فروشنده در یک فروشگاه معاف از عوارض گمرکی کار می‌کند و اوه پیونگ هوا نیز مهامندار یک هواپیما وابسته به گروه کینگ است.

در حالی که داستان عاشقانه نکته اصلی سریال پادشاه سرزمین است اما در کنار همه اینها، سریال مشکلاتی را هم که زنان در صنعت خدمات با آن روبه‌رو هستند را نیز برجسته می‌کند. حال این مشکلات می‌تواند سر و کله زدن با مشتریان نامعقول و یا فرهنگ سلسله مراتبی در محل کار باشد که در آن کارکنان ارشد اغلب برای زیر دستان خود قلدری و استثمار می‌کنند.

درباره لی جون هو:

لی جون هو که بیشتر با نام جونهو شناخته شده است، خواننده، ترانه‌سرا، رقصنده، آهنگساز و بازیگر اهل کره جنوبی است. او یکی از اعضای گروه کره‌ای 2PM است.

در سال دوهزار و سیزده جونهو برای اولین بار به عنوان بازیگر در فیلم کره‌ای Cold Eyes حضور پیدا کرد و از آن زمان تاکنون در فیلم ها و سریال‌های Good Manager سال دوهزار و هفده، Rain or Shine سال دوهزار و هفده، Wok of Love سال دوهزار و هجده و King the Land سال دوهزار و بیست و سه نقش آفرینی کرده است. او همچنین به خاطر بازی در سریال تاریخی The Red Sleeve سال دوهزار و بیست و یک، موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد برای تلویزیون را در پنجاه و هشتمین دوره جوایز هنری Baeksang شد.

درباره ایم یونا:

ایم یون آه که بیشتر با نام یونا شناخته شده است، یک خواننده و بازیگر اهل کره جنوبی است. پس از پنج سال کارآموزی، او به عنوان عضوی از گروه دخترانه نسل دوم Girls Generation در آگوست سال دوهزار و هفده شروع به کار کرد. این گروه بعد از دبیو به یکی از پرفروش‌ترین هنرمندان کره جنوبی تبدیل شد. علاوه بر فعالیت‌های گروه Girls Generation، یونا در مجموعه‌های تلویزیونی زیادی از جمله سریال You Are My Destiny نقش آفرینی کرده است که موفقیت حرفه بازیگری او را رقم زد. همچنین او به خاطر بازی در این سریال موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر زن جدید در بیست و سومین دوره جوایز درام کی‌بی‌اس (KBS) وهمچنین جایزه چهل و پنجمین دوره جوایز هنری Baeksang شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا